Strona główna Na sygnale Tajemnicze odkrycie w Wymysłowie

Tajemnicze odkrycie w Wymysłowie

10335
20

W ubiegłym tygodniu jeden z Czytelników poinformował nas o znalezisku, na jakie natknął się podczas spaceru po lesie w Wymysłowie.

W niedzielę w godzinach popołudniowych, chodząc po lesie w poszukiwaniu grzybów w miejscowości Wymysłowo, w odległości około 80m od pierwszych zabudowań, natknąłem się na skalp jakiegoś zwierzęcia wiszącego na pasach. Widok przerażający, nieopodal znajduje się dom i zagroda, a psy ujadają niemiłosiernie” – czytamy w przesłanej wiadomości e-mail.

O sprawie powiadomieni zostali pracownicy Urzędu Miejskiego Trzemeszna oraz policjanci, w tym technik kryminalistyki.

Pojechaliśmy na miejsce, aby potwierdzić otrzymaną informację. Skóra zwierzęcia wisiała około metra nad ziemią w prywatnym zagajniku, jednak jej stan nie pozwalał na identyfikację.

Czynności wyjaśniające trwają. Jedna z nieoficjalnych wersji, do jakiej udało nam się dotrzeć, mówi o tym, że jest to kawał skóry cielęcej, służącej do tresury psów. Na pobliskiej posesji ma się bowiem znajdować ich hodowla.

Do sprawy odniósł się także Józef Popiel z Nadleśnictwa Gołąbki: „Stan rozkładu uniemożliwia rozpoznanie gatunku na 100%. Niektóre cechy wskazują, że mógł to być daniel (na 50%). Drugie 50% możliwości to zwierzę gospodarskie” – mówi przedstawiciel nadleśnictwa. Dodaje też, iż nie jest to grunt Lasów Państwowych.

20 KOMENTARZE

  1. PROŚBĄ
    Nue róbcie z siebie pośmiewiska debilnymi komentarzami . A jak kto Chory zapraszam do Szpitala Dziekana w Gnieznie mają tam dobrych lekarzy …pomogą wam .

  2. Podziwiam zainteresowanie cudzą własnością na cudzym gruncie…Wypowiedź „fachowca” z lasu-bezcenna.Temat zastępczy i napędzający wyświetlenia.Strefa 51…dobre!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj