Strona główna Różne Tworzysz nową stronę swojej firmy? To świetny moment na to, by zacząć...

Tworzysz nową stronę swojej firmy? To świetny moment na to, by zacząć ją pozycjonować

804
0

Budowa witryny internetowej odpowiadającej współczesnym standardom to już od dawna nie jest błahe zadanie. Zwłaszcza, jeśli ma to być nie tylko rodzaj wizytówki, ale będzie ona pełniła rolę platformy sprzedażowej, co niesie ze sobą szereg wyzwań, choćby w zakresie bezpieczeństwa. Może się przy tym okazać, że włożone w to wydatki i wysiłek nie zaowocowały istotnym wzrostem ruchu, a z nim zamówień czy zapytań. Bo cóż nam po najbardziej efektownej nawet stronie i atrakcyjnej ofercie, jeśli nikt jej nie znajdzie. Można to jednak zmienić!

Wszyscy korzystamy dziś z Google. Także Twoi klienci!

Oczywiście warto promować adres strony na wszelkich wykorzystywanych konwencjonalnych materiałach promocyjnych, jakiż jednak może być ich zasięg? Wcale nie jest to w dodatku parametr decydujący o powodzeniu, nawet bardzo duży nie gwarantuje sukcesu, jeśli obejmie przypadkowych odbiorców – a sprawić, żeby było inaczej nie jesteśmy w stanie. Klucz do podniesienia sprzedażowej skuteczności strony internetowej jest więc w… internecie i nie trzeba go długo szukać. Praktyczny monopol wielkiego internetowego giganta może co prawda budzić nasz niepokój. Niewątpliwym plusem tej sytuacji jest jednak fakt, że Google, bo oczywiście o nim mowa, stanowi jeden kanał komunikacji którym jesteśmy w stanie objąć wszystkich tych, którzy rzeczywiście mogą stać się naszymi klientami. Co ważne, to oni sami przecież decydują o tym, kiedy zechcą wyszukać potrzebne im oferty, właśnie dlatego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki owocuje takim wzrostem sprzedaży. Zdobądź więc ją!

Do tego momentu wszystko jest proste – jednak powyższe kwestie są dobrze rozumiane przez coraz szersze rzesze przedsiębiorców. Od bardzo dawna ku szczytowi listy Google trwa więc bardzo zacięty wyścig, który już przed paroma laty spowodował reakcję jego twórców. Radykalna zmiana sposobu, w jaki powstaje ranking stron, wyeliminowała tych, którzy chcieli urosnąć w nim zbyt szybko. Dziś więc pozycjonowanie stron to zadanie dla fachowców. Skorzystaj z ich pomocy jak najszybciej!

Postać Twojej strony to jeden z warunków skutecznego pozycjonowania

Główne argumenty za tym, aby nie zwlekać z rozpoczęciem współpracy z agencją SEM są dwa. Jednym jest oczywiście czas, jakiego wymaga obecnie pozycjonowanie. Jak wskazuje doświadczenie specjalistów z firmy INSEO, przy dobrej bazie silnych linków nawet zupełnie nowa strona zacznie się piąć w górę stosunkowo szybko, zawsze będą to jednak miesiące. Przy łatwych frazach trzy lub cztery, przy trudnych pół roku bądź cały rok. Trzeba w dodatku pamiętać o tym, że konkurencyjność wielu słów kluczowych rośnie wraz z upływem czasu. Nie zwlekaj więc, a osiągniesz swoje cele szybciej i taniej!

Druga istotna sprawa to ilość zmian, jakie trzeba wprowadzić w budowie strony, tak, by nadać jej odpowiednią strukturę, zapewnić szybkość ładowania i zdolność dostosowywania się do urządzeń mobilnych, a także wiele innych cech. Jeśli opieka specjalistów SEO będzie mogła towarzyszyć jej budowie, unikniemy konieczności wykonywania dodatkowej pracy. To jest sposób na zrobienie z witryny dobrego narzędzia sprzedażowego. Wykorzystaj go i zarabiaj!


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów: