Strona główna Różne Trzemesznianie na morderczych dystansach w Bieszczadach

Trzemesznianie na morderczych dystansach w Bieszczadach

4219
10

Festiwal Biegu Rzeźnika to cykl górskich imprez biegowych w Bieszczadach. Wszystkie zaczynają się i kończą w Cisnej.

Chętni mogą wybierać spośród kilku różnych dystansów. Jednym z nich jest Rzeźnik Ultra, w którym zawodnicy mają do pokonania 95 kilometrów, a suma przewyższeń wynosi w nim 4894 metrów. Z tym morderczym dystansem zmierzył się trzemesznianin Mariusz Szuba. Ukończył go z czasem 18 godzin, 19 minut i 54 sekund zajmując 84 miejsce.

Najtrudniejszą wersją, jaką mogli wybrać zawodnicy był Wielki Szlem. Odbywał się on przez trzy dni, w których biegacze pokonywali poszczególne odcinki. Aby zaliczyć Wielkiego Szlema trzeba było przebiec po górach Maraton Rzeźnika (52km), w następnym dniu Rzeźnika Ultra (95km), a w trzecim dniu Rzeźniczka (28km) – razem 175 kilometrów. W tym przypadku suma przewyższeń wynosiła 7800 metrów.

Tego zadania podjęło się już tylko 20 biegaczy, a do mety dobiegło 14. Wśród nich mieszkaniec Trzemeszna Michał Świątek. Linię mety przekroczył jako 8. zawodnik z czasem 33:38:06.

„Ten weekend był wyśmienity dla klanu Świątków. Iga Świątek zdobyła kolejnego Szlema w tenisie i zarobiła 2mln euro, a ja zdobyłem też kolejnego Szlema i dostałem voucher na 200 zł” – tak podsumował swój niebywały sukces M. Świątek, trzemeszeński ultrabiegacz.

fot. archiwum prywatne M. Szuba, M. Sedlak, Bieg Rzeźnika

10 KOMENTARZE

  1. brawo burmistrz powinien przewidziec nagrode dla tych panow w postaci jakiejs posady ciepłej w spolce skarbu panstwa w zarzadzie aaa sorry pomylilo mi sie z rządem no to rząd tez tak powinien jak to robi dla pociotkow uszanowac sportowcow

  2. No to już im pozostał do zaliczenia tylko Siberian International Marathon 😃 Maraton maratonem ale ja zazdroszczę im tych widoków na żywo Polska jest piękna Szkoda że te Bieszczady są tak daleko można by zapuszczać się w te dzikie tereny często a nie raz na ruski miesiąc

  3. każdy coś ma jedni sport drudzy narkotyki inni alkoholizm i są też ludzie co maja depresje ale zdrowego rozsądku mało kto ma

  4. Szacunek dla Was Panowie z ten wyczyn. Tylko Wy wiecie ile to Was kosztowało potu, wysiłku i wyrzeczeń. Bo to przecież trzeba się do tego przygotować przez dłuższy czas. To nie tylko sam start. Gratulacje i pokłon w uznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj