Strona główna Różne Trwa modernizacja dróg

Trwa modernizacja dróg

1290
8

Trwają prace przy modernizacji dróg w rejonie Gołąbek, Ławek i Grabowa. Jak już informowaliśmy, drogi gminne i powiatowe, które połączą te miejscowości, przebiegają na granicy powiatów gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz gmin Trzemeszno i Rogowo. Stąd inicjatywa, aby zrealizować tę inwestycje wspólnymi siłami samorządów.

Jako piąty partner dołączyło Nadleśnictwo Gołąbki. W ramach całej inwestycji zostanie wybudowana droga o nawierzchni asfaltowej na brakującym, półtorakilometrowym odcinku od Gołąbek w kierunku Ławek. Zostanie położony także nowy dywanik asfaltowy na drodze z Gołąbek do Grabowa, na odcinku od wspomnianej drogi Gołąbki – Ławki, aż do miejsca, gdzie zaczyna się wykonana kilka lat temu droga asfaltowa do Grabowa.

W ramach przetargu wyłoniono wykonawcę – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Inodrog” z Inowrocławia. Firma zaproponowała najniższą kwotę (504.369,75 zł) spośród sześciu przedsiębiorstw, które złożyły oferty. Zgodnie z umową prace powinny być ukończone do 16 grudnia.

Obecnie wykonywana jest podbudowa z kruszywa wapiennego, na której zostanie położona masa bitumiczna. Biorąc pod uwagę zaawansowanie robót oraz sprzyjające warunki atmosferyczne można przypuszczać, że prace zostaną zakończone przed wyznaczonym terminem.

8 KOMENTARZE

  1. A kiedy przyjdzie czas na przykrycie asfaltem kostki w centrum miasta. Przecież te dziury są makabryczne – strach jeździć po tych zabytkowych wertepach żeby przypadkiem coś się nie urwało.

    • Nigdy. Ta droga powinna zostać poprawiona przez partaczy, którzy ją rozbierali a nie przykrywana masą asfaltopodobną. Zadbana, zabytkowa droga powinna być wizytówka miasta a nie postrachem zawieszenia. Kiedyś po niej ciężarówki jeździły i nic się nie działo. Później zaczeli rozkładać i układać bo remont, bo kanaliza, bo… zabrakło tylko wiedzy i umiejętności do podjęcia takich prac. Jak zwykle najważniejsza jest cena!

      • Kiedyś to mniejszy ruch był i inny tonaż pojazdów.
        Nikt tego nie poprawi, więc trzeba dać asfalt albo pourywamy zawieszenie w naszych zabytkowych pojazdach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj