Strona główna Różne Trwają opryski lasów

Trwają opryski lasów

4569
12

W ostatnich dniach w lasach na pograniczu gmin Trzemeszno i Witkowo można spotkać tabliczki informujące o zakazie wstępu do lasu.

Według dołączonej do nich informacji, zakaz obowiązuje do 5 czerwca i związany jest z chemicznym zabiegiem ratowniczym. Ma on na celu zwalczanie szkodnika jakim jest chrabąszcz majowy.

Dziś udało nam się sfotografować i sfilmować samolot PZL M18 „Dromader”, wykonujący opryski w okolicy miejscowości Gaj (gm. Witkowo). Maszyna przelatywała także wielokrotnie nad naszą gminą, w okolicy Miat.

Obszerna informacja o charakterze i konieczności wykonania oprysków zawarta jest na stronie Nadleśnictwa Gniezno |LINK|.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

12 KOMENTARZE

 1. Fatalnie oznakowano zakaz wstępu tylko w kilku miejscach.Swoją droga w latach osiemdziesiątych to był wysyp chrabąszczy i nikt ich nie zwalczał,a teraz trudno je zaobserwować ale trzeba truć.

  • Mrówki przeszkadzają, chrabaszcze przeszkadzają. Szkoda ze ludzie wam nie przeszkadzają. Chrabaszcze nie podpalaja lasów, nie niszcza ich tak jak człowiek, nie śmiecą, ale zabijmy je.A do tego obetnijmy wszystkie drzewa niech wyglądają jak krzaki co tam w ogóle wytnijmy je bo ptaki siedzą i sraja. No o te chrabaszcze. Mszyce, mrówki, chrabaszcze natura jest ich. Wy ludzie macie swoje bloki smartfony telewizory ale jak zwykle człowiek musi niszczyć inaczej by nie był człowiekiem.

   • Sam sobie odpowiedz, czy powinny być informacje na temat oprysków, czy szczanie bo samolot latał. Przeczytaj jeszcze raz i odpowiedz nie mi ale sobie , gdzie objekcje nt.sposobu, czy wyboru środka do opryskiwania lasów. Proszę naprawdę bardzo proszę – czytaj ze zrozumieniem.

    • A Ty czytałeś ten artykuł, czy tylko zdjęcia obejrzałeś. Jest podane info dlaczego samolot latał i w jakich rejonach. Nie wiem do czego sie tu przyczepiasz, ale jak chcesz poznać skład chemiczny wykorzystanego do tego oprysku środka to sobie poszukaj w google, albo dzwoń do nadleśnictwa. Zawsze sie znajdzie taki malkontent jak Ty, co ma motto życiowe ” przyje…ać się do wszystkiego”.

 2. W sumie to powinna być podana informacja o zastosowanej substancji, bo są ciekawszy którzy i tak poleza oglądać, osobiście widziałem jadąc do witkkwa kilka stojących aut na poboczu w lesie, jak się zabija to muszą podać lekarzowi czym aby można było zastosować odtrutke

 3. W sumie to wystarczy kliknąć w link. Jest tam dokładna informacja, również na temat użytego środka (Mospilan). No ale to widocznie za trudne dla niektórych.

  • Nie jest trudne i sprawdziłem dzięki wielkie
   Ciekawi mnie tylko fakt że jest to srodek stosowany w rolnictwie i zabiegi można robić tylko wieczorami po oblocie pszczół ,a tu cooooo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj