Strona główna Różne Trwa zbiórka odpadów pochodzących z rolnictwa

Trwa zbiórka odpadów pochodzących z rolnictwa

3138
10

Gmina Trzemeszno rozpoczęła 18 stycznia zbiórkę odpadów, pochodzących z działalności rolniczej w gospodarstwach.

W ramach niej producenci rolni mogą bezpłatnie oddać folię rolniczą, siatkę, sznurek do owijania balotów oraz opakowania po nawozach i typu big-bag.

Odpady dowożone są na dawne składowisko odpadów w miejscowości Święte, gdzie następuje ich bezpośredni przeładunek na samochód ciężarowy, transportujący je do recyklera.

Zbiórka finansowana jest w całości ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu priorytetowego nr 2.8 „Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona powierzchni ziemi Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalność rolniczych”.

Producenci rolni, którzy nie złożyli wniosków, a deklarują chęć oddania odpadów proszeni są o kontakt pod nr. tel. 667-747-209, 667-007-151.

Trzemeszeńscy urzędnicy pragną szczególne podziękować rolnikom, którzy wspomogli akcję własnym sprzętem, pomagając w załadunku odpadów:

– Panom Pawłowi i Tomaszowi Bartzom z Kruchowa,
– Panu Mariuszowi Stube z Trzemżala,
– Panu Łukaszowi Marciniakowi z Jastrzębowa,
– Panu Eugeniuszowi Chmielewskiemu z Miat
– Panu Damianowi Paluchowi z Trzemżala

Gmina Trzemeszno

10 KOMENTARZE

  • Dzień dobry,
   Drogi Krytyku- oczywiście, że możesz się upierać.
   Również co do tego, że ziemia jest płaska Elvis żyje, a koronawirus to wymysł.
   Upierać się możesz, ale racji nie masz.
   Pozdrawiam
   TDi

    • Tomasz Apostoł, gr. Didymus i aram. tôma [’bliźniak’], cs. Apostoł Foma – postać biblijna, jeden z 12 apostołów Chrystusa, męczennik chrześcijański, święty Kościoła katolickiego, anglikańskiego, luterańskiego, ormiańskiego, koptyjskiego, syryjskiego i prawosławnego. Święty ten wymieniany jest w Modlitwie Eucharystycznej (Communicantes) Kanonu rzymskiego.

     Czyżby się ksiądz nam tu ukrywał pod pseudonimem TDi? 😉

 1. Wszystkie nazwiska wg języka polskiego się odmienia. Tylko że ktoś może sobie tego nie życzyć. Jeśli ktoś nie chce odmiany nazwiska to nie powinno jej być. Reasumując, odmiana nazwiska nie jest błędem, ale nieodmiana też nim nie jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj