Strona główna Na sygnale Tomek już nie wróci do remizy

Tomek już nie wróci do remizy

8501
13

Dzisiaj – w godzinach przedpołudniowych – w dniu swoich 61. urodzin zmarł Tomasz Schillak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie.

Przez wiele lat związany był zawodowo z trzemeszeńską krochmalnią, gdzie pracował jako kierowca, będąc jednocześnie strażakiem ochotnikiem.

Później poświęcił się już tylko straży pożarnej. Tam również, oprócz ważnych funkcji jakie pełnił, nie rozstawał się z kierownicą. Uczestniczył w tysiącach akcji, w których niósł pomoc potrzebującym.

Pochodził z rodziny o wieloletniej tradycji strażackiej. Strażakami byli m.in. jego dziadek i ojciec. Pasję niesienia pomocy innym zaszczepił też swoim dzieciom. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

Mieliśmy to szczęście i wielki zaszczyt znać osobiście Tomka. Zapamiętamy go jako człowieka o wielkim sercu. Zawsze życzliwego i uśmiechniętego. Człowieka, który łączył, nigdy nie dzielił. Zakochanego w straży i swojej rodzinie.

Dziś Trzemeszno straciło skromnego, a jednocześnie Wielkiego Człowieka.

Wszystkim Jego Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia.

Zygmunt i Maciej

13 KOMENTARZE

  1. Dobry Bog zabiera dobrych i wypróbowanych ludzi, on jest jednym z nich. Spoczywaj w pokoju wiecznym. Wyrazy współczucia dla bliskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj