Strona główna Różne Trzemeszno – biedne czy bogate?

Trzemeszno – biedne czy bogate?

2001
24

Gmina Trzemeszno znalazła się na 360 miejscu w rankingu najbogatszych gmin Polski, przygotowanym przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Biorąc pod uwagę, że w zestawieniu wszystkich gmin jest aż 2479, „naszą” 360 lokatę można uznać za całkiem niezły wynik.

Ranking został utworzony na podstawie dochodów z podatków „per capita” (na jednego mieszkańca). Nasza gmina pochwalić się może wynikiem wynoszącym 1446,23 zł.

Na szczycie tabeli znalazła się gmina Kleszczów w województwie łódzkim z dochodem 33560,89 zł. Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem, ponieważ większość terenu gminy zajmuje kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego oraz elektrownia Bełchatów.

Warto jednak porównać się z naszymi sąsiadami. Jak się okazuje, w tym zestawieniu liderujemy. Gmina Mogilno z dochodem 1394,05 zł znajduje się na 417 miejscu, a dwie pozycje dalej – na miejscu 419gmina Gniezno z dochodem 1393,34 zł. Gmina Witkowo znalazła się na miejscu 986 (1066,69 zł), gmina Orchowo na miejscu 1268 (951,11 zł), natomiast gmina Rogowo na miejscu 1327 (932,90 zł),

Jak wyglądają pozostałe gminy w naszej okolicy?

 • miejsce 47 – gmina Powidz (2493,60 zł)
 • miejsce 380 – gmina Janikowo (1425,52 zł)
 • miejsce 641 – gmina Strzelno (1224,38 zł)
 • miejsce 992 – gmina Łubowo (1063,50 zł)
 • miejsce 1002 – gmina Kłecko (1061,02 zł)
 • miejsce 1266 – gmina Czerniejewo (951,29 zł)
 • miejsce 1421 – gmina Mieleszyn (907,01 zł)
 • miejsce 1568 – gmina Jeziora Wielkie (859,62 zł)

Pełne zestawienie można znaleźć na oficjalnej stronie serwisu samorządowego PAP |LINK|.

24 KOMENTARZE

 1. To oczywiście bardzo wysoka lokata. Należy sobie w takim razie zadać pytanie, co ma z tego przeciętny mieszkaniec naszej gminy? Czym się wyróżniamy na tle tych okolicznych, biedniejszych gmin? Ano niczym. Czyli gdzie ta kasa? Ano, miedzy innymi w 15% za odzyskiwanie vatu i wielu innych bezsensownie wydanych środkach.

 2. Ja się pytam gdzie ta kasa?????Co z tego że jest bogata jak nie mamy nic!!!! Wąskie chodniki a na środku słupy idąc z wózkiem trzeba zejść z chodnika na ulice. Nowo powstały budynek na przeciwko prezydium zabrał część chodnika. Jak widać też tak można, wystarczy mieć kasę i gmina przekupiona, a jak sam drzewko zetniesz na swojej posesji bez pozwolenia to dadzą ci karę, no chyba że przekupisz kilka osób w gminie.CO ZA KRAJ ? Zrobili place niby ładne, ale co z tego jak nie ma gdzie się ukryć latem z małym dzieckiem w cieniu. Chcą aby się rodziły dzieci, ale nie potrafią wspomóc. Chcesz rodzinne? To masz załatwione jak w banku że odechce ci się tego rodzinnego(tyle załatwiania spraw że szkoda na tą zapomogę czasu) a jak przekroczysz 1zł to nie dostaniesz nawet złamanego centa. Mając 2-3 dzieci przy zarobkach 2000-2500 zł trzeba sobie odmówić wiele rzeczy, więc nie ma co się dziwić, ze w tych czasach młodzież myśli i nie jest tak głupia. Idio.i z rządu myślą że mają przed sobą tępaków, ale my nie jesteśmy głupi i wiemy że jesteśmy przez rząd okradani w biały dzień. Jakim prawem gminy biorą pożyczki z banków? Każdy rozsądny człowiek wie że kredyt to samobójstwo a banki to złodzieje, więc jak można nazwać taką uczoną osobę z naszej gminy która zadecydowała się na zaciągnięcie kredytu? Niech ta elita spojrzy sobie w lustro i się nad nim zastanowi jakimi głupcami są. Ja się może nie doczekam ale następne pokolenie się za nich weźmie.

  • Jesteś w błędzie. Nowo powstały budynek to budynek który powstał w tym samym miejscu gdzie kiedyś stał podobny i też był tam wtedy taki chodnik. Można nie zgadzać się z burmistrzem, można nie lubić radnych ale nie można krytykować lokalnych władz samorządowych za ogólnokrajowe przepisy. Przecież kryteria przyznawania rodzinnego nie wymyśla gmina tylko są na to odgórne przepisy. Niestety tak już jest że jak przekroczy się jakiś limit o 1 zł to niestety ale rodzinnego nie dadzą. Nawet gdyby podnieś kwotę minimalnego dochodu na 5 tysięcy złotych to ktoś kto zarabia 5001 już się nie załapie. Najłatwiej krytykować ale niestety nie wszystko zależy od władz gminnych co nie znaczy że nasza lokalna władza jest bez skazy.

  • mylisz i plączesz tematy, a tu się rozchodzi o to, że trzemeszno ma taką wysoką lokatę a tak nisko upadło w wielu obszarach

 3. Za to 360 miejsce należałoby wręczyć kwiaty Burmistrzowi . Świetny wynik z naszej kieszeni – brawo . Można nie szczedzic środków na zakup kolejnych bukietów i obdarzyć nimi cały urząd i wszystkich przydupasow .

 4. Trzemeszno – miejsce 360. Łubowo – miejsce 992. Jak porównuję wygląd Trzemeszna do wyglądu Łubowa, to mam takie wrażenie, że nasze miasto nie jest mistrzem gospodarności…

  • Nie jest i nie było i chyba jeszcze długo nie będzie chociaż obiektywnie trzeba przyznać że wizualnie sporo się zmieniło na plus ale do ideału jeszcze daleko.

 5. osz kutwa.. mediana zarobków aż daje po oczach normalnie… niecałe 1500 złotych w XXI wieku? w takim kraju jak Polska? Przy tylu potrzebach dnia codziennego oraz cm. wydatkach? To cn 2 razy za mało. No nic – niemiecko-żydowski plan niszczenia Polski działa wybitnie od 26 lat ale polskie lemingi śpią, spią a jak się obudzą to będzie już dużo za późno.

 6. Dzisiaj na siłowni pod chmurką, znowu było impreza małolatów.Nieprzespana noc!Niech nikt mi nie radzi dzwonić na policję bo;godz.02,05-telefon na policję-brak reakcji…powtórny o godz.03,00-brak reakcji!Co się dzieję z naszą policją?Impreza zakończyła się brakiem alkoholu i zmęczeniem po godz.03!Takie rzeczy tylko w Trzemesznie!!!

  • Można dzwonić na Policję do Gniezna . Powiadomią – sprawdzone . Nie widzę żadnego problemu . Poza tym można nagrać kamerą (obojętnie jaką) złożyć oficjalne pisemne zawiadomienie następnego dnia przedstawiając nagrania .

 7. Jestesmy bogaci ale tego nie widac ani w Trzemesznie ani w pobliskich wioskach .. W gminie Trzemeszno wiec gdzie to bogactwo ?? Dużo podróżuje i jak mowie ze jestem z Tezemeszna to nikt nie wie o czym mowie .. Natomiast Gniezno , Mogilno wiwdza .. O czymś to świadczy …

 8. No Panie Burmistrz wiecej etatow Pan zrob w urzędzie 🙂 nie widac tej pozycji na miescie jak zescie glosowali to teraz placcie za wode i odpady drozej ;p Stac Was trzemeszniacy 🙂 nastepnym razem sie zastanowicie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj