Strona główna Różne Tylko część sklepów internetowych utrzymuje się na rynku. Pozycjonowanie to skuteczny sposób!

Tylko część sklepów internetowych utrzymuje się na rynku. Pozycjonowanie to skuteczny sposób!

907
0

Brak konieczności szukania dogodnej lokalizacji dla stacjonarnego punktu handlowego i dostęp do ogromnych rzesz klientów wydają się czynić prowadzenie sklepu internetowego mało kłopotliwą i niezbyt ryzykowną działalnością. Niestety, rzeczywistość jest zgoła odmienna, o czym każdego roku przekonuje się wielu takich przedsiębiorców zmuszonych zakończyć działalność. Silna konkurencja to problem, z którym można sobie jednak poradzić, jeśli sięgniemy po właściwe narzędzia marketingowe.

Tort do podziału jest coraz większy, ale chętnych także nie brakuje

Każdego roku nasi rodacy zostawiają w sklepach internetowych kilkadziesiąt miliardów złotych i suma ta od lat rośnie. Już od dawna nieznaczna większość z nich dokonuje takich zakupów przynajmniej raz w miesiącu, rośnie także odsetek tych, którzy robią to nie rzadziej niż co tydzień. Branża e-commerce ma więc ogromny potencjał i jest o co się bić – trzeba jednak robić to skutecznie, co wymaga zadbania przede wszystkim o stronę naszego sklepu. Jaka zatem powinna być?

O zainteresowaniu klienta bądź jego utracie zdecydować mogą już pierwsze chwile wizyty w tego typu witrynie. Efektowna i przejrzysta szata graficzna, a także wygodna nawigacja i dobra wyszukiwarka to zatem jedne z najważniejszych elementów. Decyzja o zakupie stanie się łatwiejszą, jeśli produktom towarzyszyć będą wyczerpujące opisy i zdjęcia. Każdy podmiot wzbudzi ponadto więcej zaufania, jeśli jego dane będą dobrze wyeksponowane. Istotne są także łatwe do znalezienia informacje o koszta i sposobie dostawy – niejednokrotnie tu właśnie jest przyrzyna porzuconych koszyków! Trzeba ponadto zadbać o bezpieczeństwo.

Stworzenie dobrej platformy, spełniającej te i pozostałe kryteria to spory koszt. Może się tymczasem okazać, że i tak pójdzie on na marne, jeśli strona nie będzie łatwa do znalezienia. Nie dopuść do tego! Pozycjonowanie stron sklepów internetowych to doskonały sposób na to, by stawały się zyskownymi przedsięwzięciami. Internetowe zakupy, podobnie jak wiele innych codziennych czynności z reguły zaczynają się wszak w Google!

Pozycjonowanie stron sklepów internetowych nie jest łatwe ale się opłaca

Choć Google odgrywa w naszym codziennym życiu tak istotną rolę, to z reguły wizyta w wyszukiwarce kończy się bardzo szybko. Na pierwszym satysfakcjonującym wyniku, przy czym największą popularnością cieszą się te z czołówki. Jeśli więc zastanawiasz się jak to się dzieje, że nie możesz wygrać z rywalami o mniej korzystnych cenach, tu właśnie znajdujemy odpowiedź. Sięgnij po pomoc agencji SEM i zmień to!

Nie ma znaczenia czy miastem, w którym mamy swoją siedzibę jest np. Warszawa, czy jakikolwiek mniejszy ośrodek – zawsze zmagać się będziemy z ogromną liczbą konkurentów z całego kraju. Oznacza to również ogromną konkurencyjność fraz, którymi najczęściej posługują się klienci. Jak jednak przypominają specjaliści z firmy AFTERWEB, nie oznacza to, że na wzrost obrotów trzeba będzie czekać bardzo długo. Równolegle można bowiem sięgnąć po mocniej dopasowane frazy. Wykorzystuje je mniejsza liczba internautów, jednak i tak pozostają one nader zyskowne, gdyż uściślone zapytanie wiąże się często z podjętą już decyzją o zakupie konkretnego artykułu. Tutaj efekt może pojawić się nawet po trzech miesiącach! Na pierwszą dziesiątkę na frazy najtrudniejsze czekać trzeba niekiedy nawet rok – cierpliwość ta zostanie jednak wynagrodzona z dużą nawiązką. Nie zwlekaj więc!

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/warszawa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj