Strona główna Kultura Trzemeszeńscy policjanci sprzed lat

Trzemeszeńscy policjanci sprzed lat

4824
8

Jutro Święto Policji. Jego data nie jest przypadkowa. 24 lipca 1919 roku powołano do życia w odrodzonej Polsce Policję Państwową. Jak sama data wskazuje, jutrzejsze obchody będą miały charakter szczególny. To 100. rocznica istnienia tej instytucji.

Z tej okazji chcemy zaprezentować niepublikowane nigdzie dotąd zdjęcia przedwojennych policjantów pełniących służbę w Trzemesznie.

Otrzymaliśmy je od pani Ireny Bartkowiak, wnuczki Marcina Jamrozika – policjanta trzemeszeńskiego posterunku.

Na dwóch zdjęciach posterunkowy występuje sam, na jednym jest z kolegą, a na następnym w grupie policjantów. Według właścicielki zdjęć są to policjanci trzemeszeńscy.

Niestety, nie wiemy o nich nic więcej. Być może ktoś z naszych Czytelników rozpozna osoby na fotografiach lub może powiedzieć coś więcej o historii trzemeszeńskich policjantów. Chętnie o tym napiszemy.

8 KOMENTARZE

    • masz internet? to zadaj sobie trud i znajdz samodzielnie odpowiedź na swoje pytanie. Czy już może leniwcom nawet w internecie szukać się nie chce?

  1. To bardzo ciekawe dlaczego inna bajka skoro w 1990 roku nasza Trzemeszeńska nysa miała zmieniony napis z Milicja na Policja?

    • Naprawdę nic nie kumasz …. poczytaj chłopaku co to milicja, co to policja. Koniec tematu bo oczywiście coś chcesz udowodnić tylko jak zwykle w swoich komentarzach mylisz tematy, miejsca, sytuacje. No niestety są tacy ludzie i trzeba z tym żyć

  2. Faceci w kwiecie wieku i byli posterunkowymi. A dzisiaj mają po 20-25 lat i są prawie generałami. Ale „plecy” robią swoje. Niech ktoś zaprzeczy, że ci którzy mają „plecy” są przyjmowani do służb i szkół wojskowych i policyjnych nawet pomimo braków w wiedzy, moralności i sprawności fizycznej – czyli inaczej mówiąc ci, którzy nie sprostali nawet minimalnym wymaganiom czyli ci którzy nie zaliczają egzaminów. A znaczna część (90% czy nawet więcej) wybiera te zawody ze względu na dochody i emeryturę a nie swoję umiłowanie służy ojczyźnie,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj