Trzemeszeńska policja pracuje normalnie

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Radny Zbigniew Matelski zgłosił interpelację dotyczącą funkcjonowania Komisariatu Policji w Trzemesznie. Według radnego – na skutek trudnej sytuacji kadrowej w komisariacie – na terenie naszej gminy po godzinie 18 nie pełni służby żaden policjant.

Niedawno zaistniała sytuacja, że interwencję w Trzemesznie musiał załatwić patrol policji z Witkowa. W związku z tym radny prosił burmistrza o zainteresowanie tą sytuacją i wystąpienie do Komendanta Powiatowego w Gnieźnie.

Dziś otrzymaliśmy wyjaśnienie w tej sprawie:

Informuję, że stan etatowy w wymienionym komisariacie wynosi 17 funkcjonariuszy z Komendantem Komisariatu włącznie. W chwili obecnej komisariat posiada 1 wakat.

W związku z tym z dniem 1 listopada 2018 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu policjant pełniący służbę w Oddziale Prewencji zostanie przeniesiony na stan Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i docelowo skierowany do pełnienia służby w Trzemesznie. W miesiącach letnich trwa okres urlopowy, a także policjanci przebywają na zwolnieniach lekarskich oraz kierowani są na szkolenia resortowe. Z tych powodów jest zwiększona absencja funkcjonariuszy.

Komisariat zapewnia ciągłość służby 24 godziny na dobę. Takie sytuacje, że interwencje są obsługiwane przez funkcjonariuszy spoza komisariatu zdarzają się i nie są niczym nadzwyczajnym. Trzeba podkreślić, że Komisariat Policji w Trzemesznie jest wspomagany przez policjantów z Gniezna i Witkowa” – poinformowała nas Anna Osińska, oficer prasowy KPP w Gnieźnie.

13 Komentarze do Trzemeszeńska policja pracuje normalnie

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  Ja widzę w Trzemesznie policjantów jeżdżących samochodami.

  • Adesjka napisał(a):

   No taka prawda wielkich panów udawaja w samochodach co to nie oni żal a tak na prawdę żaden jeszcze nie oddał strzału z broni heeeh

  • kucier napisał(a):

   Jeżdżą samochodami bo dorożki i welocypedy zostały ostatnio wycofane z powodu przeterminowania.

 2. deeler nie tylko smochodowy napisał(a):

  no tak kto tu przyjdzie na etat jak nawet nie mozna juz do kanisterka lac ropy jak kiedys
  jak łobuzy potrafi zbic policjanta w pizzerii itd itd

  a jak dzwonisz po policje to w telefonie “eeee a na pewno wymaga to interwencji?”

  byle do emeryturki

  burmistrza pan panie Matelski nie pyt bo on woli jak policji jest mniej zwlszca po ostatnich wybrykach

 3. Mieszkanka napisał(a):

  W dni robocze po 18 albo w weekendy jest maksymalnie dwóch policjantów. Pod warunkiem, że nie jadą na interwencję czy obstawiają imprezę typu rajd rowerowy itd. , która wymaga zabezpieczenia. wówczas komisariat zamknięty na głucho. Wiem, bo rok temu 3x chodziłam (piątek ok 19, sobota rano i dopiero w poniedziałek w godzinach pracy, gdy jest większa obsada ktoś mógł przyjąć zgłoszenie i spisać protokół kradzieży telefonu :/

 4. Henio z lasu napisał(a):

  Ale ZĄBKA wreszcie zamkli ZAKAŁĘ MIASTA

 5. Otóż to napisał(a):

  Brak policji to problem na skale krajową. M.in. dlatego rozpoczal sie ogolnopolski pdotest policjantow. Coraz mniej chetnych do sluzby a jak juz sa to niewielu sie nadaje. Mlodzi policjanci rezygnuja z pracy na rzecz lepiej platnych zajec.
  Komentarz policji w artykule to dobra mina do zlej gry.
  W trzemesznie w nocy czasem w ogole nie ma patrolu na cala gmine! A Policjanci sa przepracowani i sflustrowani.

 6. Som-siad napisał(a):

  Na blokach co noc libacje, ławki, piwerko, a później za potrzebą za ławkę. Rano bawią się tam dzieci. I tak co noc od 23. Policji zero. W tym roku ani jednego pieszo nie widziałem.

 7. Rozczarowanie napisał(a):

  Znowu cenzura komentarzy…

 8. ola napisał(a):

  Praca w policji wcale nie jest lekka !!!

 9. Zmora napisał(a):

  Nalepiej narzekac na Policje…rodzice przypilnujcie dzieciaki…a to że jest mało policji to prawda..niestety nikt sie nie sklonuje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado