Strona główna Sport i rekreacja Udana sobota tenisistów stołowych TTS Trzemeszno

Udana sobota tenisistów stołowych TTS Trzemeszno

1271
2

W sobotę (23 kwietnia) w hali OSiR w Trzemesznie odbyło się rewanżowe spotkanie o awans do turnieju finałowego o mistrzostwo drugiej ligi tenisa stołowego mężczyzn województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W pierwszym meczu drużyna TTS pokonała na wyjeździe zespół UKS Nałęcz Majster Ostroróg 6 : 4 i w rewanżu do awansu do turnieju finałowego, w którym wezmą udział 4 najlepsze drużyny wyłonione z tych właśnie województw, wystarczył TTS nawet remis.

Tenisiści TTS zagrali jednak bez zbędnych kalkulacji, czyli po prostu o zwycięstwo. I znowu drużyna z Ostroroga została pokonana, tyle że tym razem TTS odniósł jedno zwycięstwo więcej i ostateczny wynik to 7 : 3 dla Trzemeszna. Punkty dla TTS zdobyli: Bartosz Polus (aktualny mistrz Wielkopolski seniorów) – 2,5 pkt.; Mateusz Margraf – 2,5 pkt.; Waldemar Gewert – 1,5 pkt. i Daniel Welke – 0,5 pkt. (w deblu z W.Gewertem).

Szkoda tylko, że był to najprawdopodobniej ostatni w historii klubu rozegrany w Trzemesznie mecz II ligi tenisa stołowego mężczyzn – ostatni z uwagi na odmowę Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego udzielenia klubowi jakiejkolwiek dotacji na uczestnictwo w rozgrywkach II ligi w roku 2016.

Także kadetki TTS Trzemeszno mogą ostatnią sobotę zaliczyć do udanych. Co prawda udział w turnieju indywidualnym mistrzostw Wielkopolski Nikole Galus i Jagna Jatczak zakończyły ostatecznie na miejscach 9-10 oraz 11-12, to jednak w turnieju drużynowym poszło już dużo lepiej. Najpierw uległy nieznacznie w półfinale 2 : 3 drużynie UKS NAŁĘCZ Ostroróg, która w finale wywalczyła mistrzostwo Wielkopolski, ale w meczu o III miejsce pokonały kadetki MKS TS WARTA Oborniki i zdobyły brązowy medal. Tym samym nawiązały do sukcesów odnoszonych wcześniej przez o 3 lata starsze koleżanki, które w tej samej kategorii wiekowej także zdobywały dla TTS medale – przypomnijmy, że Zuzanna Jatczak i Daria Skulska wywalczyły dwukrotnie drużynowe mistrzostwo Wielkopolski.

Wszystkie zawodniczki trenują z Agnieszką Mikołajewską, a od niedawna także z Mateuszem Margrafem.