Uczyli udzielać pierwszej pomocy

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

W ubiegłym tygodniu członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami przeprowadzili kolejną prelekcję z instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad bezpiecznego zachowania się na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Zajęcia odbyły się w ramach godziny wychowawczej i kierowane były do uczniów klasy II Gimnazjum w Trzemesznie. Inicjatorem spotkania byli rodzice i wychowawczyni klasy, którzy skierowali do stowarzyszenia pismo o przeprowadzenie takich zajęć.

Instruktorzy Stowarzyszenia wykorzystali pomoce dydaktyczne w postaci slajdów pt. “Bezpieczna woda”, fantomów i defibrylatora. Praktyczne czynności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej wspomagały harcerki z Hufca ZHP Trzemeszno, posiadające odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Głównym celem zajęć było przywrócenie podstawowych funkcji życiowych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy zadawali pytania, brali czynny udział w zajęciach praktycznych i podawali przykłady różnych zachowań osób nad wodą oraz w wodzie.

Warto dodać, iż w ostatnim czasie zmieniły się władze Stowarzyszenia pod Żaglami.

Zarząd stanowią obecnie:

1. Krzysztof Mroczkowski – Prezes Zarządu

2. Mirosław Fel – Wiceprezes

3. Włodzimierz Losik – Wiceprezes

4. Joanna Woźniak – Skarbnik

5. Rafał Białek – Członek Zarządu

(spż)

5 Komentarze do Uczyli udzielać pierwszej pomocy

ogloszenia
 1. Esteta napisał(a):

  Taka świetna akcja i nikt nie sjomentował?

 2. Do pod żaglami napisał(a):

  Z zazdrości nie skomentowałam, bom już wiekowa a mnie nigdy nikt tego nie nauczył! Może Stowarzyszenie taką naukę przekazałoby seniorom? nam tez taka wiedza jest potrzebna, a gimnazjalistom jeszcze bardziej – młodzi to nasz kwiat i przyszłość.

 3. Sit napisał(a):

  Pewnie nikt nie komentuje bo mało wiarygodna my juz poznaliśmy tego Pana …

 4. zofia napisał(a):

  fajnie się gada gorzej z czynami !

 5. licho napisał(a):

  Świetna inicjatywa Pod Żaglami pod okiem lekarza. Apropos, przypominam, że każdy ma prawo wyboru lekarza. I zamiast tu robić bez sensu przytyki, można zmienić przychodnię i lekarza. Luksmed jest przez ścianę. Powodzenia i zadowolenia życzę i wrócicie tam, gdzie byliście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado