Strona główna Różne Trzemeszno uczestnikiem II edycji „Listów dla Ziemi”

Trzemeszno uczestnikiem II edycji „Listów dla Ziemi”

906
5

II edycja Listów dla Ziemi ruszyła na całego. Do akcji zgłaszają się kolejne gminy – w gronie pierwszych uczestników znalazło się również Trzemeszno. Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska.

Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja.

Od listopada gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale Listy dla Ziemi to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będą również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Z czym wiąże się udział w akcji Listy dla Ziemi? Z solidną porcją ekologicznej wiedzy i licznymi atrakcjami. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

W akcji pilotażowej Listów dla Ziemi wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży.

(UMiG Trzemeszno)

5 KOMENTARZE

 1. no skoro jest napisane, że to ekologiczna akcja, to na pewno papier też będzie ekologiczny tak jak w poprzedniej edycji. więcej akcji ekologicznych!!! władze starajcie się organizować więcej rzeczy w tym celu! uczmy dzieci tej wiedzy!

  • Ksero,ksero, ksero,ksero,ksero! Wszędzie,wszędzie,wszędzie!Bez kserowania każdego świstka nie ma już życia.Papier,papier,papier potrzebny,ale miliony razy niepotrzebny.Do akt,do kosza,do akt,do kosza itd.Już od przedszkola,poprzez wszystkie szkoły uczy się nie ekologii(!),lecz wołającego o pomstę do nieba marnotrawstwa.Rysuneczki,szlaczki, maczki,literki,cyferki,pierdołeczki,sprawdzianiki,teściki testy,analizy,wyniki,dokumenciki i dokumenty.W służbie zdrowia,w urzędach,w oświacie i w każdym zakładzie.
   A ulotki,reklamy na marmurowych i szklanych blatach i na…wycieraczkach zdeptane,nikomu niepotrzebne.
   Ekologia w zakresie oszczędności papieru,to tylko idea bez wdrażania jej w życie. Czytam o tej ekologicznej akcji i znów :zgłoszenia,formularze,materiały…
   Więc takie konkursy to:” pic na wodę fotomontaż”.
   Mam rację,czy piszę głupoty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here