Strona główna Różne Sylwia Liszkowska dyrektorem ZSOiZ

Sylwia Liszkowska dyrektorem ZSOiZ

6132
11

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie będzie miał nowego dyrektora. W tym roku kończy się kadencja Ilony Adamskiej, która nie przystąpiła do ogłoszonego konkursu.

Jedyną kandydatką była Sylwia Liszkowska. Pełniła ona do tej pory funkcję wicedyrektora.

Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, dotychczasowa dyrektor I. Adamska poinformowała go odpowiednio wcześniej, że nie zamierza ubiegać się o następną kadencję. „Próbowałem przekonać panią dyrektor, aby podjęła się dalszego prowadzenia szkoły, jednak bezskutecznie” – dodał burmistrz.

Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała kandydaturę S. Liszkowskiej. Uzyskała ona pozytywne oceny wszystkich członków komisji. Rekomendacja komisji nie oznacza jednak mianowania na nowe stanowisko. Ostateczna decyzja należy do organu prowadzącego.

K. Dereziński powiedział nam, że nie widzi żadnych przeszkód w podjęciu takiej decyzji. Jest wręcz przekonany, iż to odpowiednia osoba do objęcia tego stanowiska. Jak zauważa, nową dyrektor czeka niełatwe zadanie. Jest jednak pewny, że S. Liszkowska poradzi sobie z czekającymi ją wyzwaniami.

11 KOMENTARZE

 1. a to dobre : 'Jedyną kandydatką była Sylwia Liszkowska. Pełniła ona do tej pory funkcję wicedyrektora.”

  a za chwile : ” Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała kandydaturę S. Liszkowskiej. Uzyskała ona pozytywne oceny wszystkich członków komisji.

  a ja pytam jakie mieli inne wyjscie ? poprosic pracownikow remondisu zeby wystartowali jako słupy ??

 2. A moje pytanie brzmi ile gmina dołożyła do chwili obecnej do prowadzenia szkół ponadpodstawowych (kiedyś ponadgimnazjalnych) które przejęła od powiatu? Zmiana na miejscu dyrektora jest właściwym momentem, aby dokonać pewnego rodzaju podsumowania. Tylko kto się odważy pokazać publicznie jakie skutki finansowe niesie decyzja sprzed kilku lat?

  • Idąc twoim tokiem rozumowania należy zlikwidować wszystko nie tylko Liceum i Szkołę Zawodową ale również Szkoły Podstawowe. Oświata to nie zakład pracy, który ma przynosić zyski. Wszędzie oświata czy kultura jest dotowana ale już zarządzanie nim jak i struktura organizacyjna należą do kompetencji Burmistrza. A jak to wygląda u nas ? Niech Pan sam oceni.

   • Chcąc wiedzieć ile gmina dokłada do zadania, które powinno być realizowane przez powiat nie znaczy, że jest się za zamykaniem jakieś szkoły. Nie wiem skąd taki wniosek. Dobrze jest po prostu wiedzieć jak to wygląda po roku, dwóch, pięciu, itp. tylko i wyłącznie po to, aby wiedzieć czy sytuacja się poprawia czy pogarsza. Ot tylko tyle chciałbym wiedzieć.

    • Tak, oświata jest dotowana wszędzie. Ale szkolnictwo ponadpodstawowe to zadanie powiatu. Gmina przejęła nie swoje zadanie i płaci na nie potężne pieniądze. Kto bogatemu zabroni? Ciekawe gdzie są Ci, którzy twierdzili, że gmina robi biznes dziesieciolecia. Oj pochowali się głeboko.

     • Jest recepta oddaćwszystko z powrotem powiatowi i będzie po kłopocie a za rok może dwa nie będzie nic. Zlikwidują wszystko. W tym akurat Gruszczyński jest dobry.

 3. Mylisz pojęcia albo celowo chcesz wprowadzić w błąd. Nie chodzi o to aby cokolwiek gminnego oddawać powiatowi. Chodzi o to, aby nie obciążać gminy zadaniami, które nie należą do niej. No chyba, że wszystko juz u nas porobione na 100%. Trzeba jasno powiedzieć, przejecie szkół średnich spowodowało olbrzymi, niepotrzebny, dodatkowy wydatek dla budżetu gminnego. To był błąd, którego jego pomysłodawcy powinni się wstydzić. Ale teraz jest jeszcze Dom Dziecka do wzięcia od powiatu. Mogą się wykazać. Oczywiście nie jest to wina nowej pani dyrektor. jej życzę powodzenia .

 4. Gniezno chciało zlikwidować szkolnictwo „średnie” w Trzemesznie. Władze miasta uczyniły co się dało aby ocalić m.in. zasłużone Liceum. „Powiat” ma w dudzie interesy trzemesznieńskiej społeczności. Nie zdazyliscie tego zauwazyc przez tyle lat od kiedy”wywalczyliscie” wcielenie do Wielkopolski bo żle Wam było w Kujawsko-pomorskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj