Strona główna Kultura Uczcili Dzień Zwycięstwa

Uczcili Dzień Zwycięstwa

2377
4

8 maja przypada Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie. W przeddzień 76. rocznicy tego wydarzenia w Trzemesznie złożono kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

Przedstawiciele władz samorządowych i członkowie Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa złożyli wiązanki i znicze pod tablicami upamiętniającymi Kazimierza Szymańskiego – przedwojennego burmistrza zamordowanego przez Niemców, mjr. Andrzeja Marchlewicza – dowódcę obrony miasta w 1939 roku, rozstrzelanego w Kociniu oraz przy zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym.

W trakcie uroczystości honorową warte pełnili harcerze trzemeszeńskiego Hufca ZHP.

4 KOMENTARZE

 1. Gdyby święto wypadało w niedzielę, to nasz urząd obchodziłby je w poniedziałek??? Pamięć o bohaterach, ale tylko w dni robocze???
  Naprawdę nie można było tego zrobić jak należy i poświęcić jedną godzinę z tej dzisiejszej soboty?

 2. ta skrzynka gazowa to pasuje tam jak …. chodzi o ul jana kłanianie sie nad skrzynką zardzewiałą
  Polska….

  • A kto uzgodnił jej montaż i na takie posadowienie się zgodził, czy nie szło trochę pomyśleć że skoro jest tablica pamięci narodowej to można byłoby z pewnością ją przesunąć, ale czego my oczekujemy

 3. Należy mówić wprost. To Niemcy napadli na Polskę (nie jacyś mityczni naziści).
  Teraz mamy Nord Stream 2, który jest współczesnym paktem Ribbentrop-Mołotow. Bo jak można nazwać inaczej zawieranie umów przez jeden z krajów UE bez akceptacji wszystkich członków UE? Nie trzeba czołgu, aby „podbić” dany kraj czy region.
  Niemcy powinni w pierwszej kolejności wypłacić Polsce reparacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj