Strona główna Różne Tomek Wędrowniczek w Trzemesznie

Tomek Wędrowniczek w Trzemesznie

740
8

Niecodzienny gość zjawił się dzisiaj w trzemeszeńskim ratuszu. Był nim Tomasz Pawłowski znany jako Tomek Wędrowniczek, ale mówią też o nim „żywa kronika samorządowej Polski”. Osobliwy podróżnik zwiedza całą Polskę odwiedzając samorządowców: prezydentów miast, burmistrzów, wójtów zbierając ich wpisy w swoich kronikach.

Niebanalna pamięć pozwala mu zapamiętać imiona i nazwiska prawie każdego z odwiedzonych włodarzy, a nawet ich daty urodzin czy przyzwyczajenia. Jak nam powiedział Krzysztof Dereziński „Wędrowniczek” był w Trzemesznie już 2 października, bo chciał złożyć życzenia burmistrzowi z okazji jego 50 urodzin. Jednak nie zastał w tym dniu solenizanta i z życzeniami zjawił się dzisiaj.

Tomasz Pawłowski od 1994 roku zmierza Polskę wzdłuż i wszerz. Od zwykłego hobby, stało się to jego sposobem na życie. Bezpośredni, czasami nawet kontrowersyjny sposób bycia i brak stałego zamieszkania nie przeszkadzają mu w zdobywaniu kolejnych wpisów do kroniki. Takim znają go ludzie z całego kraju, a przede wszystkim samorządowcy: od wójta najmniejszej wsi, przez miejskich burmistrzów, po Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. W swoich księgach ma ponad 600 wpisów wójtów, ponad 300 prezydentów miast, około 3330 wiceprezydentów, 300 starostów i 370 wicestarostów.

Wedrowniczek-1000

Foto: Edyta Kubiak

8 KOMENTARZE

  1. …człowiek całe życie się uczy…Pani Gosiu…nie piszę złośliwie-mnie tez gdzies ktoś poprawił…jak obchodzi się urodziny to jest się jubilatem:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here