Strona główna Kultura Uczczono Święto Niepodległości

Uczczono Święto Niepodległości [GALERIA]

1289
21

Samorządowcy, urzędnicy, harcerze, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy naszej gminy uczcili 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Tegoroczne obchody rozpoczęła msza św. w trzemeszeńskiej bazylice. Stamtąd uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie uroczyście składano kwiaty w miejscach pamięci.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia.

21 KOMENTARZE

  • Nie uważasz,że tutaj nie chodzi o to, żeby świat o czymś usłyszał ale żeby oddać należna cześć bohaterom? Jako uczestniczka tego upamiętnienia uważam ,że tej zadumy nie powinno się nazywać smutkiem. Nie wszystko musi się odbywać z wielką fetą 😉

   • Prymas Polak mówił ,że to święto radości. Pewnie nie słyszałeś , bo nawiedzałeś smutne miejsca. Tkwij w tej zadumie przez następne wieki.

  • Jak to prosto krytykować pod pseudonimem… A tak wprost, w twarz, to umiecie? A ruszyć tyłek i coś zorganizować to potraficie? To do dzieła!

 1. Jędrzej Moraczewski, ps. „E. K. Pomorski”, „Edward” (ur. 13 stycznia 1870 w Trzemesznie, zm. 5 sierpnia 1944 w Sulejówku) – polski premier i minister komunikacji, inżynier kolejowy, kapitan saperów Legionów, działacz związkowy, polityk i publicysta, jeden z przywódców Polskiej Partii Socjalno-Demokratycznej i Polskiej Partii Socjalistycznej.11 listopada z Magdeburga wrócił Józef Piłsudski. Dekretem z dnia 14 listopada powierzył Daszyńskiemu misję tworzenia rządu. Wobec nieudanych negocjacji z przedstawicielami Narodowej Demokracji, Daszyński ustąpił. Na jego miejsce Piłsudski powołał (na wniosek Daszyńskiego) w nocy 17 listopada Jędrzeja Moraczewskiego, który stworzył gabinet będący faktycznie kontynuacją poprzedniego rządu. W swoich pamiętnikach Daszyński stwierdził jednak, że to on był organizatorem gabinetu Moraczewskiego i przedstawił Józefowi Piłsudskiemu skład rządu[11].

  Piłsudski polecił Moraczewskiemu sformowanie rządu słowami:
  Quote-alpha.png
  Panie kapitanie, ma pan zostać prezesem ministrów, ale pod dwoma warunkami: pierwszy, by pan nie wkraczał swymi zarządzeniami w jakiekolwiek stosunki społeczne, drugi [w tym momencie Piłsudski podniósł głos], wypracuje pan w ciągu jednego tygodnia ustawę wyborczą, i to tak, jak gdyby pan miał budować okopy[12]. Całość w https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99drzej_Moraczewski#Premier

 2. Panie Macieju Nowaczyk!

  W kilku częściach w tej stronie zdjęcia są słabo wykonane, ponieważ są błędy ludzkie np. mimiki, buty, itp..

  Pozdrawiam.

 3. Bardzo miło,że tyle młodzieży brało udział w obchodach święta niepodległości,ale też szlak trafia jak widzę,że jeden rolnik z Trzemżala pracuje w polu przy ziemniakach. w ten sposób czci pamięć poległych za jego wolność.

 4. To niech się dalej żrą jak te psy o każdy hektar. Widać to na przetargach. A potem narzekanie jak to mają ciężko i muszą w święto pracować. Bambrom zawsze było źle.

  • Do Marcina!!!!gdyby nie te Bambry to Ty nie miałabyś co żreć……nie każdy ma tak dobrze,że odpęka sobie 8 godzin w pracy i tyle,rolnik cały rok musi robić,żeby mieć z czego żyć i żebyś Ty miał co jeść…no,ale taki człowiek jak Ty tego nie zrozumie,za pusty jesteś.

 5. pan vice to moglby z pamieci cos powiedziec bo czlowiek po studiach to chyba potrafi sklecic kilka zdan samodzielnie a nie skopiowac np z netu ?? co ? słabiutko

 6. Rozumiem ,że uroczystości obchodzono na cmentarzu , by oddać hołd w miejscu pamięci, stąd powaga na obliczach uczestników . Brakuje mi jednak uśmiechu w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości . To powinno być raczej radosne święto i nie koniecznie obchodzone wyłącznie w Bazylice i na cmentarzu .

 7. swieto niepodleglosci , u pol gminy jest niemieckie nawet woda do picia nie jest nasza co to za wolnosc po co oni walczyli mozna zadac pytanie jak teraz tylko nas wykupoja za sterte papieru jakim sa pieniadze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj