Strona główna Różne Szkołom brakuje na opał

Szkołom brakuje na opał

5901
87

W niektórych trzemeszeńskich placówkach oświatowych brakuje pieniędzy na opał. Jedna ze szkół zwróciła się już do burmistrza z pismem o przyznanie dodatkowych 20.000 zł.

Problem zasygnalizowała na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Renata Buzała.

Fakt ten potwierdził burmistrz Krzysztof Dereziński informując jednocześnie, że podobne sygnały docierają do niego również z innych szkół. Jak dodał, w tej chwili nie ma w budżecie gminy na ten cel zabezpieczonych środków, ale jest to problem priorytetowy do rozwiązania. „Nie przekazaliśmy jeszcze tych środków, ale na pewno się nad tym pochylimy” – zapewnił radnych burmistrz.

Na tej samej sesji przyjęto m.in. uchwały w sprawie podwyższenia diet i uposażenia burmistrza, a także zmieniające stawki podatkowe (pisaliśmy o tym |TUTAJ|).

Radni postanowili przedłużyć umowę dzierżawy masztu na budynku przychodni dla T-Mobile o 8 miesięcy. W tym czasie firma ma znaleźć inne miejsce dla swoich urządzeń.

Nie zgodzili się natomiast na sprzedaż działki o powierzchni 408 m2 w Popielewie, o co wnioskowała firma Sano.

87 KOMENTARZE

   • Gaz chyba glupi zaklada gaz rusek kurek przykreci i co na gwalt kozy beda wstawiac trzeba myslec do przodu bo nie ciekawie sie zanosi rusek kolem kreci w prawo nie w lewo

  • Nie wiesz o czym mówisz ironizując nt gazu.Zmieniliśmy właśnie ogrzewanie na gazowe i rachunki w porównaniu z kosztami, jakie ponieślibyśmy w tej chwili na wegiel są o 1/3 niższe. Nawet po podwyżce ceny gazu o 32% . Takze niech wymuszają wymianę kopciuchow, wszystkim wyjdzie na dobre, a i oddychać będzie można wieczorem. Teraz w Trzemesznie wieczorny spacer to porażka, świeżego powietrza nie uraczysz.

 1. Hahahahaha pięknie co za absurd 😀 wczoraj informacje o podwyżkach dla naszych rządzących dziś potwierdzenie tego jak pięknie zarządzają szkole brakuje na opał

  • Im się za sukcesy które odnoszą te podwyżki po prostu należą! Sukces za sukcesem! Ważne ze ozdoby świąteczne powieszone a burmistrz ładnie wyglada z kwiatkami wręczając je na wystawach! Pasmo sukcesów! Czego nie rozumiesz?!

  • Podwyżki dla wójtów, burmistrzów wymusiła ustawa a nie widzi mi się burmistrza czy radnych. To tak jakby pracownik np. w Paroc-u miał zarabiać mniej niż mówi najniższa krajowa. Radni i tak przegłosowali najniża pensje z możliwych.

   • Ale radni dali sobie podwyżki, których dać nie musieli choćby ze względu na słabe finanse gminy. Zliczając wyjdzie około 90 tyś rocznie na te podwyżki, a to jest całkiem sporo węgla dla szkół.

   • Burmistrz. Radni nie. Ale radna zauważyła problem. Ze ustawa wymusiła, nie widzisz jak miasto rujnują? Kto za to odpowiada? Podwyżka za takie rządzenie to dla Ciebiw coś normalnego? Bo ustawa tak wymusiła? To trzeba wyjąc i powiedzieć NIe

   • Ty obiektywny nic nie rozumiesz, dla radnych były tylko poprzez przepisy ustalone górne granice diet , radni nie musieli sobie podwyższać mogli zostać przy tym co jest, jęzeli p.Nitka miał 1200 zł to dlaczego poszedł na maksa i 2.140 a pozostali jak mieli 800 to czemu 1.200, wystarczy przeliczyc w skali roku jakie to są konsekwencje.Gdyby faktycznie coś w tej gminie trudnego rozwiązywali lecz nic tylko jałowa dyskusja.Obiektywny teraz rozumiesz czy jak mówił burmistrz wczoraj do radnego lipińskiego że on nic nie rozumie a pytał o sprawę prostą i klarowną

    • Przeczytaj ustawę „…W przypadku gmin o liczbie mieszkańców między 15 i 100 tys., gdzie dieta nie może być wyższa niż 75 proc. ww. kwoty, mowa o 3 220,96 zł (obecnie to 2 013,10 zł); natomiast w najmniejszych gminach wskaźnik ten wynosi 50 proc., co daje 2147,30 zł (obecnie 1 342,07 zł.)…” Więc radni nie mogli pozostać na obecnej diecie i ciesz się że nasi „zdolni” radni nie podwyższyli sobie do maxa.

     • Podniesiono tylko próg do 2147,00 zł bez obowiązku wprowadzenia podwyżek diet.
      Obowiązek dotyczył tylko i wyłącznie burmistrza. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Reszta to już wola radnych a jaka była to widzimy.

   • Ustawa nie wymusiła,tylko zezwoliła.Reszta uzależniona od stanu kasy danej jednostki administracyjnej. W przypadku Trzemeszna jest to gmina.

 2. Ludzie, wyjdźmy na ulice! Przestańmy płacić podatki! Niech ktoś w końcu weźmie się za ten cały bajzel i poprowadzi mieszkańców żeby w końcu powiedzieli NIE! Nie godzimy się na te absurdy! W d….. mam te wasze świąteczne ozdoby! Chce chodnik dla ludzi! W szkole ciepło dla uczniów! Realne możliwości zatrudnienia! Bez znajomosci! Potrzebny nam lider!

  • Wiesz co? Uważam podobnie jak Ty i też się nie godze na te absurdy. Jeśli zorganizujesz akcję wyjścia na ulicę to ja sie przyłączę. Ale do tego też musi byc lider. Więc przedstaw się, napisz kiedy, co i jak. Utwórz wydarzenie na fecebooku. Oczywiście jeśli masz jaja.

   • Za chwilę będzie nowa ustawa Kukiza o zniesieniu progu frekwencyjnego w sprawie referendum o odwołanie burmistrza jak i rady miejskiej. Już jest w sejmie. Wtedy zbieramy podpisy i przystępujemy do działania. Pozdrawiam.

    • To w roku ubiegłym jak dostał burmistrz brak wotum zaufania to P.NITKA zamiast przygotowac projekt uchwaly odnośnie przeprowadzenia referendum to co zrobił,skompromitował się pytał radnych czy ma złożyć wnuosek

   • Ja nie nadaje się na lidera! Lider musi przemawiać do ludu! Musi mieć posłuch i checi! Ja mam po prostu k dość! Nie wierze ze w naszej gminie nie ma ludzi którzy nadają się do rządzenia ludzi z ambicjami!

 3. Dlaczego szkoły kupują węgiel w sezonie grzewczym zamiast latem gdzie ceny są niższe? Tak się dba o każdą złotówkę w Trzemesznie. Państwowe to czym się przejmować. Z innej strony, takie budynki powinny być ekologiczne z dotacjami unijnymi itp, tylko u nas urzędnicy mają tyle pracy. Trzemeszno to miniona epoka.

 4. sznowni panstwo – dzieci nie sa wazne – wsiada w PKS i pojada do Gniezna sobie wiec szkoly prponuje pozamykac a za zaoszczedzony piniadz przyznac sobie po 40 % podwyzek i problem rozwiazany kazdy bedzie zadowolony

 5. Nie denerwujcie się ludzie kochani. Wyjdźcie, zobaczcie jakie mamy piękne ozdoby świąteczne. W tym roku syte swieta na pewno będą mieć radni i burmistrz. Zostawcie więcej wolnych talerzy przyjdziemy do was na ucztę.
  Swoją droga drogi burmistrzu czy można w końcu zrobić coś dla młodzieży? Jakieś wartasztaty plastyczne fotograficzne???? Może warto inwestować w młodych? Dla odmiany wręczyć kwiaty komuś młodemu? Nie wątpię ze wśród młodzieży kryje się wielu z talentami może je spróbujecie wydobyć?

 6. Może dzieci w plecaku będą przynosić po 3 kg węgla? Swoją droga …. trzeba nie mieć wstydu żeby przyznać sobie samemu podwyżkę…. nie mam do państwa szacunku

 7. Mój syn ostatnio mówił ,że w jedynce strasznie zimno było, a w poniedziałki to masakra tak zimno jakby wogóle przez weekend nie było palone taka oszczędność chyba ,a potem chore dzieci .

  • Wiesz to weź mu załóż cieple gatki.
   Swoją droga to dzisiaj strasznie dużo mięczaków mamy. Nadwyżkę. Co się stanie jeśli raz po raz poczują chłodek? Nie wyziębienie a chłodek?

  • Tyz tak mówię. A potem chore. Mój siedzi przed kompem po szkole loto potem z kumplami bez czopki. Ja tam pozwolom młody chlopok. Pójdzie do szkoły w tym zimnie mo się uczyć? Szare komórki mu zamarzną i co un mo się nauczyć? Pochoruje mi się bidok

 8. Dobre na podwyzki bylo a na opal nima jak wy rzadzicie samorzadowcy skarbnik przelicz to moze kazdy w torbie codziennie przyniesie opal jak to mowil Komorowski wez kredyt i se kup ale rzady jak juz na opal nie maja to dobrze ten budzet zaplanowany

 9. Mam taką propozycję na temat kasy dla burmistrza i innych ,naprawicie wszystkie drogi ,nawet tą czarną (kostkę zalać asfaltem ) a dopiero po tym myślicie o podwyżkach do siebie ,połowę radnych bym wywalił na zbity pysk ,nic nie robią a zatruwają środowisko jak i burmistrz

 10. Ale burdel w tej gminie. Szkoły nie mają na opał, właśnie przestaje istnieć klub piłkarski z ponad 40sto letnią historią ( wstyd! ), na stanowiskach publicznych hula nepotyzm, a tymczasem „burmiszcz ” wraz z całą radą głosują za podwyższeniem sobie pensji/ diet.

 11. Nie mam dzieci nie mam pięćset plus, nie mam trzysta plus. Pracuje od ukończenia studiów, odprowadzam uczciwie podatki i płace za te wasze plusy (podwyżki). zastanawiam się czasem….. kogo wy wychowacie???? Za moich czasów, bez internetu a z książkami, chłodem w domu i szkole nie miauczało się ze synek siedział w zimnej ławeczce i mówił ze było tak zimno…. Za moich czasów wstyd byłoby pisać coś takiego w obawie ze ktoś uzna cię za mało męskiego!

 12. Spokojnie drodzy czytelnicy. COVID za tydzień, może dwa zamknie szkoły. Nie ma dzieci w szkole to kureczki się przymknie. Na dowozy do szkół gmina nie straci, to na taczkę ekonomicznego groszku starczy.

 13. Nasi radni zrobią chyba karierę w krajowych mediach. Na jednej sesji sobie podwyższyli diety, a potem byli zdziwieni, na tej samej sesji, że okazało się iż brakuje pieniędzy w szkołach na opał.
  Nagroda Darwina gwarantowana.

 14. Proponuję przyjrzeć się zużyciu węgla tzn. zrobić audyt energetyczny, ciekawe że w zeszłym roku węgla starczyło, zapytanie kto dostarcza wegiel, w jakiej ilości, kto waży, jak cena paliwa, kto pali, jaki system spalania, kto odpowiada?

 15. a ile gmina wydala w zeszlym roku pieniedzy na…
  – opał w szkołach?
  – na opłaty za prąd?
  – opłaty za wodę?
  – środki czystości?
  – artykuły biurowe potrzebne szkołom?
  skoro w/w były zamknięte od pazdziernika???
  takie pytanie…gdzie są pieniądze??? 🤨
  skoro było zabezpieczone na ten cel w zeszlym roku a sie nie wydało to powinno byc w tym roku plus to co na ten rok przeznaczono…
  wszystko i wszystkich oszukasz ale matematyki NIE…

 16. PAN Jakubiak od dzisiaj , tak sobie życzył aby do niego mówić. Ludzie obejrzyjcie to bo warto. Transmisja sesji. Chyba padne.Jaśnie Pan nam się objawił.

 17. Pragne zlozyc gratulacje panu Pawlowi Piechowiakowi za zaslugi dla Gminy ZNIN i otrzymanie ZLOTEGO MEDALU za prace ktora docenili mieszkancy Znina co u nas gdzie pan pracowal nikt tego niedocenil i teraz mamy jak mamy Gminie nasej sni sie firma zewnetrzna do pozyskiwania srodkow zewnetrznych zeszlismy na psy wroc pan i pokarz jak to sie robi pozdrowienia i zdobywania dalszych sukcesow

  • Tak to prawda,pracował chyba u nas ponad 25 lat,od najniższego stanowiska aż po kierownika inwestycji przez wiele lat,były realizowane projekty wielomilionowe z udziałem środków z Unii, my mieszkańcy osiedla w Niewolnie to pamiętamy bo gdyby nie jego osobiste zaangażowanie i jego współpracowników dzisiaj nie moglibyśmy nawet zbudować szamb na naszym ciągle rozwijającym się osiedlu, bo ścieki by nas zalały,a szambiarki nie nadążałyby wywozić ścieków, mamy kanalizację i to doceniamy.Jeszcze Kruchowo skorzystało po drodze bo tam też ją zbudowano.Co zrobił burmistrz, pozbył się takiego pracownika z takim doświadczeniem wiedzą i pracowitością, tylko dlatego że śmiał już kilka lat temu zmienić ,poprawić ,stał się wrogiem.Dzisiaj przez te lata co mamy ,totalny zastój, gminy sąsiednie ,mniejsze inwestują,pozyskują a co u nas ? szkoda słów.Musimy sobie uświadomić czym są wybory i kogo wybieramy bo inaczej będzie jeszcze gorzej

 18. Panie redaktorze moze troche wzmianki o zdobyciu zlotego medalu przez bylego naszego pracownika w nasze Gminie on pozyska nam pieniadze na opal potrzebne w szkole tera zbyly te tablice ile by opalu za to bylo

 19. Czego szczekacie tutaj ? Żale swoje wylewacie??? Jak któryś radny czy burmistrz pojawi się na ulicy to z daleka się kłamiecie odezwać się nie umiecie a tutaj wielkie żale i krytyka sama? ? ? Przecież radni to wasi sąsiedzi?? Kto ich wybrał??? Kto wybierał burmistrza??? Kto akceptuje te absurdy wszystkie z chodnikami światłami brakiem rozwoju gminy? Gdzie byliście i gdzie był wasz sprzeciw poza wypisywaniem pod artykułami swoich żali jak zamykali zawodówkę dom dziecka???? Teraz szkołom brakuje za opał i jesteście oburzeni złym zarządzaniem???? To się dzieje od przedwczoraj???? Akceptujecie to pachołki to siedzieć cicho. Wasza wina że takich ludzi wybraliście. Jak ich krytykujecie to krytykujecie tez siebie samych za głupio oddany głos bądź nie oddany za brak reakcji i akceptację tego co się dzieje.

 20. Sprzedac teren ktory sprzatali zydom i bedzie na opal zydki wolaja reparacji od Polakow a tu patrzcie przyjechal Rabin do Trzemeszna dal rozkaz posprzatania i jak to szybko zadzialalo a z drugiej strony parku samosiejki zarastaja caly park i nikt nie umial zadzialac zeby go uprzatnac piekna muszla koncertowa a z tylu parku smietnik wstyd

 21. W wielu gminach radni mają za posiedzenie komisji 150-200 zł.Gdyby przyjąć 4 posiedzenia w miesiącu to byłaby kwota 600- 800 zł.Radni w Trzemesznie ile mają posiedzeń? jedno przed sesją może dwa , trzy to chyba rzadkość w miesiącu ,to maks.To co sobie zafundowali to czysty skandal i wręcz niegodziwe

 22. Możecie sobie narzekać. Zrobili to bardzo sprytnie. Kto za dwa lata bedzie o tych podwyżkach pamietał? A co maja to mają. Znowu przyjda, obiecaja chodniczek i zagłosyjecie na nich.

  • Oczywiście, że tak będzie. Jeśli nie wiecie dlaczego w tych urzędach jest tylu zatrudnionych to już spieszę wyjaśnic. Za każdym zatrudnionym idzie wielokrotny głos w wyborach. Popatrzcie sobie ilu jest opłacanych z kasy gminy i już wszystko powinno być jasne. Nauczyciele, urzędnicy, pracownicy jednostek organizacyjnych i ich rodziny stanowią wystarczający elektorat, który zapewnia konserwowanie tego patologicznego stanu. Obawa przed zmianą swojego stanu posiadania powoduje że beton wyborczy trudno skruszyć. Pocieszające jest to, że za 7 lat będziemy mieć nowego burmistrza.

 23. Po podwyżkach czas zabrać się za topienie pieniędzy publicznych w „pudrowanie” trupa jakim jest pomysł zrobienia urzędu po szkole zawodowej. Chyba że skończy się tak samo jak z rozbudową OSP w Trzemesznie, która w pigułce odzwierciedla sposób „zarządzania” w tej gminie. Strażacy dali się nabrać przed wyborami na obietnice, które nie miały żadnego pokrycia.
  Jak zrobią przetarg i wyjdzie z 10 milionów to specom zabraknie języka w gębie, która jest na codzień pełna frazesów.
  Spec nad spece już zaciera rączki.
  Podsumowanie tej kadencji:
  – podwyżki uposażeń dla władzy
  – podwyżki opłat i podatków dla mieszkańców
  – poprawa komfortu pracy urzędników przy zachowaniu obecnego poziomu obsługi petentów ( każdy może ocenić jaki ten poziom jest).

  • Do zawodówki chyba jedynie po to, by namnożyć etatów i zapchać wszystkie pomieszczenia? Profesjonalistami, czy pociotkami? Poważniej, prawdziwym remontem urzędu powinna być restrukturyzacja i likwidacja wszystkich zbędnych etatów. Do tego potrzebny jest profesjonalny i zewnętrzny audyt. A szczerze, choć ironicznie mówiąc, nam nawet burmistrz nie jest potrzebny (wystarczy zliczyć wszystkie dni na L4, oraz przeliczyć wszystkie medalowe inwestycje – ich koszty i zyski, czy może straty, które przyniosły lata tych kilku kadencji).

   • W punkt. Ta grupa wzajemnej adoracji myśli, że jeśli nagle petent przyjedzie do innego budynku to jego sprawy będą obsługiwane w sposób profesjonalny. Ha, ha, ha, ha lub, ha. Profesjonalizm to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają poczucie humoru! Brakuje tu zarządcy, który skończyłby z tym 🎪. Dopóki nie będzie zarządcy z prawdziwego zdarzenia to ta gmina będzie wyglądała jak wygląda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj