Strona główna Kultura Transmisje nabożeństw Triduum Paschalnego

Transmisje nabożeństw Triduum Paschalnego

4339
7

Dzisiaj Wielki Czwartek. Rozpoczyna się Triduum Paschalne czyli trzy najważniejsze dni w roku kościelnym.

Od wieków był to czas, w którym kościoły zapełniały się wiernymi po brzegi. W tym roku będzie zupełnie inaczej. Z uwagi na panująca epidemię koronawirusa nabożeństwa będą się odbywały w prawie pustych świątyniach.

W tym trudnym czasie pomocne ukazują się nowoczesne narzędzia, głównie internet. Nabożeństwa odprawiane w naszej bazylice będzie można oglądać na Facebookowej stronie trzemeszeńskiej parafii.

Dzisiaj i jutro rozpoczną się one o godzinie 18, a w Wielką Sobotę o 21. W pierwsze święto Wielkanocy transmitowana będzie msza święta o godzinie 10.

7 KOMENTARZE

  1. Co prawda,iturgia przez Internet to nie to samo ale chyba Bóg potrafi działać niezależnie od okoliczności. Trudno sie oprzeć wraźeniu, że w tym czasie Zły szczególnie próbuje nas doświadczyć lękiem choroby, kryzysu ekonom. i samotności. Mimo wszystko dobrych Świąt.

  2. Polecam transmisję z Rzymu – 18.00 (tv Trwam), lub od Dominikanów z Łodzi – 19.00, z wcześniejszym wprowadzeniem w liturgię przez o.Szustaka dostępnym już o 18 tej (Internet: YT, Langusta na palmie). Na pewno ciekawiej, głębiej, z bogarą treścią, a nie prowincjonalnym zadęciem, nie tylko w tym roku, ale zawsze.
    Radosnych – mimo wszystko – przeżytych z wiarą Świąt Paschalnych życzę wszystkim!

    • Intencja zapewne była dobra ale czy naprawdę musimy się obrzucać uwagami (np
      że coś jest prownicjonalne?) Nie wystarczy, że inni nas i księży mieszają z błotem? Oferta jest bogata – kaźdy wybiera co chce. Szustsk chyba mówił kiedyś o tym, źe każdy potrzebuje innej formy jeden takiej parafialnej drugi bardziej nowoczesnej ale to nie jest istota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj