Strona główna Różne Trzecia porażka Zjednoczonych

Trzecia porażka Zjednoczonych

690
2

Koniec sekcji reklamowej

Kolejnej – trzeciej już porażki – doznali piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. Tym razem w ramach 26. kolejki IV ligi trzemesznianie przegrali na własnym boisku z Iskrą Szydłowo aż 0:5! Po raz kolejny niewiele dobrego możemy powiedzieć o grze drużyny Łukasza Kańczukowskiego.

Goście w miniony poniedziałek rywalizowali w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski w okręgu pilskim, gdzie po rzutach karnych ulegli Nielbie Wągrowiec. Po zawodnikach Iskry nie było jednak widać trudów z tej wyczerpującej rywalizacji. W 33. minucie błąd popełnił stojący w bramce Zjednoczonych Szymon Płoszyński, po którym bramkę na 1:0 uzyskał Krzysztof Wojciechowski. Wcześniej, w 20. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Kamil Wysocki, którego zmienić musiał Daniel Bartkowiak.

W początkowych fragmentach drugiej części gra toczyła się głównie w środku pola. Emocje zaczęły się dopiero w końcowych 25. minutach. W 67. minucie po zagraniu Emila Lubońskiego, świetnie dysponowany tego dnia Wojciechowski, podwyższył wynik na 2:0. W międzyczasie gościom sprzyjało też szczęście, kiedy jeden z ich obrońców próbował podać do swojego bramkarza Marcina Szaka, a wobec nieporozumienia piłka odbiła się od słupka! Szansę na kontaktowego gola miał Adam Konieczny, niestety w sytuacji oko w oko z goalkeeperem Iskry nie trafił w bramkę.

Potem było już tylko gorzej. Rozpędzony Wojciechowski wykorzystał w 72. minucie dogranie od Michała Fertikowskiego i ustrzelił hat tricka! Z kolei w 78. minucie z rzutu karnego „torreador” z Szydłowa próbował po raz czwarty pokonać Płoszyńskiego, ale tym razem przegrał ten pojedynek. Ze skuteczną dobitką popędził jednak Łukasz Skwarek i Iskra prowadziła już 4:0! Zjednoczonych pogrążył w 86. minucie Kacper Ciupa, wykańczając piękną, zespołową akcję gości.

Wynik 0:5 na własnym boisku to z pewnością blamaż. Gościom z Szydłowa należą się słowa wielkiego uznania, bo pokazali w Trzemesznie kawał dobrego futbolu.

Po tej dotkliwej przegranej nasz zespół spadł w tabeli na 4. miejsce. 31 maja kolejnym rywalem Zjednoczonych będzie Huragan Pobiedziska. Pierwszy gwizdek w Pobiedziskach zabrzmi o godzinie 15.