Strona główna Różne Udzielą porady lekarskiej przez telefon

Udzielą porady lekarskiej przez telefon

6943
24

Ze względu na rozwijające się zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, poradę lekarską można już otrzymać telefonicznie. Mówił o tym lekarz NZOZ „Zdrowie” Rafał Białek podczas dzisiejszego spotkania w Domu Kultury.

Lekarz apelował, aby wszystkie wizyty umawiać za pomocą telefonu. Jak mówił, podczas rozmowy rejestratorka przeprowadzi ankietę wstępnej kwalifikacji w kierunku zagrożenia koronawirusem.

Tylko w niezbędnych sytuacjach pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza” – czytamy w komunikacie wydanym przez R. Białka.

Co istotne, w trakcie „teleporady” pacjent otrzyma elektroniczną receptę, a także zwolnienie lekarskie.

Te same procedury wprowadziła także przychodnia NZOZ „Luxmed”. Mówił o tym lekarz Zbigniew Olesiński.

Porady telefonicznej nie otrzymamy w praktyce lekarskiej Jerzego Chełmińskiego. Jak się dowiedzieliśmy, lekarz nie widzi na tę chwilę takiej konieczności, a w jego poczekalni nie ma tłumów. „Jest to niekorzystne rozwiązanie. Podczas wypisywania recepty czy diagnozy zawsze powinniśmy widzieć pacjenta” – mówił nam J. Chełmiński.

Numery telefonów do przychodni udzielających teleporad:

 • NZOZ „Zdrowie” – 61 415 43 46
 • NZOZ „Luxmed” – 61 415 41 46

Do tematu spotkania w Domu Kultury jeszcze powrócimy.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

24 KOMENTARZE

 1. Jak dzwoni tysiąc osób to faktycznie jest problem żeby się dodzwonić, ja osobiście po kilku próbach nigdy nie mam problemu. Faktycznie lepiej stać od 6 pod przychodnią żeby złapać jakiegoś wirusa , niż poświęcić kilka minut na dodzwonienie się.

   • Jasne to by było dobre rozwiązanie, ale niestety mamy tak specyficzne społeczeństwo, które obawiam się, że nie zrezygnuje z pójścia do przychodni

   • Drugi telefon nic nie da panie najpierw niech zaczną odbierać jeden a nie siedzą se i opowiadają co robiły wczoraj. Już kilka razy sprawdziłam siedząc w poczekalni wzięłam telefon i zaczęłam dzwonić nawet reakcji nie było że dzwoni.

    • Najpierw trzeba przestać dzwonić z bzdurami, wtedy na pewno się każdy dodzwoni. Tego typu próby też blokują linię, także gratulacje 🙂

 2. No właśnie najpierw panie muszą odebrać telefon nawet tego nie chce się zrobić najlepiej siedzieć i nie widzieć pacjenta

   • Po to sa zeby pracowaly za to im placa pierdoly po pracy .To nie ulica tylko przychodnia gdzie chorzy przychodza po pomoc.

    • Każdy ma pracę i swoje obowiązki, zgadzam się z tym. Ciekawe tylko czy w każdej placówce rozmawia się tylko na tematy zawodowe? To chyba nie zbrodnia porozmawiać o czymś w trakcie pracy ? Jakby siedziały sztywno jak mumie też by było źle. Ludziom się nie dogodzi, tylko może najpierw warto zacząć od siebie

     • Po prostu niech robią w pierwszej kolejności to za co im płacą ! Pogawędki na drugim planie.

  • Żyjemy w wolnym kraju, jeśli tak się tutaj nie podoba, a gdzieś jest lepiej, to droga wolna siła nikt nikogo nie trzyma.

 3. Lepiej się dwie godziny Dodzwaniać z domu, niż dwie godziny siedzieć między chorymi. 😉 Idąc osobiście też się nie wchodzi do gabinetu na już, a czeka się kilka godzin. Lekarze też mają swoje rodziny, zrozumcie więc, że są w grupie najwyższego ryzyka, jeśli można je choć w jakimś stopniu zmniejszyć ja je rozumiem i popieram. 😉 A.

 4. Panie będą siedzieć A co niektóre urządzać rewie mody najlepiej żeby nikt nie przyszedł bo się zarażą😂pacjent nie ważny

  • Oczywiście kąśliwe komentarze muszą być, a nie przyszło ci do głowy że te panie też mają rodziny i dzieci i jak każdy boją się zarażenia. A po drugie odpowiedzialni ludzie nie powinni wychodzić z domu a już tym bardziej jeśli podejrzewają u siebie chorobę zakaźną. Także może warto postawić się w sytuacji wszystkich pielęgniarek jak i lekarzy.

 5. Ta procedura nie działa przy 1nr telefonu na cale miasto i gmine. Potrzebujac recepty, podszedłem w koncu osobiscie do osrodka Zdrowie, co wywolalo zlosc Pani odbierajacej telefon. Wszystkim ułatwiloby funkcjoniwanie zorganizowanie na ten czas dodatkowych nunerów telefonów, maile. Traktujmy sie powaznie. Zdrowia !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj