Strona główna Kultura Trzemeszno w dobie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Trzemeszno w dobie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

1392
6

28 listopada (środa) o godzinie 17:00 w auli Zespołu Szkół i Ogólnokształcących odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Trzemeszno w dobie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”. Każda z osób, która dotrze na wydarzenie, otrzyma egzemplarz książki gratis (do wyczerpania nakładu).

Jak mówi Andrzej Leśniewski ze Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Historycznych, treść obejmuje rozdziały o Trzemesznie przed wybuchem I wojny światowej, opisuje sytuację mieszkańców w trakcie działań wojennych, przygotowania i wybuch powstania wielkopolskiego, skupia się na wydarzeniach w mieście i szlaku bojowym powstańców, są biogramy ks. Marcelego Kowalskiego, mjr Władysława Wleklińskiego i komendanta miasta Edmunda Sędzierskiego.

Zebrano także kilkadziesiąt biogramów powstańców trzemeszeńskich, członków straży ludowej Trzemeszna i osób powstanie wspierających. Dalej obejmuje działalność weteranów powstania, potomnych pamiętających o bohaterskich powstańcach i współczesne formy upamiętniania zrywu niepodległościowego w Trzemesznie” – dodaje A. Leśniewski.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

6 KOMENTARZE

  1. W Trzemesznie ksiądz Marceli Kowalski upamiętnił powstańców wybudowaniem Mauzoleum. Dowody pamięci stanowią rozsiane na naszych cmentarzach mogiły powstańców wielkopolskich. Teraz wydano książkę to opisującą… Popieram

    • Pani Krystyno, najlepszą okazją było przybycie w dniu promocji i odebranie egzemplarza darmowego. Teraz kolportażem zajmuje się Fundacja „Kierunek Kultura” i do niej należy się zwrócić.
      Pozdrawiam serdecznie

      • Dziękuję serdecznie za informację zwrócę się do fundacji , a moje przybycie w dniu wydania nie było możliwe jestem mieszkanką Dolnego Śląska – pozdrawiam !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here