Strona główna Kultura Trzemeszno w 1982 r.

Trzemeszno w 1982 r.

8222
29

Przedstawiamy dziś kolejne zdjęcia Trzemeszna sprzed prawie 40 lat. Pochodzą one ze studium konserwatorskiego Macieja Obremskiego, opracowanego w 1982 roku na zlecenie konserwatora zabytków. Autorem fotografii jest Wiktor Najder.

O samym opracowaniu pisaliśmy szerzej |TUTAJ|. Tym razem prezentujemy zarówno charakterystyczne dla naszego miasta obiekty jak i mniej reprezentacyjne miejsca.

Z ich rozpoznaniem nie powinno być problemu 😉

29 KOMENTARZE

 1. Zdjęcie nr 10 to może być podwórko łączące zabudowania przy ulicach 1 maja i świętego Jana
  Zdjęcia nr 8 sam jestem bardzo ciekawy.
  4 to plac Powstańców?

 2. Jak widać problem z rozpoznaniem sprawiły zdjęcia 8 i 10. Podpowiem w takim razie. 8 to nieistniejący już budynek za poprzednia siedzibą Banku Spółdzielczego. Ujęcie od strony ul. Wodnej. Obecnie jest tam parking. Zdjęcie 10 prawidłowo rozpoznał Zew. To wjazd na podwórze od ulicy Żółwiej. Pierwszy budynek po lewej stronie wjeżdżająć od ul. Kościuszki. Podwórze należy do budynków na narożniku pl. Kilińskiego i ul. Kościuszki widocznych na fot. 2.

  • Ul. 22 stycznia. Budynek był w późniejszym okresie przebudowany (dobudowano część w miejscu widocznej bramy) Po prawej stronie w tle widoczny szczyt bloku Piastowska 1, wtedy jeszcze z kominem kotłowni.

 3. Mam 38 lat a wydają mi się jak bym wtedy był światkiem naocznym tych czasów, bo nie wiele się wtedy zmieniało. Lubię oglądać stare zdjęcia związane z rodzinnym miasteczkiem🤗 Za to najbardziej cenię redakcję trzemeszno.24.👏👏👏👌

  • Jak napisałem, blok przy Piastowskiej 1, a właściwie tylko jego fragment (komin) widoczny jest po prawej stronie. Po lewej rzeczywiście, blok przy 22 stycznia 7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj