Strona główna Różne Ulewa nad Trzemesznem. Liczne akcje strażaków.

Ulewa nad Trzemesznem. Liczne akcje strażaków.

13001
29

Strażacy z Trzemeszna, Kruchowa, Trzemżala, Wymysłowa, Strzyżewa Smykowego i Gniezna walczą ze skutkami ulewy, jaka przeszła dziś nad naszą gminą.

Zalane zostały m.in. ulice, posesje, piwnice. Deszcz nie oszczędził także miejscowego cmentarza i hotelu „Pietrak”. Strażacy wypompowują wodę oraz zabezpieczają powstałe ubytki w jezdniach.

Trudno powiedzieć, jak długo potrwają działania. Druhowie z jednostek OSP deklarują, że dotrą do wszystkich potrzebujących.

fot. Trzemeszno24.info, OSP Trzemeszno

29 KOMENTARZE

 1. Niczym jak w stolicy. Zamiast inwestycji w infrastrukturę, która jest potrzebna wszystkim gruba kasa idzie na festyny, imprezki, placyki.

  • Podaj proszę przykład miasta w którym rury kanalizacyjne są w stanie odprowadzić tak ogromną ilość wody w tak krótkim czasie. Rury mają ograniczoną przepustowość, tu nie ma nic wspólnego z zapchaniem studzienki. Mogą mieć metr średnicy a i tak podczas takiego opadu nie dadzą rady.
   Wiem, że nie ma jak to pocisnąć bezmyślnie, ale proszę pomyśl czasami nim coś napiszesz.

   • A kto każe robić metrowe rury do odprowadzania wody osadowej? Ten argument żywcem skopiowany z przekazu TVN, kiedy to Warszawę zalało. Taki puścili przekaz i jak papuga powtarzasz.
    Istnieją metody na takie sytuację zawłaszcza w takich małych miastach jak Trzemeszno, które dodatkowo sąsiaduje z jeziorami Kościelnym i Popielewskim. Wystarczy tylko chcieć rozwiązać problem.

    • Da się, na przykład jak proponuje Radar 12 lipca 2021 at 21:17. lub Podtopiony 12 lipca 2021 at 20:30
     Ja się tylko ustosunkowałem do kanalizy i „zapchanych studzienek”.
     Problemy są po to żeby je rozwiązywać, najważniejsze żeby to robić rozsądnie i po konsultacjach z kompetentnymi osobami.

    • Aha, jeszcze jedno. Nie oglądam TVN, TVP, Polsatu, w ogóle nie oglądam telewizji. Polecam, życie na prawdę jest spokojniejsze. 😉

 2. No to teraz jestem spokojny o podwyzki cen wody – mamy jej pod dostatkiem jak widac to Niemiec nie odwazy sie na podwyzki

 3. Oddajcie przyrodzie co zabraliście i zniszczyliscie o ile pamiętacie gdzie były stawy i płynęły strumienie z żywiołem nie wygracie

  • Mądre słowa. Wszystkie cieki w okolicy niedrożne albo zarośnięte na potęgę. Beton wszędzie. Co to będzie, co to będzie… Łąk brak, bambry orajo aż pod linie brzegowe jezior, bandycka gospodarka rolna, rybacka i urbanizacyjna. Zero logiki tylko „pinundze ” a zaś lajki na srejsbooku jak to kotek się wełną bawi. To nie ma nic wspólnego z przyrodą to tylko snobistyczne, drobnomieszczańskie, egoistyczne, trywialne spojrzenie na świat.

 4. A tam koło tego sklepu hydraulicznego tez był rów otwarty który chłonął wody opadowe i zapobiegał powodziom i tak wiele miejsc z taka infrastruktura jak odwodnienia naturalne w Trzemesznie przez urzędników zostało zniszczonych

 5. Nas zalewa w każde wakacje. I odkąd pamiętam chodziśmy do gminy zgłaszać problem. Tym razem wszystko nagrałam telefonem, można jeszcze obejrzeć w relacji na instagramie nick: poloosia. I tym razem Pan Burmistrz osobiście przyjechał z nami porozmawiać. Mam nadzieję i bardzo proszę gminę, aby w końcu rury na naszej ulicy zostały wymienione. Zalewa najbardziej nas, jednak sprawa dotyczy prawie wszystkich mieszkańców ulicy Reja i sąsiednich. Dziękuję jeszcze raz OSP za pomoc i szybką interwencję.

 6. Nowa droga po super remoncie, a wielka kałuża naprzeciwko targowiska jak była, tak jest i chyba będzie po każdym deszczu. Mam nadzieję, że jeszcze nie było odbioru tego remontu, bo lampy na przejsciach też nie działają.

  • to skandal jak jest odwodnienie , nie wiedzieli co zrobić w tym miejscu ,wstawili kratkę i w prymitywny sposób na grunt sąsiedni ,jak tak można ,aby zalewało innemu, zgłaszam do do służb ochrony środowiska w Poznaniu, bo jak gmina nielegalnie może w taki sposób odprowadzać wodę z ulicy publicznej.

 7. Czas się obudzić i do pracy urzędnicy z Trzemeszna bo po każdej nawałnicy wracamy do tego samego tematu nic nie zrobiono żeby odbarczyc takie sytuacje a wkoło mamy jeziora ,albo nieudolność lub brak fachowej wiedzy

 8. Dopóki nie będzie pełnej transparentności wydatków z pieniędzy publicznych czyli każdej faktury za każde zlecenie dopóty Trzemeszno będzie tak wyglądać. Cały las po kinie wyrośnie prędzej aniżeli zacznie się coś ty zmieniać na plus.
  I napawajcie się tym, że ktoś was nawiedził, odwiedził. I co wam obiecał?

  • tak burmistrz przyjedzie i zagai , że sprawdzi ,rozważy i tak latami , co jest konkretnego rozwiązane, zobaczyć gołym okiem po przebudowie ul. Mogileńskiej , wykopane rowy i gdzie one mają odpływ, czyste stawy ,kto ma tutaj wyobrażnię ,czy ten Pan od inwestycji n ? , czy burmistrz widzi to wszystko ? kpina z nas mieszkańców.

 9. 200 lat temu ludzie myślący wiedzieli że raz na sto lat może być ulewa która zniszczy miasto i budowali kanalizację deszczową na wyrost/przykład Warszawa/ kanałami deszczowymi mogą chodzić ludzie…skutki ulew są nie do policzenia…co winien jest PIETRAK???

 10. Zalana ulicą Jana to nic dziwnego jak mam ładny betonowy plac czerwony przed Domem Kultury… Jedna wielka Betonoza a zieleni co raz mniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj