Strona główna Wyróżnione Trzemeszeńskie pochody pierwszomajowe

Trzemeszeńskie pochody pierwszomajowe

11042
13

Dziś Święto Pracy. Od 30 lat obchodzone zupełnie inaczej niż w czasach PRL. Dla młodych pochody pierwszomajowe to zamierzchła historia.

Dzięki zdjęciom Stefana Majewskiego możemy przypomnieć jak wyglądały te obchody w naszym mieście. Jak widać na fotografiach, pogoda w tym czasie bywała różna. W 1985 roku sypnęło śniegiem.

13 KOMENTARZE

 1. Super zdjęcia 🙂 a kostka jaka ładna była – fakt, drenaż po bokach nie istniał ale profil drogi był łukiem, a nie Karpatami jak teraz 😀 Jest jakaś cyfrowa galeria tych zdjęć z opisami?

 2. Tak w 1985 moja corka byla w pierwszej klasie,walil snieg. Ja nie pamietam ,zeby tak padal snieg amoja pamiec obejmuja lata od 1957 az do tego feralnego roku 1985.

 3. Zdjęcia Pana Stefana przypominają wiele wspomnień ,a jestem dopiero po 40- tce.
  Zdjęcie numer 2 i dostojne moje Panie ze szkoły 🙂 Jakie ONE piękne 🙂
  Wielu innych na zdjęciach się rozpoznaje….Pan Rudzki,Adamski,Alwin,Dereziński,Majewski,Walter i niosący tarczę Adam i jeśli pamiętam Zenek 🙂 Wszystkich gorąco pozdrawiam !!!
  A co do roku 1985 to pamiętam ten dzień.Mieliśmy w domu „świniobicie” ,bo siostra szła do komuni i serdecznie pozdrawiam Pana Olejniczaka z Kościuszki -naszego RZEŻNIKA 🙂 minęło tyle lat ,a nic się nie postarzał …POZDRAWIAM !

 4. Na wstępie dziękuje za te przywołujące wspomnienia zdjęcia Brawo jeszcze raz brawo i proszę o więcej zdjęć wspominkowych z dawnych lat Po obejrzeniu tych fotek nasuwa mi się jedna uwaga Niby nie widać jakiejś wielkiej euforii z powodu ” przymusowego ” pójścia w pochodzie ale jednak ludzie wydają się tacy szczęśliwi i normalni Nie chcę tu nikogo obrazić ale tesknie za czasami w których ludzie poprostu że sobą rozmawiali i spotykali się że sobą A dzisiaj – nawet niektórzy mając telefonicznie rozmowy bez ograniczeń wolą wysyłać smsy Pamiętam jak w tamtych czasach sąsiedzi przychodzili do sąsiadów tak Poprostu na kawę i wchodzili bez pukania do drzwi Gdyby ktoś z zewnątrz to obserwował to by pomyślał że np. na całej klatce schodowej mieszkają jedne wielkie rodziny Taka panowała wtedy zażyłość A dzisiaj sąsiedzi zamykają się w swoich czterech ścianach w obawie przed czym ? Albo w zakładach pracy Kiedyś ludzie pracujący razem to byli kumple przyjaciele prawie bracia i siostry A dzisiaj żeby pogadać to wysyłają sobie e – maile Wtedy w czasach z tych pięknych zdjęć ludzie może i nie mieli pieniędzy ale za to kwitło życie towarzyskie a dzisiaj mamy bardzo dużo niewolników pieniądza Szkoda że tak się porobiło Żal i nic więcej 😟

 5. Oczywiście wieczorem zabawa taneczna w parku Baba. To były czasy,gra w koło szczęscia tzw. klapki wygrywający miał do wyboru wino lub czekolade.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj