Strona główna Polityka Trwa analiza zatrudnienia

Trwa analiza zatrudnienia

5312
8

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował nas, iż trwa analiza zatrudnienia w Urzędzie Miejskim Trzemeszna. W ramach niej sprawdzane będą m.in. zakresy czynności pracowników.

Działania prowadzone są po interpelacji radnego Kacpra Lipińskiego, który porównał zatrudnienie z sąsiednią gminą Witkowo. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Prowadzona jest obecnie wstępna analiza stanu zatrudnienia. Analiza będzie prowadzona przy udziale kierownictwa Urzędu, w tym m.in. kierowników referatów Urzędu Miejskiego w ramach kontroli zarządczej, która to instytucja prawna została przewidziana do zarządzania jednostką.

Na chwilę obecną oczekuję na dostarczenie przez kierowników referatów Urzędu planów pracy związanych z kontrolą zarządczą. Następnie zostaną poddane analizie zakresy czynności poszczególnych pracowników i ich porównanie z Regulaminem Organizacyjnym jednostki oraz przygotowane na podstawie tych ustaleń opisy stanowisk pracy. 

Po zakończeniu ww. czynności zostaną podjęte decyzje co do struktury zatrudnienia w jednostce organizacyjnej jaką jest Urząd Miejski Trzemeszna” – czytamy w przesłanej przez burmistrza wiadomości.

Do sprawy wrócimy.

8 KOMENTARZE

  1. Jeżeli jest na bieżąco zarządzana gmina i odpowiednio burmistrz kontroluje to co się dzieje w urzedzie to nie mielibysmy tego co mamy ,czyli błaganu i to wszyztko z naszych podatków,to co wypowiada burmistrz to jakaś farsa, on już 6 lat reorganizuje urzad ,bo tak zapowiadał że bedzie łaczył stanowiska,wypowiadal to pod fałszywym pretekstem,jak usunęly sie niewygodne jemu osoby to wszystko bylo ok., warto przypomniec artykuł szeroki w przemianach czego to nie uczyni burmistrz, co wiecej jeszcz pozatrudniał kolejnych,czy pracownicy jego podwożący mogą czuć się zagrozeni???? To mamonienie i opowiadanie bajeczek!!!!

  2. Cale bajeczki Burmistrza jeszcze nie naprzyjmuje ludzi bo za malo jest w Urzedzie niewygodnych w………. a swoich zatrudnil mielismy juz tylu skarbnikow i poszli w sina dal nie szanowal pani Kielpinskiej to teraz pojdziemy na manowce sprzataczka godziny wydluzyl do czego tylu pracownikow gospodarczych na caly etat rozrzutnosc i tyle wlasne tu potrzeba z zewnatrz na przeprowadzenie analizy cyrk na kolkach

    • W sprawie p.kiełpinskiej to etycznie i moralnie powinien się wypowiedzieć jeden z bylych radnych z obozu p.Jatczaka,on nie wiadomo raz byl za ,raz przeciw obecnemu burmistrzowi ale to nic dziwnego bo przecież jego metody dzialania to podobne do p.Bisikiewicza ,zaczepianie i opowiadanie różnych rzeczy dzisiaj to wychodzi,najgorsze jest to że odeszedł p.Piechowiak bo odważył się przeciwtawić p burmistrzowi po tylu latach pracy w naszej gminie i wystartować w wyborach,były inwestycje i bardzo dużo pozyskanych środków liczone w dziesiątki milionów zlotych z unii ,to twarde fakty a nie mity,za p. .kielpinską nie bylo tego co dzisiaj p.Nitka alarmuje – długi ,jeszcze raz długi i na nic nie ma pieniedzy taka to dzisiejsza rzeczywistość

  3. Burmistrz teraz powie ze wnny PIS bo nie ma pieniedzy po prostu nie umie sie rzadzic i tyle jeszcze pana Piechowiaka bedzie wolal po kolanach skarbnikow mielismy tylu a takich wspanialych komentowal Burmistrz i gdzie ich mamy szkoda slow Gmina dno teraz niech idziedo Gniezna to mu dadza pozdr

  4. Kto przeprowadza kontrolę??? Czytam i niedowierzam. Taka kontrola powinna zostać przeprowadzona przez niezależną instytucję! To co tu się dzieje to kpina z p. Lipińskiego przede wszystkim, ale też kpina z nas wszystkich! Tupet, bezwstydnosc w czystej postaci.

  5. Gdyby tak było zarządzane przedsiębiorstwo prywatne i tak wydawane pieniądze to poszłoby z torbami, ale w naszej gminie to jakoś to się kula , tylko jakim kosztem, burmistrzu już kilka lat temu zapewniałeś że niektóre stanowiska są przeciążone pracą inne mają luzik, ile czasu potrzeba aby to uporządkować ??

  6. „Burmistrz” – to państwo burmistrz. A Ci państwo to już bądź co bądź firma zewnętrzna. Mam tylko nadzieję, że nikt z pytających nie otrzymał odpowiedzi na zadane pytanie p.burmistrzowi. Gmina posiada ogrom pomieszczeń, w których możnaby było dotrudnić owe 30 merytorycznych pracowników by było Ich stu. Oszczędności z zamrożonych środków się kumulują a jeśli ich niewydamy to o tyle zostaną doinwestowane w roku przyszłym. Czekam na odpowiedź w sprawie chodnika od cytrynowa do cmentarza w szczyżewie kościelnym. Ponoć miał zaczynać się w lubiniu. Bespiecznie wózkiem elektrycznym przejechać chciałem na grób rodziców – a cosik mi się zdaje, że państwo burmistrz troszczą się bym pierwszego listopada przyszłego roku w kierunku szczyżewa już się nie przemieszczał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj