Strona główna Polityka Sygnalizacji póki co nie będzie

Sygnalizacji póki co nie będzie

1020
18

28 października Rada Miejska Trzemeszna podjęła uchwalę o pomocy finansowej dla powiatu gnieźnieńskiego na budowę sygnalizacji świetlnej na ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie . W tym celu gmina zabezpieczyła w swoim budżecie 45.000 złotych.

Sygnalizacja miała powstać przy przejściu dla pieszych w pobliżu cmentarza, tj. na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Sportowej. Miała to być wspólna inwestycja powiatu gnieźnieńskiego i gminy Trzemeszno, a jej realizacja planowana była jeszcze na 2015 rok.

Okazuje się jednak, że powiat nie zabezpieczył środków na ten cel, wobec czego inwestycja nie powstanie w bieżącym roku. O to dlaczego tak się stało zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Odpowiedzi udzielił Radosław Gaca, rzecznik starostwa. Czytamy w niej:

W okresie wiosenno-letnim dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie przeprowadził wizję w terenie i rozmowy z przedstawicielami Rady Miejskiej Trzemeszna oraz Urzędu Miejskiego w  Trzemesznie, dotyczące możliwości współfinansowania inwestycji – budowy sygnalizacji świetlnej przy ulicy Wyszyńskiego w Trzemesznie. Na spotkaniu przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Trzemesznie deklarowali wykonanie dokumentacji technicznej, wraz z wyliczeniem kosztów. Ponieważ Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie nie otrzymał wspomnianej dokumentacji, a uchwała o pomocy finansowej dla Powiatu Gnieźnieńskiego podjęta została z końcem października, nie było już potrzeby zabezpieczenia  środków na przedmiotową inwestycję w tegorocznym budżecie. W przypadku  spełnienia przez trzemeszeński samorząd warunku wykonania – będącej obecnie na etapie opracowywania – dokumentacji, możliwe będzie podjęcie działań zmierzających do zabezpieczenia środków w budżecie Powiatu na przeprowadzenie wspólnej inwestycji.

Zupełnie inaczej przedstawia te sprawę burmistrz Krzysztof Dereziński. Zauważył, że gmina wywiązała się ze swoich deklaracji i zabezpieczyła odpowiednie środki w swoim budżecie. Aby jednak przystąpić do prac projektowych należało wcześniej zawrzeć stosowne porozumienie z powiatem, a do tego niezbędne było zapisanie odpowiedniej kwoty również po stronie powiatu. Powiat jednak tego nie uczynił.

Jak udało nam się ustalić, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg zwracał się do Zarządu Powiatu o zabezpieczenie środków na ten cel. Zrobił to jednak dopiero w grudniu wnioskując o ujecie tej inwestycji w budżecie na 2016 rok. W projekcie przyszłorocznego budżetu powiatu inwestycja ta nie została jednak ujęta.

18 KOMENTARZE

  • IDOBRZE PLAC WOJCIECHA ZOSTAL DO ODNOWIENIA I PRZEBUDOWY WSZYSTKIE PLACE PIEKNIEJA A TEN PLAC TO CO LUB KOMU MA SLUZYC CZAS NA PRZEBUDOWE WYSEPKI KOLO ZAWODOWKI WSTYD WSTYD DLA MIASTA CHYBA ZE RADNI NIE CHODZA TYM PLACEM I NIC NIE WIDZA CZY NIE CHCA WIDZIEC .

  • i dobrze, przejście dla pieszych na zakręcie, kto to wymyślił?
   Cały chodnik na tym odcinku powinien być odgrodzony barierkami, a nie jeszcze sygnalizację świetlną tam budować.

 1. Panie burmistrzu,skoro deklarowałeś opracowanie dokumentacji jako etapu wstępnego do wspólnej inwestycji to powinieneś bezwzględnie to wykonać a nie teraz po dyletancku okazywać zdziwienie,jak miałeś podejmować decyzje o przejęciu

 2. Moim zdaniem sygnalizacja w tym miejscu jest nie tylko niepotrzebna ale i niebezpieczna. Wyobraźcie sobie co będzie się działo zimą na oblodzonej drodze jak samochody jadące z górki od strony Gniezna zaczną hamować bo będzie czerwone światło. Pomyślał ktoś o tym? Ja wiem że prędkość należy dostosować do przepisów i warunków drogowy ale jak znam życie to będzie tam „dzwon” za „dzwonem”.

 3. Najpierw Panie Burmistrzu niech Pan zajmie się zabezpieczeniem już istniejącego lustra a póżniej niech Pan snuje inne plany . Lustro jest skutecznie przekręcane . To zaczyna być irytujące .

 4. A co z placem Wojciecha tam potrzeba przebudowy chyba ze jest caly sprzedany wszystkie place pieknieja a tu centrum i nic się nie robi cos tu smierdzi tym placem może z radnych ktoś odpowie /

 5. A co za glupek robi przejscie dla pieszych na zakrecie przeciez te przejscie mozna przesunac kilka metrow w kierunku miasta i po robocie a nie wywalac pieniadze na byle gowno zero gospodarnosci,

 6. Jeżeli chodzi o bezpieczne poruszanie się w Trzemesznie to niech szanowna POLICJA zobaczy jak parkują samochody przed sklepem pana Czerniaka na przeciwko TESKO. Jest ścieżka rowerowa i chodnik ale samochody parkują przed sklepem tak, że nie ma przejścia i zablokowana jest ścieżka rowerowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj