Strona główna Różne Trzemeszeńscy Patrioci manifestowali w Gnieźnie

Trzemeszeńscy Patrioci manifestowali w Gnieźnie

1482
49

W ubiegły czwartek stowarzyszenie „Trzemeszeńscy Patrioci” uczestniczyło w manifestacji „Przeciw imigrantom w Gnieźnie i w Polsce”. Organizatorzy szacują, że w pierwszej stolicy Polski zgromadziło się 400 osób. Jak twierdzą członkowie TP, udział w wydarzeniu był sprzeciwem przeciwko samobójczej polityce rządu oraz dyktacie Unii Europejskiej.

My nie jesteśmy rasistami. Nam nie chodzi o kolor skóry. Nam chodzi o zachowanie i przynależność kulturową, która determinuje takie ich zachowanie, które można oglądać w internecie, bo telewizja rzadko takie rzeczy pokazuje. Imigrantom muzułmańskim na asymilacje nie pozwoliłaby po prostu ich fanatyczna religia. Oni przybywają tutaj głównie po socjal. Głównie po to, by żerować na gospodarzach. […] Takie manifestacje mają na celu udowodnić, że potrafimy wyjść na ulicę, dla dobra swojego i swoich rodzin. Bo dziś to my mówimy „nie” muzułmańskim imigrantom w Gnieźnie i w Polsce! Mówimy „nie” tym politykom, którym nie chodzi o dobro zwykłych Polaków!„– mówili Marcin Tomczak, przewodniczący Gnieźnieńskich Patriotów oraz Katarzyna Radlińska, mieszkanka Gniezna.

Podczas manifestacji w imieniu Trzemeszeńskich Patriotów przemawiał Maciej Woźniak. Członkowie stowarzyszenie twierdzą, że wśród zgromadzonych na manifestacji nie było faszystów i rasistów, zjawili się natomiast dumni z historii i kultury swego kraju Polacy – kobiety z dziećmi oraz mężczyźni.

Wideorelacja z wydarzenia dostępna jest |TUTAJ|.

(fot. Dawid Stube / gniezno.naszemiasto.pl)

49 KOMENTARZE

 1. Szkoda że nie wiedziałam…. Również bym dołączyła..Tylko i wyłącznie przez strach przed tymi ludźmi.. W własnym kraju chcemy czuć się bezpiecznie.

  • Demoniczną inteligencję wyczuwam u naszych przeciwników, chyba będziemy musieli zacząć się systematycznie uwsteczniać by można porozmawiać. Ciężka praca przed nami.

  • Polacy, Mesjasze Narodów… Nieskazitelni wobec historii. Kryształowi.

   Ja nie mam nic przeciwko wyznawcom innych religii, ani przeciwko ateistom. Uważam, że przedstawiciele innych kultur mogą naszą wzbogacić. I co teraz, TP? Przyjdziecie mnie spakować i odeślecie co Izraela, czy pozbawicie mnie życia za niedostateczną polskość?

   • Panie TT dlaczego do Izraela ? Jest tyle pięknych, bezpiecznych i spokojnych krajów na świecie ! Uprzejmie Pana zawiadamiam, że Izrael nie przyjmuje uchodźców ze względu na możliwe zamachy terrorystyczne. Jest Pan niekonsekwentny ?

 2. Trzemeszeńscy Patrioci tak się chlubią swoją wiarą chrześcijańską, a pierwsi by imigrantów i w ogóle wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają, ukamieniowali. W ramach miłosierdzia oczywiście. A przecież napisane jest by „spragnionego napoić, głodnego nakarmić a nagiego przyodziać…”

  Panie Redaktorze, proponuję o nich nie pisać. Nie promujmy głupoty i niewiedzy.

 3. Pani Lolu a czy wie pani że w ich religi jest zupełnie przeciwnie? I czy czyta pani uważnie gdzie była wzmianka o Chrześcijaństwie w artykule? Proszę wyłączyć telewizje i sięgnąć do 20 innych źródeł a potem sięgnąć po światopogląd

 4. Lola jak chcesz to zamelduj kilku Syryjczyków pod swój dach, nakarm, przyodziej … ba możesz nawet być ich seksualną niewolnicą – oczywiście wszystko to w ramach miłosierdzia. Po roku wspólnego życia z Panami „uchodźcami” Pan redaktor zamieści na w/w portalu z Tobą „wywiad rzekę” i opowiesz nam wszystkim tzn. rasistom i homofobom jaka to jesteś szczęśliwa. Życzę powodzenia …

  • Drogi mieszkańcu, przykro mi, że zepsuję Ci wieczór, ale w naszym mieście są dziesiątki kobiet, które nieustannie padają ofiarami przemocy seksualnej, i na niewielkie wsparcie w tym zakresie mogą liczyć.

   • Osobiście gdybym znał takie przypadki działałbym by je ratować, a nie pisał durne komentarze by usprawiedliwiać fakt, że kobieta dla fundalmentalistów religijnych islamskich jest stworzeniem drugiej kategorii, zgodnie z świętą księgą … Przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia, bohaterze zza klawiatury. Dziesiątki przypadków, w niezłym środowisku musisz funkcjonować.

    • Gwałtem jest każdy stosunek wymuszony, czyli taki, na który jedna ze stron nie wyraża przyzwolenia. Gwałcicielami są, w zatrważającej większości, sprawcy bardzo dobrze znani ofiarom – najpierw dziadkowie, ojcowie, wujkowie, bracia, kuzyni itp. Potem, wcale nierzadko, oprawca na resztę życia staje się mąż. Jeśli NIGDY nie spotkałeś się z taką sytuacją, to znaczy że bardzo nie chcesz tego widzieć, bo są to, niestety, sytuacje powszechne. Jedna na każde cztery kobiety jest co najmniej raz w swoim życiu ofiara przemocy seksualnej. I jest na to, niestety, ogromne przyzwolenie społeczne („sama się prosiła!”, „po co tam szła?”, „po co biega w parku?”, „po co się tak ubrała?” „zasłużyła, dobrze jej tak!” itd, itp.). Pokaż mi takich policjantów, którzy przyjmą zgłoszenie o gwałcie dokonanym przez męża i przeprowadzą stosowne postępowanie. Pomijam już niewybredne żarty z kobiecości, obmacywania, poklepywania, „łapanie za cycki”, które zaczynają się już w szkole podstawowej, i w zasadzie nigdy się nie kończą. Niestety, taki jest los kobiet w naszym kraju. W Szwecji zgłasza się dziesięciokrotnie więcej gwałtów i nadużyć seksualnych niż w Polsce. I to nie dlatego, że to kraj, gdzie gwałcą w każdym kącie, ale dlatego, gdzie do takich zgłoszeń podchodzi się poważnie.

     • Panie TT jeśli piszę Panu, że nie spotkałem takich przypadków to nie spotkałem. Gdybym zgłaszał gwałt na policję z pewnością nie dałbym się zbyć … Przykład Szwecji jest w tym temacie jak najbardziej trafiony, wraz ze wzrostem emigrantów do Skandynawii liczba gwałtów wzrosła o 80 % ! Co robi rząd w Szwecji, obniża kary za gwałty, obecnie są przypadki gdzie za pobicie i gwałt karą są godziny do odpracowania. Zachód przeszedł już swòj rubikon, ja nie chce tego w Polsce. Oczywiście środowiskami lewicowe są na to głuche i bredzą o tolerancji, przypomnę tolerancja nie oznacza akceptacji, a znoszenie i wytrzymywanie takich zachowań. W Niemczech w jednym z nowo powstałych obozów dla uchodźców, kobietę można kupić za 10 euro, social im za mały, że prostytuują własne żony ? To jest bogactwo kulturowe ?

 5. …no i właśnie, gdzie są „Owi Patrioci”, gdy radni z burmistrzem okradają majątek Trzemeszna? Tak okradają, ponieważ nie jest to ich prywatny folwark, a zapomnieli, o obowiązkach wynikających z pełnienia funkcji społecznych, to nie kolesiostwo i prywata ma mieć tu preferencje. Macie pole do popisu tutaj na miejscu w Trzemesznie. Tak rozumiem patriotyzm, dbanie o dobre imię naszej małej ojczyzny, a nie popisywanie się bo taka moda.

  • Władza w Trzemesznie została wybrana w demokratycznych wyborach, demokracja może także ją odwołać … Są mechanizmamy które pozwalają to zrobić, dość proste w swoje konstrukcji. Tylko do tego trzeba działania miejscowej ludności, a nie Stowarzyszenia, które ma nieco inne priorytety u podstaw. Oczywiście władza w Polsce, lokalna, czy to wyższych szczebli funkcjonuje w oparciu o ingnorację, niewiedzę oraz brak realnego zaangażowania w politykę.

   Co do sprzedaży działki, przypominam, że zostały sprzedane lokalnym mieszkańcom, fakt jednorazowanego wpływu do budżetu gminy, jest kontrowersyjnych. Teraz musimy pilnować co otrzymamy wzamian jako mieszkańcy ze sprzedaży naszego dobra. Przy prywatyzacji komunalki, odzyskiwaniu Vatu, nie działającej oczyszczalni, arogancji co po nie których urzędników ta sprawa to margines i zasłona dymna !

   • witam wydaje mi sie ze pan zapomniał ze budynki te powstały nielegalnie i do dzisiaj nie zostało to wyjasnione nie miały to byc trwałe budowle na fundamentach tylko cos ala garaze tej sprawie i kwesti trzeba by było sie dokładnie przyjrzec a po drugie co z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu ?????????

    • Drogi Panie nie jestem tak głęboko w temacie jak Pan, wziąż twierdzę, że nie jest to palący problem w naszej gminie. Choć temat budzi kontrowersje … Jedyne co mogę Panu uprzejmie zasugerować to kontakt z radnych ze swojego okręgu w celu wyjaśnienia Pana wątpliwości. Obojętność nas obywateli rodzi później takie kwiatki …

 6. Czołowy ,,patriota trzemeszeński”, a jednocześnie radny pokazał gdzie jego patriotyzm, gdy głosował za sprzedażą działek należących do miasta z nieszczęsnym pasażem. Sprzedaż nie jest w interesie gminy i zadziała na jej szkode, ale jaki patriotyzm takie głosowanie.

 7. Senior ..dobrze mówisz ! Patrioci możecie sie wykazać , macie mozliwosci .Róbcie porządek na własnym podwórku. Czy chcemy uchodźców czy nie to inna sprawa, poza tym czy tak na prawdę oni chcą do nas??? Nie róbcie więc pokazówki, tylko działajcie sensownie .

  • Skocz na S5 pod prąd skoro warto 🙂 10 przykazań też pod prąd stosujesz? Dla mnie żadna różnica, czy fanatyk jest muzułmański, katolicki, czy ideowy. Muzułmańskich w tym kraju jeszcze zbyt wiele nie ma, ale reszty mamy pod dostatkiem. Chyba obawiają się konkurencji.

 8. TP robią to uważają za słuszne, jeśli chcecie dbać o interesy gminy i tak do tego namawiacie to sami załóżcie odpowiednie stowarzyszenie i sie tym zajmijcie, bo jak na razie tylko narzekacie internecie siedząc na 4 literach. Jeszcze słówko do pani Miki, pomoc bliźniemu jak najbardziej się należy, tylko, ze w pierwszej kolejnosci należało by pomóc rodakom, choćby ze strefy wojny na Ukrainie, którzy starają się wrócić do Polski, ale nie mogą bo ogłupiony przez UE rząd woli przyjąć ponad 7 tysięcy muzułmańskich fanatyków gotowych zniszczyć naszą ziemie. Polecam różne filmiki w internecie z nimi w roli głównej, ale coż jeśli umysł jest zamknięty na inną prawdę niż swoja to już nikt nic na to nie poradzi.

 9. RR idioti ogłupiony, spójrz jak to ty nazywasz na „fanatyka” katolickiego w Polsce i fanatyka muzułmaśkiego, widzisz różnice? Ten pierwszy jedynie zakłada moherowy beret i chodzi do kościoła, drugi 5 razy dziennie modli się w imie allaha i potrafi sam siebie wysadzić żeby zabić innych. Brawo dla ciebie za te porównanie, nominuje cie do nagrody kretyna roku.

  • O wyprawach krzyżowych słyszałeś? Inkwizycja mówi Ci to coś? Młot na czarownice, to kto napisał i jakie były tego skutki?
   Ile ofiar mają na sumieniu fanatycy faszyzmu, czy komunizmu?
   Ofiar fanatyków jest o wiele więcej niż Ci się wydaje. I nie trzeba biegać z bombą w gaciach, by dopaść swe ofiary. Do argumentów ad personam się nie odnoszę, bo poniżej pewnego poziomu nie schodzę.

 10. Brawo Panowie 🙂 wielu was popiera i wasze działania tylko znaczna część nie wchodzi w tak nędzne portale internetowe jak ten, który tylko i wyłącznie żeruje na komentarzach 😉 gdyby nie było możliwości komentowania artykułów nie opłacał by się ten interes 🙂

  • Nie przeszkadza Ci to jednak w komentowaniu. Czyli pomagasz w rozkręcaniu tego interesu. Takie rozdwojenie jaźni. A co do Patriotów, są tu komentarze im przychylne, nieprzychylne i neutralne. Jak to komentarze.

 11. -niech głoszą swe splątane przemyślenia w pyrach lub kukurydzy
  -LUDZIE NIE KOMENTUJCIE ICH ISTNIENIA
  -wstydzę się ZA SWOJEGO RADNEGO za pana Lipińskiego, zawiodłam się, wygląda na porządnego człowieka, szkoda, że tylko wygląda
  -DO CHOLERY KACPER PRZEJRZYJ NA OCZY, GDZIE TY JESTEŚ????????????????, jestem ci życzliwy i przyjazny, opamiętaj się , no przecież Ty nie jesteś taki głupi i zacofany, jakiego z siebie robisz!!!!!!!!!!

 12. Sasiedzie czyżbyś miał/a rozdwojenie jaźni? Raz piszesz jako mężczyzna, a później już jako kobieta. No, ale to by pasowała do tego co żeś tu napisał/a, albo to troll albo ktoś nie do końca normalny/a.

 13. Jestem ciekaw ile osób biorących udział w manifestacji miało kiedykolwiek okazję poznać muzułmanina. Zwykle boimy się tego czego nie znamy. Ja osobiście miałem jedyną krótką okazję rozmowy z muzułmaninem podczas turystycznej wizyty w meczecie więc to za mało żeby się wypowiedzieć. Jestem zatwardziałym katolikiem ale widocznie Bóg ma jakiś plan w tym, iż na świecie mamy przedstawicieli różnych kultur. Wg mojej religii wszystko dzieje się z jego woli albo za jego przyzwoleniem. Zgadzam się z tym, że trzeba im pomagać ale też z tym, że pomagać mądrze. Ideałem było by osiągniecie pokoju tam skąd uciekają. 7 tyś to mniej więcej wielkość naszego miasta – wśród 38 mln taka liczba się rozpływa.

  Jeśli ktoś chce pomóc można tak:
  http://www.caritas.pl/ sms72052 o tresci pomagam lub wplata na konto

  • Panie bezstronny dał Pan wpis, który rodzi fajne pole do dyskusji. Obiecuje Panu, że zrealizujemy wydarzenie, na którym z pewnością padną odpowiedzi na Pana pytanie …

 14. a jeśli chodzi o wszechobecny hejt to rasistowskie wypowiedzi typu: każdy uchodźca to fanatyk, są prawnie zabronione. Nie piszę tego dlatego, żeby kogoś straszyć tylko, żeby pokazać brak przyzwolenia na mowę nienawiści. Jeżeli ktoś faktycznie jest fanatykiem, wiemy o przypadku wyrzucenia z łodzi osób które modliły się w imię Chrystusa, to nie może znajdować akceptacji ale generalizowanie nie jest dobre.

  ostatnio zresztą ruszyła kampania na ten temat
  http://www4.rp.pl/Kraj/310069843-Wybieram-bez-hejtu–kampania-przeciw-nienawisci.html

 15. “Trzemeszeńscy Patrioci”cholerni neofaszysci i pewnie co 3/4 to katolik do “Trzemeszeńscy Patrioci”powinno was sie za jaja powiesic gdzie tolerancja dla innych ludzi wy to sie do narodowcow zapiszcie niczym sie nie różnicie

  • To w końcu katolicy, neofaszyści czy narodowcy ? Określ się Pan … A młode dziewczęta, które są w stowarzyszeniu za co byś wieszał inteligencie ?

 16. a i jeszcze mi się coś nasunęło. Czy to celowe, że Panowie stoją przed lokalem typu Kebab 🙂 stał się to jeden z naszych narodowych ulubionych dań typu fast food więc chyba Ci , którzy konsumują jednak nie mają na co narzekać:-)

  • Pan jest bardzo spostrzegawczy, właściciel prosił nas o reklamę. Wiedział, że środowiska postępowe w ramach zadośuczynienia przyjdą w swej liczebnej masie zrekompensować mu naszą manifestację. Nie mogę napisać jaką dolę za to otrzymamy — tajemnica handlowa.

 17. Brawo za spostrzegawczość, jesteś bardzo bystry, ze w końcu to zauważyłeś. Coś ci podpowiem tylko nikomu nie mów, tam były schody, a co za tym idzie dobre miejsce do przemowien, a że akurat tam są kebaby to przypadek. Tylko nie mów nikomu bystrzacho.

 18. Wy kurw…wa polacy jestescie? zobaczymy jak rosjanie najada nasz kraj gdzie bedziecie spierd…alac a tak nikt was nie bedzie chcial to sa tez ludzie!!!!!ktorzy chca godnie zyc ogarnijcie sie troche strachliwi ludzie !!!!!!!!!!!!!

 19. Porazka co tutaj ludzie wypisuja i pociski na TP jakbysmy byli winnie tego co sie dzieje , to nie sa uchodzcy wojenni tylko zarobkowi jezeli biednego uchodzca stac na zaplate zeby przetransportowali go przez morze 5000 euro to naprawde to jest biedny czlowiek i te wszystkie kobiety i male dzieci ktorych nie widac w zadnym reportarzu ciekawe co bedziecie mowic gdy za 20-30 lat wasze dzieci beda musialy akceptowac ich swieta ich wierzenia tam gdzie postawia swoj meczet jest ich ziemia i za zadne skarby tego nie oddadza a islam nie jest religia milosci tylko podporzadkowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj