Strona główna Polityka Urząd Miejski będzie pracować dłużej?

Urząd Miejski będzie pracować dłużej?

1557
18

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Daniel Bisikiewicz pytał, czy istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy Urzędu Miejskiego Trzemeszna. Jak mówił, przez to, że urzędnicy pracują tylko do godziny 15:30, wielu mieszkańców nie ma kiedy załatwić swoich spraw.

Radny proponował, aby wyznaczyć jeden dzień w tygodniu, w którym UM czynny byłby np. do godziny 17:00. Podobnego zdania był radny Zbigniew Matelski. Uważał on jednak, aby nie zakłócać całego cyklu pracy, tylko wyznaczyć niektóre referaty, które pracowałyby dłużej. Jako przykłady podał Urząd Stanu Cywilnego oraz biuro podawcze.

Z. Matelski zwrócił uwagę na jeszcze inny problem. Jak stwierdził, mieszkańcy często skarżą się na utrudniony kontakt z burmistrzem. Proponował, aby w prostych sprawach umożliwić kontakt z nim za pośrednictwem skrzynki e-mail.

Burmistrz Krzysztof Dereziński odniósł się do godzin otwarcia urzędu. Powiedział, że jest możliwość wprowadzenia zmian, ale nie mogą one wpłynąć na 40 godzinny tydzień pracy. Urzędnicy mogliby więc kończyć dyżury o godzinie 17:00, ale rozpoczynaliby je o godzinie 9:00.

Na tę chwilę Urząd Miejski Trzemeszna pracuje w poniedziałki w godzinach od 8 do 16 i w pozostałe dni robocze od 7:30 do 15:30.

18 KOMENTARZE

 1. kontakt z burmistrzem mozliwy w poczekalni u lekarza 😛 bym zrobil albo w znanej trzemeszenskiej reŁstaŁracji 😛 tak na poziomie i kuRtuRaRnie

  Pomysl z godzinami wydaje sie dobry ale Panie szewc lepszym pomyslem jest pilnowanie naszych pieniedzy i rozliczenie kancelarii za podatek VAT bo tam znacznie wieksze setki tysiecy uciekaja gdyby tamte srodki zagospodarowac to moznaby zatrudnic dodatkowe osoby nawet z 20 -30 osob 🙂 Panie szew i Panie piekarz i Panie Histeryk pomyslcie o tym moze wielkich szkol nie mam ale tyle to liczyc jeszcze umiem 🙂

 2. Dzień po sesji absolutoryjnej pojawiły się dwie ławeczki, które ” załatwił” radny Bisikiewicz. Trochę niska cena za głosowanie ale jest Pan początkującym radnym więc OK. Przed następnymi absolutoriami musi Pan wyżej podnieść poprzeczkę Burmistrzowi.

 3. Jestem za wprowadzeniem dłuższego czasu pracy.Panie z urzędu mają czas na zakupy itp to w pracy dużej mogą posiedzieć.A jeszcze niech odrabiają godzinowo swoje wyjścia po obiadek…..

  • Polak potrafi w kazdym zakladzie pracy rekawow sobie nie wyrywac ,wiec po co te glupoty o zakupach ,obiadkach ….kazdy kombinuje ,wiec po co te przytyki ,nikt swiety nie jest!monotematyczni jestescie ,kazdy niech uczciwie spojrzy na siebie,w pracy licza, sie, efekty a nie kto i gdzie wychodzi

   • Dokładnie tak. Każdy pewnie mając taką możliwość załatwi swoje prywatne sprawy w godzinach pracy. Jeśli nie cierpią na tym efekty tej pracy to ja nie widzę problemu żeby urzędnik wyszedł na 20-30 min. np do sklepu. Niektórym żal d… ściska że w swojej pracy stoją przy maszynie i nie mają nawet jak do wc wyjść. Ale pomysł z wydłużonymi godzinami mi się podoba. W jeden dzień urząd może być czynny nawet od 9 do 17. A jeszcze lepiej żeby i burmistrz był dostępny w tych godzinach. Jednak z tym to już może być problem.

    • Bo na tym polega praca. Ze jak do niej przychodzisz to masz pracować . A przerwa wynosi 15 min (zajrzyj do kodeksu pracy) Jak pracujesz od 8 do 16 to o godzinie 8.00 masz być na stanowisku pracy zwarty i gotowy do jej wykonywania a nie dopiero wchodzić na teren zakładu. i czas pracy masz przeznaczać na prace a nie na coś innego np klikanie i głosowanie za Podwórkiem Nivea To już była kpina ze strony urzędniczek że robiły coś takiego w godzinach pracy. Można wprowadzić , jeżeli jeszcze w urzędzie nie maja ewidencje czasu pracy za pomoca kart elektronicznych czy z jakims kodem i obowiazkowo odbijac sie przy kazdym wejsciu wyjsciu. Obowiązuje również coś takiego jak doba pracownicza co w skrócie oznacza ze przychodząc przykładowo w środe do pracy na godzine 9 w czwartek pracownik nie może rozpoczynać pracy wcześniej niż o godzinie 9. Więc wydłużenie czasu pracy lub przesuniecie z 8 do 16 na 9 do 17 może przypadać w piątek. Jeżeli obecnie Urząd pracuje w poniedziałek od godziny 8 a od dnia nastepnego od godziny 7.30 to czy to nie jest naruszenie Kodeksu Pracy???

 4. Temat zastępczy, kolejna ściema do mydlenia oczu. Problemem naszej gminy nie są godziny funkcjonowania urzędu. Problemem naszej gminy jest niepracujący Burmistrz. Jego ciągła nieobecność, zarówno duchem jak i ciałem powoduje, że leżą sprawy bardzo istotne dla gminy. Burmistrz stracił kontakt nie tylko z mieszkańcami ale co gorsze, ze swoimi urzędnikami. Nie odpowiada na telefony,nie przychodzi na umówione spotkania. Jak w tej sytuacji ma funkcjonować urząd? Wszyscy wiedzą jaki jest powód takiego zachowania burmistrza. Ale dlaczego nikt o tym nie mówi? Może radny Bisikiewicz zamiast wnioskować o wydłużenie czasu pracy urzędu będzie miał odwagę i powie burmistrzowi prosto w oczy. Burmistrzu, przestań ….. a weź się za robotę.

 5. Szewczyka ciągnie do biura drugi asystent siły diabelskie są w stanie tego dokonać wyboru nie będzie miał dużego podnieść rękę nie za bardzo mi się kcialo ale to zrobiłem jestem .wiarygodność kosztuje w polityce nie ma nic za darmo stanowisko od historii bardzo niewymag podolam .

 6. Lenie i nygusy są wszędzie w każdej pracy niezależnie od jej rodzaju. Oraz cwaniaczki wyzyskujący innych a zbierający dla siebie jak najwięcej pochwał i korzyści i nieliczący się z nikim innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj