Strona główna Różne Tegoroczne dożynki gminne w Kruchowie

Tegoroczne dożynki gminne w Kruchowie

1900
4

Zwyczajem w gminie Trzemeszno stało się, że dożynki gminne odbywają się co roku w innym sołectwie. Wiąże się to z wieloma obowiązkami, z jakich wywiązać muszą się nie tylko Urząd Miasta i Gminy i jego podległe jednostki, ale także mieszkańcy sołectwa – gospodarza uroczystości.

Dla podkreślenia bardzo ważnej roli organizatora przyjęto, że na czele komitetu organizacyjnego dożynek staje zawsze sołtys wsi, która podjęła się tego wyzwania. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez sołectwo Gołąbki. W tym roku miały one odbyć się w Ostrowitem, jednak mieszkańcy zrezygnowali z ich organizacji. W tej sytuacji rozważano Trzemeszno jako miejsce tegorocznego święta plonów. Okazało się jednak niedawno, że  obowiązek ten wzięło na siebie Kruchowo.

Informację tę, potwierdził nam zastępca burmistrza Dariusz Jankowski.

IMG_6006

4 KOMENTARZE

  1. bo tak zadecydował sołtys i jego żona,a teraz piszą w gazetach ,że ludzie nie chcieli….tam za jego kadencji nic się nie będzie działo bo z tego nie ma korzyści materialnej.

    • Zdecydowała większość mieszkańców sołectwa drogi anonimie…pewnie nie jesteś mieszkańcem tego sołectwa więc nie wiesz i nie znasz faktów…a takie komentarze to powinieneś zatrzymać dla siebie…

    • W Ostrowitem nie ma żadnych rolników(trzy gospodarstwa) a to podobno święto plonów. Więc nie ma czemu sie dziwić że tutaj nie bedzie. A anonim jak ma coś do powiedzenia i jest taki cwany to niech sie opublikuje!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj