Temat ”dwójki” zdominował obrady komisji

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Tematem wczorajszych obrad Komisji Społecznej Rady Miejskiej, zwołanej przez jej przewodniczącego Daniela Bisikiewicza, miał być stan remontów w placówkach oświatowych oraz realizacja tegorocznego budżetu. Jak się jednak okazało,  głównym i budzącym największe emocje tematem była sytuacja w Szkole Podstawowej nr 2, jaka ma tam nastąpić po rozpoczęciu roku szkolnego.

Na salę Urzędu Miejskiego przyszła duża grupa rodziców uczniów i nauczycieli tej szkoły. Obecny był też poseł Krzysztof Ostrowski. Przez chwilę byli obecni także reporterzy telewizji publicznej, kanału TVP 3.

Od nowego roku szkolnego budynek SP 2 od strony ulicy Dąbrowskiego, tak zwany pawilon, ma być użytkowany przez Przedszkole nr 2. Jest to skutek wejścia w życie przepisu, według którego gmina musi zapewnić miejsca w przedszkolach również trzylatkom. W efekcie, aby stworzyć miejsca dla najmłodszych dzieci, dwie najstarsze klasy z ”dwójki” będą uczyły się w pomieszczeniach dzisiejszego gimnazjum.

Pierwszym pytaniem jakie zadano burmistrzowi było, kto zdecydował o przeniesieniu przedszkolaków do SP 2. ”Była to decyzja organu wykonawczego, czyli moja” – odparł Krzysztof Dereziński. Dodał, że oświata w gminie, za którą odpowiada, to nie tylko SP nr 2, ale też inne placówki.

Rodzice zarzucali burmistrzowi między innymi to, iż podjął taką decyzję bez wiedzy społeczności szkolnej i dyrektora. Odczytane zostało pismo, jakie w tej sprawie zamierzają wysłać do Kuratorium Oświaty. Według nich taką decyzję podjęto po to, aby zmusić dyrektora szkoły do przesunięcia dzieci do gimnazjum już w tym roku, chociaż miało to nastąpić od września 2018r.

K. Dereziński kategorycznie temu zaprzeczył. Jak oświadczył, dyrektor Jarosław Kaniasty był o tym informowany dużo wcześniej na spotkaniu z dyrektorami szkół. ”Myślę, że dyrektor słyszał. No chyba, że nie słyszał, bo co chwilę patrzył na zegarek, kiedy będzie mógł wyjść z tego spotkania i był trochę nieobecny duchowo. Wiedział jednak o tym od dawna, bo on mnie teraz zaatakował, że to jest zamach na szkołę” – odpowiadał burmistrz.

Sławomir Peno i Daniel Bisikiewicz podkreślali, iż nie byłoby tego zamieszania, gdyby burmistrz realizował uchwałę Rady Miejskiej. Mówi ona o tym, że w Szkole Podstawowej nr 1 miały być utworzone 3 oddziały klas pierwszych, a w ”dwójce” dwa. Jak się jednak okazuje, w ”jedynce” wbrew uchwale przyjęto dzieci do 4 klas, a w SP 2 do jednej.

K. Dereziński odrzucał te argumenty. Twierdził, że do “dwójki” nie było po prostu naboru i to był powód utworzenia 4 oddziałów w ”jedynce”. Pytał radnych, czy pamiętają, którzy to spośród nich mówili, aby SP 2 przenieść do budynków przy pl. Kosmowskiego. Odpowiedział jednocześnie, że byli to ci radni, którzy go dzisiaj najbardziej atakują. Nie wymienił jednak nikogo z nazwiska. ”Owijacie kota ogonem, bo wy zawsze lubicie znaleźć ofiarę” – zwracał się do radnych K. Dereziński.

Poseł K. Ostrowski apelował do stron konfliktu o wypracowanie wyjścia z sytuacji. Zwracał uwagę radnym, że odpowiedzialność w tej sprawie nie ciąży tylko na burmistrzu, bo jako Rada Miejska pełnią między innymi funkcję kontrolną i powinni z tych uprawnień korzystać.

Na koniec stwierdził jednak, iż liczył na bardziej elastyczną postawę burmistrza i ponownie zaapelował o znalezienie kompromisowego rozwiązania.

S. Peno zwrócił także uwagę na inny aspekt sprawy. Mówił, że kilka dni temu zakazano naboru do kolejnej grupy przedszkola niepublicznego w Wymysłowie, aby zapewnić odpowiednią liczbę dzieci w przedszkolach w Trzemesznie.

Jak to się ma do całej sytuacji, w której z jednej strony szuka się miejsc dla przedszkolaków w szkołach, a z drugiej okazuje się, że tych miejsc jest za dużo i trzeba ”przerzucić” do nich dzieci z Wymysłowa – nie wiadomo. Burmistrz, ani żaden z urzędników, nie wypowiedzieli się na ten temat.

37 Komentarze do Temat ”dwójki” zdominował obrady komisji

ogloszenia
 1. jaruś napisał(a):

  Poseł K. Ostrowski apelował do stron konfliktu o wypracowanie wyjścia z sytuacji. Zwracał uwagę radnym, że odpowiedzialność w tej sprawie nie ciąży tylko na burmistrzu, bo jako Rada Miejska pełnią między innymi funkcję kontrolną i powinni z tych uprawnień korzystać.

  – a rada jak to rada kawke sirpnąc pogadaja ale nie wymagaja i tyle to paCZ pan (ludzie mowia na miescie) poseł musial przyjechac aby im to powiedziec … wiecie co ? smiac mi se chce z tej calej rady
  Tylko dietke brac i na zapleczu ciastek sie nawtykac a coniektorzy ciastka do domu pakowali w kieszenie !

 2. Mieszczanka napisał(a):

  Powiedziano również, wręcz wyrzucono to Burmistrzowi (przez Radę) “Burmistrz nie realizuje uchwał, co powinno być zgłoszone do kuratorium i wojewody…”, a Pan Poseł stwierdził, “że jest zawiedziony postawą p. Burmistrza…” (a naprawdę była żenująca…”at hoc nie mam nic do powiedzenia, at hoc…”. Narodzie, rodzice, mieszkańcy, sąsiedzi – zróbmy coś z tym!

 3. MaciejW. napisał(a):

  Trzemeszno – miasto specjalnej troski …

  Wstyd mi jako mieszkańcowi, ale to chyba nie mieszkańcy powinni się wstydzić w obliczu zaistniałej sytuacji …

 4. loża szyderców napisał(a):

  Panie Burmistrzu. Jedyne honorowe rozwiązanie.Zrezygnuj i nie męcz nas i siebie.Ty się po prostu nie nadajesz.

 5. Zainteresowany napisał(a):

  Szkoda,że żadna matka nie zrobiła zdjęcia wczoraj burmistrzowi i p.Świerkotowi jak się z ludzi i posła śmiali,komórkami się bawili i mieli wszystkich …

  • Mama napisał(a):

   Teraz żałuję, że zdjęcia nie zrobiłam bo zarzuca dr.Kaniastemu ze zerkał na zegarek a pan burmistrz K.Derezinski cały czas na wczorajszym spotkaniu bawił się tel.i pisał sms-y!!!

 6. Roman napisał(a):

  Odnosi się wrażenie że burmistrz jak sam podkreśla jako organ prowadzący podjął okresloną decyzje kompletnie nieprzemyślaną a póżniej się tłumaczy radnymi.To skandal.Warto przypomnieć np.w sprawie remondisu- kto przygotował projekt uchwały i kto go forsowal,uzasadniał ,motywowal ktora teraz wywwołuje taki niepokój- nasz burmistrz mówi to rada to nie ja.To już się nie chce nawet mówić,człowiek nabiera obrzydzenia tą skrajną nieodpowiedzialnością.Tutaj trzeba sprowadzić telewizję ogólnopolską i przedstawić całą sytuację w naszej gminie jak nasza władza dba o interesy mieszkańców.Pewnie dużo osób chętnie wypowiedziałoby się na wiele ważnych tematów.Inaczej to nasza gmina jeszcze bardziej bedzie słynna.Radni przynajmniej niektórzy przyzwalają na takie działania burmistrza i p.Ostrowski ma rację gdyby się wykazali odrobiną troski to burmistrz staciłby już dawno swoją funkcję.

 7. Rodzic szkoły napisał(a):

  Czy na jednej z fotek to Pani ŚWIERKOT ? to jakaś paranoja,mąż inspektor główny od oświaty w naszej gminie to też jego dzieło ten bałagan oświatowy.To jest cyrk tylko kosztuje to dużo zdrowia rodziców dzieci ,nauczycieli.Kto za to odpowie ?nikt nie ma poczucia wstydu.

 8. nicpoń napisał(a):

  Panie Piekarz to pana rewir szkola “dwójka” i co pan na to powiesz co pan zrobisz??

  czyzby piekarz sie juz “wystrzelał”?

 9. A H I M S A napisał(a):

  pytanie organizacyjno-logistyczne: skoro przewidywano tak spore zainteresowanie uczestnictwem w tym spotkaniu, to dlaczego na ten cel nie zadysponowano większej sali? (wiele szkół ma aule, w tym nieużywany od kilku lat budynek na Mickiewicza). pytanie drugie, pomocnicze: dlaczego tak rzadko wykorzystujemy pięknie przygotowaną salę w “Łazarzu”? Dlaczego smutną oczywistością jest tłok na korytarzach i tym samym brak możliwości zabrania głosu przez osoby, dla których zabrakło miejsca na sali?

 10. Wyborca napisał(a):

  Nie wierzę w to co przeczytałam. To nie mogło by się zdarzyć gdzie indziej. To już nie cyrk tylko bardzo poważna sprawa pokazująca naszą Gminę. Tu nie ma co dodać. Liczę na to że szybko ktoś sprawiedliwie się nam przyjrzy. Jesteśmy jako wyborcy też winowajcami. To zebranie to horror.

 11. ... napisał(a):

  TVP 3 Poznan, dzisiaj 18.30

 12. dawid napisał(a):

  ”co chwilę patrzył na zegarek, kiedy będzie mógł wyjść z tego spotkania i był trochę nieobecny duchowo.” Zamienić zegarek na telefon i mamy wczorajszą sytuację.

 13. Marys napisał(a):

  To co się działo to kpina.Rozgrywki miedzy instytucjami,a cierpią nasze dzieci.

 14. kaplica napisał(a):

  Wstydu nie ma, wiadomo kto. A z tym Wymysłowem to wstrętne zamiary. A przedszkole i dwójka to już kaplica umysłowa.

 15. Do wszystkich napisał(a):

  To szkoda że nie widzieliście burmistrza na turnieju w Kamieńcu tylko strażnika Teksasu brakowało oj by się działo

 16. urzednik z pokoju 11 napisał(a):

  co wyscie sie utczepili tego zegarka – kupcie sobie tez sikora za 6 tysiecy i bedziecie tez mogli na niego patrzec kiedy przyjdzie wam ochota, komoreczka byla sluzbowa wiec Pan Burmistrz mial prawo klikac na niej bo i sluzbowo tam byl

 17. rodzic napisał(a):

  Żeby nie troska bardzo dobrych nauczycieli i wysiłek sprzątania tej szkoły to dzieci nie miały by jak wejść w poniedziałek do szkoły.

 18. Zatroskany Rodzic napisał(a):

  Mam pytanie dotyczące pokoju nauczylskiego w SP2, czy wgl taki będzie? Mam na uwadze przechowywanie dzienników, w których znajdują się dane osobowe naszych dzeci oraz nas, rodziców..

 19. Surfer napisał(a):

  Sytuacja ta po raz kolejny obnaża totalny bałagan panujący w Trzemesznie. Czas na zmianę na stanowisku burmistrza i posprzątanie tej swoistej stajni Augiasza…

 20. :)-)-)-)-) napisał(a):

  Ludzie a do kogo macie pretensje:) sami takiego burmistrza wybraliscie:)on nie jest nowicjuszem juz swoje pokazał:) narzekaja a i tak wybiorą:) i cała ta rada pff:)

 21. xxxx napisał(a):

  Zamknac szk. nr.2 i przeniesc cala do gimnazjum i tyle z szk. zrobic urzad i po sprawie ludziom w d… nigdy nie dogodzisz jeszcze troche beda chcieli zeby nauczyciel przychodzil do ucznia do domu dobrze ze juz nie mam dzieci do szkoly sami musieli dotrzec do szkoly i to na czas nikt nie wozil wygodnictwo .

 22. Robert napisał(a):

  Zeby to posprzątać to trzeba burmistrza twardego ,decyzyjnego i mającego wiedzę i doświadczenie,doprowadzić to do normalności to trzeba wielu ludzi odpowiedzialnych też w radzie miejskiej,zrozumienia aby podjąć to co możliwe naprawę tej sytuacji

 23. Mamcia napisał(a):

  Zabronili naboru do Wymysłowa?? Toż to jakieś kpiny! Jak tak można? Czyli wychodzi na to że chętnych było więcej a niestety Światowid nie mógł dzieci do przedszkola przyjąć… Takie coś to tylko w Trzemesznie.
  Mój syn będzie uczęszczał do Wymysłowa drugi rok i w życiu bym go nie przeniosła do Trzemeszna. Super wyposażenie, przemiłe Panie a żłobek jest tak odpicowany że sama bym z chęcią tam poszła.
  A może o to chodzi gminie/burmistrzowi?? Że tam jest tak a w trzemeszenskich przedszkolach..?

 24. irena napisał(a):

  Nie chce się tego czytać, dobrze że nasze pociechy tego nie rozumieją.Szkoda stresu rodziców, to szczyt bezmyślności w całej g minie.

 25. hmm napisał(a):

  ty za to masz rozum hehe

 26. Anonim napisał(a):

  Siedziałam na przećif jak mamrotal pod nosem same brzydkie słowa padały że ma to w ……?

  • on. napisał(a):

   pod nosem mamrotał??i odezwałąs się??czy w gacie narobiłąs i siedziałąs cicho??haha już nie komentuj ,nia rób z zsiebie błazna

 27. Bolek napisał(a):

  Obecny burmistrz niektórym pasuje,bop w tym bałaganie coś kaszdy może ugrać tylko do czego doprowadza się gminę

 28. Widz napisał(a):

  Za chwile bedzie tvp poznan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado