Strona główna Kultura Symboliczne obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Symboliczne obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego

1977
12

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie było oficjalnych obchodów 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W niedzielę – o czym pisaliśmy – kwiaty i znicze w miejscach pamięci złożyli harcerze.

Wczoraj na cmentarz udała się delegacja władz samorządowych oraz Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa. Wiązanki złożono pod mauzoleum i na zbiorowej mogile Powstańców, a także przy pamiątkowej tablicy majora Mieczysława Palucha.

12 KOMENTARZE

 1. prosze pana maja karcher ale to lepiej rozpisac przetarg na 10 tys zeby jakos sie podzielic … „robota i trudem” 🙂 mowilem juz kiedys ze jak ktos chlew robi z urzedu (od strony dabrowskiego schody wilgosc idzie i grzyb to i z gminy chlew zrobi a tak na marginesie Cmentarzem to Administruje chyba szanowna Excelencja ksiadz Dobrodziej ?? pokładne i inne msze za wszystko sie kasuje a pomnik by mozna Patriotom opryskach karcherem np. pan koscielny ??

  jak ksiadz Dobrodziej prosi o datki to ludzie daj, ale zeby pomoc w druga strone to juz tak ciezko zauwazam …. ehhh takiej znajomosci nie chce tylko w 1 strone wiec wypisuje sie z tego interesu a jak przyjdzie po koledzie to psem poszczuje

   • Nie spryskac tylko wyszorowac warunki wiadomo ze zielenieje jeszcze od tej strony ale chyba sa srodki zeby to wyczyscic jak wy sie nie wstydzicie znicz na taki syf stawiac

  • Nikt nigdy nie kazał nikomu przyjmować księdza ba kolede a tym bardziej dawać mu pieniądze.To bardziej katolicy złe patrzyli przez lata na tych którzy księdza nie przyjmowali i wieszali na nich psy.Stad tez często ludzie nie wierzący dla świetego spokoju ze strony bogobojnych, przyjmowali i nadal przyjmują księdza i dają kopertę.A ze są od lat agresywni,obmawiaja za plecami innych,obserwują i interesują się innymi,to dla świetego spokoju z ich strony ludzie żyją/żyli pod ich dyktando.Na szczęście czasy się zmieniają.

   • Co racja to racja. Nikt tak jak katolicy nie obmawia za plecami. To ludzie którzy w niedziele pójdą się wyspowiadać nie potrafią myśleć. Paskudni są.

 2. I po co ludzie opowiadacie takie bzdury i księża z ambony też mogą to głosić, że nie ma obowiązku przyjmowania księdza po kolędzie. Chyba jesteście na tyle dorośli i doświadzczeni, żeby wiedzieć, że jest to możliwość czysto teoretyczna bo w rzeczywistości jest inaczej. Co z tego, że prawo zbrania kraść i napadać na innych. Jeśli ktoś cię napadnie i przyłoży broń, choćby i głupi nóż to wszystkimi kodeksami i ustawami możesz się podetrzeć i raczej napadający nie da ci nawet szansy na tłumaczenie mu, że kradzież jest prawnie zabroiona.

  • Jednak popieram ze przez lata katolicy jakby szykanowali osoby które by jie przyjęły księdza. Do dzisiaj tak jest. Jednak już ludzie nie przyjmujący przestają być mniejszością. Znam katolików od lat co tydzień w kościele a na codzień tak fałszywi, tak nietolerancyjni. Zobaczyliby homoseksualistę to by zacofańcy zawału dostali. Dalej dla nich osoby takie są niczym owoc egzotyczny. Zacofani są strasznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj