Strona główna Na sygnale Ucieczka wychowanków. Nie żyje jeden z nich

Ucieczka wychowanków. Nie żyje jeden z nich

16570
48

Dzisiaj, około godziny 17:15 z Zakładu Poprawczego w Trzemesznie oddaliło się czterech wychowanków. W pościg za nimi natychmiast udali się pracownicy zakładu, po krótkim czasie dołączyli również policjanci.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie skierował do Trzemeszna dodatkowe siły, do działań skierowano także pracowników ZP będących w czasie wolnym. Użyto również psa tropiącego.

W tym momencie nie mamy żadnych oficjalnych informacji. Jak udało nam się ustalić, co najmniej dwóch z wychowanków uciekało w kierunku Jeziora Popielewskiego. Tam, na wysokości ul. Jasnej, pracownikom ZP udało się zatrzymać jednego z nich. Drugi uciekinier wskoczył do wody próbując przepłynąć jezioro. Za nim wskoczył jeden z pracowników, Niestety, po krótkiej chwili, chłopak zniknął pod powierzchnią wody.

Na miejsce wezwano straż pożarną, która zadysponowała dwie łodzie, z Trzemeszna i Gniezna. Chwilę przed nimi podpłynął motorówką miejscowy rybak. Wszyscy podjęli próbę wyłowienia topiącego się.

Udało się go wyciągnąć po około 45 minutach. Na brzegu, akcję przywrócenia mu funkcji życiowych podjął oczekujący już tam zespól ratownictwa medycznego. Niestety, życia 20-latka nie udało się uratować.

Aktualizacja 5.08: Obu pozostałych zbiegów udało się zatrzymać. W ręce policji wpadli w Gnieźnie, gdzie przyjechali pociągiem z Trzemeszna.

”Jeden z osiemnastolatków ubrany był w granatową koszulkę z napisem prawdopodobnie 94, szare dresowe spodnie, buty sportowe koloru białego, ciemne włosy, wzrost około 180 cm. Drugi z nieletnich ubrany był w bluzę dresową typu kresz koloru zielono- niebieskiego, krótkie spodenki niebieskie, był bez butów, szczupłej budowy ciała wzrost ok. 180 cm. W przypadku ich napotkania prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211 lub pod telefon alarmowy 112″ – informują policjanci.

Wideo z akcji:

48 KOMENTARZE

 1. Może tak wytłuszczonym należałoby poinformować mieszka ze zostają na wolności 2 uciekinierów? Chyba względy bezpieczeństwa są ważniejsze niz śmierć jednego z wychowanków zakładu poprawczego ktorego nawet nie znamy?

   • Ale z Zielenia można skręcić na Popielewo i tam droga polna dostać się do Krzyżownicy (po drugiej stronie jeziora widać z tej drogi Sano) i tam dojechać do Wylatowa.

    • Jak zastępy Policji w takich ilościach nie udaje się złapać dwóch 18 latków? Motory, samochody, informacje gdzie sie da, wizerunek w TV, prasie i każdy będzie miał oczy szeroko otwarte

 2. Należałoby załączyć wizerunek dwóch zbiegów, nie siedzieli w poprawczaku bez powodu. Względy bezpieczeństwa mieszkańców przede wszystkim.

 3. No właśnie zdjęcia powinny się ukazać – moja córka spaceruje teraz z koleżanką – chyba trzeba dzieci ściągnąć do domu.

  • Chłopaki są grzeczni: niepijący i niepalący. Jeden to mój kolega a drugi to jego przyjaciel. Siedzimy tu sobie przy ognisku – gitara i piosenki śpiewamy. Repertuar tu mamy, że do jutra wystarczy.

 4. Opis? Pokazać zdjecia tych osób, skąd mamy wiedzieć którzy to? Jest lato, wakacje, sporo nastolatkow spaceruje. Mieszkańcy mogą pomóc, ale musimy wiedzieć jak wyglądają. Musimy tez być informowani o niebezpieczeństwie, przecież to nie uciekli ludzie którzy siedzą za kradzież batonika.

 5. „Drugi z nieletnich ubrany był w bluzę dresową typu kresz koloru zielono- niebieskiego, krótkie spodenki niebieskie, był bez butów, szczupłej budowy ciała wzrost ok. 180 cm.”

  Jakim cudem 18-nastolatek może być NIELETNI?

  Może mi to ktoś wyjaśnić?

 6. Czy dalej szukają ich? Czy zgubili trop? Panie redaktorze prosimy o wizerunek. Mieszkańcy mogą pomóc w poszukiwaniach ale musimy wiedzieć kogo szukamy i gdzie mniej więcej się znajdują, bądź urwał się trop.

 7. Pewnie pochowali się na działkach na Zielonym wzgórzu albo w trzcinach i czekaja jak już wszyscy przestaną ich szukać.

  • Gdzie działki a gdzie Zieleń? Teren duży. Na moje to powinni ochotników zebrać do poszukiwań. W niektórych krajach fajnie się to sprawdza. Bohaterzy zza smartfonow będą mogli się sprawdzić

 8. Jest noc. Mieszkańcom grozi niebezpieczeństwo. Nie każdy ma psa i antywłamaniowe drzwi. Czy możecie powiedzieć jak wygląda sytuacja? Wizerunek upublicznić. Przecież oni mogą napasc na kogoś, włamać się itd.

  • Andzia, jeśli złapią ich w ciągu kilku dni będzie to sukces. Raczej nie liczę a niego…… będą prosić o pomoc mieszkańców. Podadzą wizerunek to mieszkańcy go złapią

  • Czy 20 latek to według ciebie nieletni, No właśnie w takim wieku był ten co się utopił. Druga sprawa dlaczego on nie siedział w kiciu tylko w poprawczaku. Najwyraźniej prawo polskie jest słabe w tej kwestii.

  • Dlaczego 20 letni przestępca był w zakładzie poprawczym a nie w więzieniu , co skazani robili poza murami zakładu poprawczego gdzie byli wychowawcy

 9. Podobno jeden kręci się nieopodal.Ten drugi był widziany w pobliżu, są bardzo czujni.mieszkancy prosimy o wzmożoną uwagę i sianie paniki

 10. Urzędnicy rozpoczęli weekend więc nie uraczysz żadnej informacji dla ludności. Po co macie Facebooka? Do wystawiania zdjęć z imprezek? Nie codziennie zdarza się taka sytuacja więc wymaga to informowania społeczności. Jak będą wybory wyślemy niektórych na wieczny weekend.

  • No uciekli i tyle. Czego jeszcze chcesz? Czego jeszcze wymagasz? Tak to działa. To nie są grupy specjalne ktore złapią drani w parę godzin tylko nasza szara rzeczywistość. Ta sama co tak strzeże prawa i porządku, dzięki której na Kopernika spokojnie a w miejscu zabudowania nie będą jak na krajówce

 11. Dlaczego ktoś ma odpowiadać za śmierć desperata, który zrobi.wszystko żeby się uwolnić. Podjął decyzję i przecenił swoje możliwości. Jakby chodził do szkoły i się uczył to by wiedział jak niebezpieczna jest woda

  • Ludzie mający słabą wiedzę i horyzonty płytkie są zdolni to takiej oceny, ze powinien odpowiadać za to opiekun…. Tacy ludzie zawsze muszą linczować, znaleźć winnego. Tylko oni są według własnego mniemania idealni i bezbłędni. Oczywiście, że opiekun nie powinien ponosić konsekwencji.

 12. Wstajesz i czujesz się bezpiecznie haha. Nasze służby nie znalazły dwóch 18 latków. Z czego jeden bez butów…. Panowie, do roboty, do roboty. Macie buty, kamizelki, auta, psa…. Jak widać dzieciaki, w tym jeden bez buta są bystrzejsi….

 13. Komentarze w większości żenujące. Nie można się dziwić, że tacy ludzie są u władzy w Trzemesznie i to od dekad, skoro elektorat na takim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj