Strona główna Różne Uruchom procedurę windykacji, zanim będzie za późno

Uruchom procedurę windykacji, zanim będzie za późno

1206
0

Kontrahenci Twojej firmy przestali płacić w terminie? Uruchom procedurę windykacji, zanim będzie za późno dla Ciebie!

Dochodzenie należności od zaufanych partnerów biznesowych nigdy nie jest proste. Z jednej strony należy uważać, żeby nie zniszczyć wartościowych relacji, a z drugiej trzeba dbać o własne interesy. Przedsiębiorcy dość niechętnie zwracają się w takich sprawach o pomoc prawników, nie mówiąc już o skierowaniu pozwu do sądu. Tymczasem eksperci reprezentujący AIF Kancelarię Prawną przekonują, że w takich przypadkach jakiekolwiek pobłażanie zwyczajnie nikomu się nie opłaca.

Istnienie długu nie budzi żadnych wątpliwości? Najlepiej założyć stosowną sprawę w e-sądzie

Branża budowlana dostarczyła bodaj najwięcej głośnych medialnie spraw, w których najgorsze patologie skupiały się jak w soczewce. Zatrudnianie kolejnych podwykonawców prowadziło do sytuacji, w której firmy realnie wykonujące pracę nie otrzymywały należnego wynagrodzenia. Seria plajt stała się inspiracją do zmian w polskim prawie – takich jak powołania e-sądu. To państwowa instytucja, która ma za zadanie w błyskawicznym trybie rozpatrywać sprawy dotyczące należności finansowych pomiędzy przedsiębiorstwami. Jeżeli strona skarżąca wykaże, że dług nie został jeszcze uregulowany, sąd przeprowadza tzw. elektroniczne postępowanie upominawcze i wydaje nakaz zapłaty. Wszystko przebiega w miarę gładko do momentu, w którym dłużnik nie wniesie sprzeciwu. Takie odwołanie przedłuża i komplikuje sprawę, z czym nie wszyscy potrafią sobie poradzić.

Jeśli nie potrafisz odnaleźć się w gąszczu formalności, pomoże Ci w tym wyspecjalizowana kancelaria prawna

Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj AIF Kancelaria Prawna – w ciągu 16 lat swojej działalności w zakresie windykacji wygrała ponad 1350 spraw. Jak tłumaczy radca prawny Rafał Ptak, dla przedsiębiorców nieobeznanych z tematem samo napisanie i skuteczne złożenie pozwu może przysporzyć niemałych kłopotów. Najpierw należy założyć konto w specjalnym serwisie w domenie rządowej. Następnie czekać na zweryfikowanie danych osobowych i przesłanie linka aktywacyjnego. Wreszcie uzyskać certyfikowany podpis elektroniczny – dopiero wtedy można przesłać dokumenty sprawy. Lekko licząc zejdzie na tym 7-10 dni, a w przypadku nadchodzących problemów finansowych firmy każda zwłoka działa wybitnie na niekorzyść. Tymczasem renomowana kancelaria prawna nie dość, że kompleksowo zajmie się wszystkimi procedurami, to jeszcze uzyska zwrot wszelkich poniesionych kosztów sądowych od dłużnika. Korzyści płynące z takiej pomocy są zatem niepodważalne.