Strona główna Sport i rekreacja Sytuacja „Zjednoczonych” nadal trudna

Sytuacja „Zjednoczonych” nadal trudna

4433
12

Walne zebranie klubu Zjednoczeni Trzemeszno nie wyłoniło nowych władz. Wprawdzie ustępujący zarząd otrzymał absolutorium, jednak nikt z jego składu nie wyraził zgody na kandydowanie na następną kadencję.

Główny powód to bardzo trudna sytuacja finansowa klubu. Na bieżący rok w budżecie gminy zapisano 150.000 złotych na działalność wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Dla porównania, w ubiegłym roku sami „Zjednoczeni” otrzymali 200.000 złotych. W 2020 roku muszą zadowolić się kwotą 94.000 złotych.

Uczestniczący w zebraniu burmistrz Krzysztof Dereziński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka usłyszeli wiele gorzkich słów pod swoim adresem. Burmistrz przeprosił za swoją wypowiedź na temat rozpieszczenia zawodników i rozrzutności w gospodarowaniu środkami (pisaliśmy o tym |TUTAJ|). Nie chciał składać obietnic bez pokrycia, zapewnił jednak, że będzie się starał, aby jeszcze w tym roku znalazły się środki na sport ligowy.

W tej sytuacji walne zebranie postanowiło przerwać obrady do 19 marca. K. Dereziński obiecał, że w tym czasie zaangażuje się też w szukanie pomocy finansowej u ewentualnych sponsorów. Prezes Tomasz Juszczyk oświadczył, iż przygotował już bardzo oszczędnościowy plan finansowy, gdzie w zasadzie wszystkie pozycje zostały zmniejszone o połowę. Przedstawi go niebawem zawodnikom.

Do następnego zebrania klubem kierować będzie dotychczasowy zarząd.

12 KOMENTARZE

 1. Ludzie cembrit, paroc, ppz a wy nie macie sponsora? Niech dadzą coś trzemesznianom za te dymy z kominów. W barcinie cementownia basen postawiła aby mieszkańcy korzystali a tu co?

 2. zwolnic stanowisko vice a kase dac na klub 6 tysia x 12 mies = 72 tys na rok (nie licze dodatkow i kilometrowek) no ale to trzeba osoby myslacej jak ekonomista a nie …. no to chlup do lustra

  • Można dodać przerost administracji np : w gminie Witkowo ponoć około 30 – tu urzędników w naszej gminie przeszło 60 – ciu. I jak tam p. Burmistrzu może w końcu ktoś się tym zajmie ? Państwo radni też udają że nic nie widzą . Chcecie oszczędzać zacznijcie od siebie. A przypominam gminy porównywalne.

 3. Zawodnicy pokażcie ze potraficie grac bez kasy od gminy napewno was stac na to i wtedy pokazecie ze jestescie prawdziwymi sportowcami .Pewnie ze tu beda glosy dlaczego za darmo ale jesli stac was na to to pokażcie ze mozna.

 4. Ludzie tu nie chodzi tylko o wypłatę dla zawodników.
  Koszt wyjazdów na mecze jest spory drużyna jeździ po 100 km wiec koszt na sezon to ponad 20 tys złotych plus opłacenie sędziów ,również sprzęt do treningu jest potrzebny a to wszystko kosztuje niestety

 5. Tak się zastanawiam skąd tyłu obrońców klubu, bo na meczu, to jak jest z 50 osób to dużo. Na takie Trzemeszno to przynajmniej z 500 powinno przychodzić. A tak jak społeczeństwo się nie interesuje to ja rozumiem Burmistrza i Radnych że nie chcą dawać kasy.
  Po za tym Ci co wskazują że Paroc, Cembrit i inni przedsiębiorcy powinni dawać to niech powiedzą ile sami są gotowi przekazać , każde 50 zł się liczy. Może samemu trzeba coś zrobić a nie wskazywać że inni to muszą coś zrobić.

 6. Zarzad rezygnuje ale ma plan zmniejszenia wydatkow cos nie tak natomiast burmistrz obiecanki cacanki a moze sponsor a moze cos innego i nic z tego pic na wode zeby na sport nie bylo kasy a naWOSP byla kasa zapisana w budzecie ,

  • Zarząd zrezygnował ale do czasu ustanowienia nowego zarządu stary zarząd musi pełnić funkcję administracyjną stąd ten plan, o którym mowa. Tak wynika z przepisów prawa. Drugim wyjściem jest rozwiązanie klubu, a na tę decyzję wyrazić zgodę musi 2/3 członków klubu

 7. Co w tej gminie się dzieje nie ma na nic funduszy mamy zadłużoną gminę nie są prowadzone inwestycje poprawy modernizacji infrastruktury ,wniosek tylko jeden
  może gmina jest zle zarządzana ?

 8. Sprostowanie do mojej wypowiedzi zawartej w powyższym artykule.
  Powyższy tekst jest tylko fragmentem mojej wypowiedzi i zmienia jej sens.
  O połowę zostały zmniejszone tylko koszty związane z wynagrodzeniem zawodników.
  Wynagrodzenie pracowników (trenerzy, księgowość) również zostało zmniejszone.
  Koszty typu:opłaty za transport, opłaty za sędziów oraz opłaty związane z WZPN nie ulegną zmianie.
  Kwota, która została przyznana na potrzeby klubu, mimo uwzględnionych oszczędności, na tą chwilę wystarczy do końca rundy wiosennej.
  Trzeba szukać sponsorów oraz dodatkowego finansowania klubu !!!
  Tomasz Juszczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj