Strona główna Polityka Trzemesznianin startuje w wyborach do Sejmu RP

Trzemesznianin startuje w wyborach do Sejmu RP

5366
30

W nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje kandydat z naszej gminy. Na liście Komitetu Wyborczego Nowa Lewica (miejsce 16) – w okręgu wyborczym nr 37, obejmującym m.in. powiat gnieźnieński – znalazł się Marcin Lewandowski.

Kandydat ma 36 lat, jest mieszkańcem Trzemeszna, pracuje w firmie Paroc. Dwa lata temu był jednym z przywódców strajku w tym zakładzie.

Obecnie aktywnie uczestniczy w ruchu związkowym, włączając się w budowanie nowych organizacji. Jest członkiem Związku Zawodowego Konfederacja Pracy.

Żonaty, ojciec dwójki dzieci, w wolnych chwilach biega i pływa.

30 KOMENTARZE

 1. taaa ten pan pewnei nei wie ze nie jest na miejscu „biorącym do sejmu” ale nazbiera glosó na innych przynajmniej w kazdym razie pytanie do pana czy rozliczy pan po wygraniu i pana komitet ta grupe przestępcza ?

   • Macie tolerancję na ustach ale jesteście najbardziej nietolerancyjni wobec inaczej myślących. Jak ktoś nie jest lewakiem to jest ciemnogrodem, zaściankiem, itd.

     • Tylko, że my prawicowi nie obnosimy się tym, że jesteśmy tolerancyjni. Każdy z nas ma prawo wyboru czy komuś coś się podoba czy nie w przeciwieństwie do takich lewaków jak Ty, którzy stosują prostą zasadę. Macie myśleć i robić tak jak my uważamy. Każdy prawicowy ma swoją wrażliwość. Zrozumiałeś? Indywidualna wrażliwość. U Was lewactwa u zarania wieków jednostka się nigdy nie liczyła. Komuna to jest tym w czym uparyjecie szczęścia dla wszystkich. Wystarczy spojrzeć na bloki socjalne czy komunalne. Tryska tam miłością. Oczywiście w przenośni. Dla Was wolność to pojęcie ograniczające się tylko do spraw światopoglądowych.

     • A Twoje wpisy to nie obnoszenie się z tolerancyjnością? Masz prawo wyboru- czy Wódz z kotem mówi Wam co jest dla was dobre?

    • A Wy macie chrześcijaństwo na ustach ale daleko Wam do chrześcijan. Potraficie tylko szczuć, pałać nienawiścią i obrażać tych którzy mają inne zdanie niż Wy.

    • Przecież to prowokacja. jak się najlepiej zareklamować w dzisiejszych czasach? Wylać sobie wiadro pomyj na wirtualną głowę. aby było na „tych drugich, rzekomo tolerancyjnych”. Tonący brzydko się chwyta.Kaczor (Donald) wie co robi, każdy chwyt dozwolony. Byle jak, byle do celu, znów dorwać się do koryta.

  • jest jeszcze Grupa przestępcza z prawomocnym wyrokiem sądu

   „Sąd Najwyższy odmówił w piątek przyjęcia skargi kasacyjnej PiS w procesie cywilnym, które partia wytoczyła prof. Wojciechowi Sadurskiemu – dowiedziała się PAP. Chodziło o określenie przez niego PiS mianem „zorganizowanej grupy przestępczej”. Tym samym Sadurski ostatecznie wygrał proces z partią rządzącą.

 2. Jaki ma Pan program w sprawach kluczowych dla ludzi? Zacznijmy od tematu ogrzewania domów. Co z kwestią węgla bo nie wiem czy macie świadomość drodzy sąsiedzi z miasta i gminy Trzemeszno ale od 1 stycznia 2024 nie będzie wolno palić w piecach pozaklasowych. Może Pan kandydat na posła powie dzięki komu będziemy musieli ponosić bardzo duże wydatki na nowy piec lub liczyć się z mandatami. Kto podjął
  taką uchwałę w sejmiku województwa wielkopolskiego? Kto od lat tam rządzi? Czyż nie koalicja w której jest lewica? Jak głosowali radni z lewicy? To tak na pierwszy rzut. My zwykli towarzysze będziemy pytać aby nie wybrać kota w worku. Czekamy za odpowiedziami. Czy jest Pan za tymi absurdalnymi przepisami uderzającymi w najuboższych? W jaki sposób zamierza Pan to zmienić skoro czasu niewiele? Co ludzie mają zrobić ze zgromadzonym opałem do obecnego pieca?

   • Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo to nieładnie tak unikać odpowiedzi na konkretne pytania, które interesują tych wszystkich których nie stać na wymianę z tą cudowną dotacją źródło ciepła. Dlaczego Polacy, którzy mają potężne zasoby węgla mają uzależniać się od obcego gazu lub obcych technologii?

    • Zadałem Tobie pytania bo skoro się tym interesujesz to na pewno wiesz. Mnie ten problem nie dotyczy to się w to nie zagłębiam. Przecież każdego Polaka na wszystko stać tak mówi nasz rząd.

  • Włodarze gminy Trzemeszno u marszałka województwa przesiedzieli tyle, że aż tapicerkę w fotelach przetarli. Przecież jak w sprawie zatrzymania domu dziecka w gnieźnie występowali – to Im nawet krzeseł niepodsunęli.

  • Gmina Tobie kolego nieodpowie. Powołałaby musieć odpowiedni referat – ale tu członków rodziny zabrakło. Promotor nawet mojego wizerunku niechciał umieścić. Burmistrzuniu nie obsługuje komputera – a na „rolnika w sieci” brakowało kandydatów. Cieszmy się, że kandydata do sejmu posiadamy.

 3. A ci on myśli że tylko prawa pracownicze i cyk już jest w Sejmie a gdzie dbanie o resztę Ludzi kolega przyjechał na strajk i młodego wciągnął lewica ma małe poparcie w naszym regionie koryto plus lewica popieram aborcję na życzenie gdzie on wskakuje

  • w czasie walki o lepsze warunki pracy oraz większe wynagrodzeni dla ponad 800 rodzin z naszego rejonu tylko Lewica wyraziła chęć pomocy. Twierdzisz że ma małe poparcie – dziwię się, ale niestety tak jest tak samo jak male poparcie zawsze miał burmistrz i z braku laku go wybierali. tutaj czas na nową krew. Popieram, a prawa pracownicze dotyczą wszystkich zatrudnionych. nie tylko z Paroca. Dzięki zmianą jakie „chłopaki” wymusili w ich firmie w okolicy się poprawiło, kto dba o pracowników interesy, pracownicy boją się szefom spojrzeć w oczy i powiedzieć co czują.

   popieram zarówno p. Marcina jak i cały zarząd związku – a przy okazji lewicę, która ich wspierała

 4. mnie interesuje rozliczenie z art. 212 pomowienia i zorganizowanej grupy przestepczej, wiec i tak glosuje inaczej i ci wszyscy z TVP ktorzy szczuja i kłamia na innych to jest przestepstwo zagrozone do 5 lat wiezienia czyli np. p. Holecka i inni bo tv publiczna nie powinna kłamac ale byc obiektywna czy to dlatego Pani Ogórek vel kiszonka chce zamiast 30 tysia chce isc do sejku za 16 tysia ?
  nie znam osoby ktora chce mniej zarabiac cos sie szykuje zaczynaja sie kąsać o miejsca na listach

  • teoretycznie kazdy kto nie placi abonamentu RTV to wygra sprawe w sadzie bo kazdy biegly odpowie czy tvp PUBLICZNA moze sobie pozwolic na stronniczosc i 90% partii rzadzocej obecnie czasu antenowego wiec ci co placa i wiaza koniec z koncem to gratuluje glupoty

 5. Taki jazgot nic nie daje. Marcin powiedz tym anonimowym ile kasy musisz opłacić żeby startować. Czy wygrasz czy nie i tak jesteś wielki za odwagę że startujesz, skąd nie ważne gdzieś trzeba zacząć. Powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj