Trzemeszno w obiektywie Zygmunta Stachowiaka

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

W sobotę w trzemeszeńskim Domu Kultury otwarto wystawę fotografii autorstwa Zygmunta Stachowiaka. Ukazują one nasze miasto z lat 60. i 70. XX wieku z różnych perspektyw. Można obejrzeć między innymi Szkołę Podstawową nr 1 w trakcie budowy, stację CPN w centrum miasta z widoczną w tle wieżą strażacką oraz wiele innych ciekawych ujęć.

Dyrektor Domu Kultury Mariusz Zieliński wręczył autorowi zdjęć list gratulacyjny zauważając, że Zygmunt Stachowiak należy do tych osób, które od lat starają się rozsławiać imię Trzemeszna.

Podkreślił też udział Marcelego Koniecznego, pomysłodawcy i twórcy reprodukcji zamieszczonych na wystawie. Otwarcie wystawy cieszyło się sporym zainteresowaniem. Była to też okazja do spotkań po latach, wspomnień, a nawet podzielenia się swoimi zbiorami fotograficznymi. Można było również zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, jaki używali twórcy fotografii w tamtym okresie.

Władze samorządowe reprezentował zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej – Daniel Bisikiewicz. Wystawę można oglądać do 13 października, w godzinach pracy Domu Kultury.

7 Komentarze do Trzemeszno w obiektywie Zygmunta Stachowiaka

ogloszenia
 1. john napisał(a):

  Super sprawa. Przejdę się obejrzeć 🙂

 2. Modniś napisał(a):

  Wlodarze mogliby zwrocić wiekszą uwagę na swój strój…

 3. Anonim napisał(a):

  Ale to już było i szkoda, że nie wróci więcej. Dziękuję !

 4. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,
  dziękuję Panu Redaktorowi za tę relację-bardzo chętnie(myślę,że nie tylko ja) pójdę obejrzeć Trzemeszno sprzed lat.

  Pozdrawiam

 5. TT napisał(a):

  Panu Zygmuntowi należą się duże brawa za systematyczny wkład w kulturę Trzemeszna. Jego postać powinna być wzorem do naśladowania dla najmłodszego pokolenia a dla starszych chwila miłych wspomnień. Wystawa czynna aż do 13 października myślę, że grona pedagogiczne naszego miasteczka udadzą się na nią wraz z swoimi uczniami.
  Super!Super!Super!

 6. ja napisał(a):

  Modniś ma rację…
  Więcej takich Stachowiaków,Gierlików ,kamyszków itp to historia Trzemeszna byłaby propagowana…
  Zysiu gratuluję-przyjacielu…
  pozdrawiam

 7. DnR napisał(a):

  Z racji tego, że nie będę w najbliższym czasie w Trzemesznie czy mógłbym prosić o udostępnienie zdjęć na stronie? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado