Strona główna Na sygnale Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną

Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną

1368
17

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 58 latka podejrzewanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za to przestępstwo. Od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe, wyzywał, szarpał i groził pozbawieniem życia żonie.

Rodzina z Trzemeszna od dawna była znana policjantom z Trzemeszna. Już kilka lat temu obecny 58 latek często spożywał alkohol i wszczynał w domu awantury. Z zebranych przez funkcjonariuszy materiałów wynikało, że znęcał się nad żoną. W tej sprawie miał prowadzone postępowanie, które zakończyło się dla niego w Zakładzie Karnym, gdzie odbył kilkumiesięczną karę pozbawienia wolności. To jednak nie uspokoiło jego nerwów.

Na początku czerwca w Komisariacie Policji w Trzemesznie zjawiła się żona 58 latka zgłaszając o znęcaniu się fizyczno – moralnym nad nią przez męża. Jak informowała, mężczyzna nie stronił od alkoholu, pod jego wpływem wszczynał awantury domowe, używał wobec niej słów wulgarnych itp. Kilka dni temu w trzemeszeńskim komisariacie pokrzywdzona pojawiła się ponownie – tym razem poinformowała, że mąż grozi jej pozbawieniem życia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 58 latkowi zarzutu znęcania nad osobą najbliższą i gróźb karalnych.

Decyzją sądu zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w jednym z aresztów. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowiada jednak warunkach recydywy i jego wypadku kara może wynieść nawet 7 lat i 8 miesięcy.

(KPP Gniezno)

17 KOMENTARZE

 1. „nawet” 7 lat i 8 miesięcy? takie zachowania nie ujawniają się przecież nagle, ta pani jest pewnie ofiarą od bardzo dawna. należy jej się profesjonalna terapia – tak długo, jak się nie uniezależni od szanownego małżonka, tak długo jej życie pozostanie zagrożone.

 2. Za znecanie karac ile sie da za duzo nie jedni panowie sobie pozwalaja i brac sie za rodziny gdzie dzieciaki nocami biegaja po miescie a matka z ojcem chleja.

 3. znany od x lat policji – policji trzeba pod nos dowody zaniesc bo jak sie dzwoni to „eeee” no i prosze w koncu sie doczekala

 4. Sprawiedliwości stało się zadość. … teraz najważniejsze aby kobieta dala rade się podnieść z tego wszystkiego i iSC do przodu

 5. krzywdzone kobiety nie przyznają się ze wstydu że, mąż je tak traktuje. to się tylko tak wydaje że, są głupie i siedzą z tym swoim wielkim panem. to bardzo trudny problem z wieloma tematami. teraz za późno wiem że, nie odejście od takiego człowieka to błąd.

 6. Niech domowy potwór kibluje. Żonie gratuluję odwagi że zgłosiła szarpanie wyzywania i grożenia. Może pani postawa pozwoli innym kobietom na powiedzenie że już dosyć tego. i też pójdą na policję.

 7. Kobiety nie bójmy się. Policzmy się ile nas jest. Może coś zrobimy, żebyśmy się nie bały . Niech boją się nasze nie dobre chłopy. Jednego już chyba naucza porządku.

  • Tej Pani życzę nowego, dobrego życia.
   Przy okazji inny zupełnie problem.
   Jeśli chodzi o opiekę, to nikt chyba nie poinformował tej instytucji, że jednej Pani( nie jestem pewien, ale chyba z Kruchowa albo nie) potrzebna jest pomoc szeroko rozumiana. A na pewno pomoc fachowa medyczna i w ogóle inna.
   Bo żal patrzeć, jej się może coś stać.

 8. Panie z opieki przychodzą na wywiad pospisują ,żonie pomocy nie dadzą 🙁 widzą męża pijanego na ławce ale zapomogę mu dają bo się zapisał na odwykówkę 🙁 Masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj