Strona główna Różne Sygnalizacja świetlna gotowa

Sygnalizacja świetlna gotowa

2349
89

Od wczoraj na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Sportowej trwa montaż sygnalizacji świetlnej. Wykonywane są też inne prace, między innymi budowany jest chodnik w obrębie skrzyżowania. Odnowione zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Inwestycja realizowana jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie przy 50% udziale finansowym gminy Trzemeszno.

Całość zadania wyceniono na 90000 złotych. Wykonawcą jest Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gnieźnie. Jak nas poinformował Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego, będzie to tak zwana „inteligentna sygnalizacja”. Oznacza to, że ruch będzie w większości otwarty dla ciągu ulicy Wyszyńskiego. Zielone światło dla wyjeżdżających z ulicy Sportowej zapali się wówczas, gdy na zamontowaną tam w jezdni pętle indukcyjną najedzie pojazd.

Rozwiązanie takie ma na celu wyeliminowanie niepotrzebnych postojów na ulicy Wyszyńskiego. Zielone światło dla pieszych będzie uruchamiane przyciskiem. Dodatkowo nad skrzyżowaniem zostanie umieszczony radar prędkościowy, który automatycznie zapali czerwone światło dla pojazdu, który zbliża się do skrzyżowania z prędkością powyżej 50 km/h. Dzisiaj sygnalizacja została załączona. Na razie świeci się tylko pulsacyjne żółte światło. Ma ono przyzwyczaić kierowców do nowego oznakowania. Taka sytuacja potrwa co najmniej do zakończenia pozostałych prac w obrębie skrzyżowania.

Termin oddania do użytku wyznaczono na 10 października. Sądząc po tempie prac można spodziewać się jednak wcześniejszego terminu odbioru. Pomysł sygnalizacji zgłosiła w ubiegłym roku radna Renata Wiśniewska. O jego realizację zabiegał przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 Zbigniew Matelski.

89 KOMENTARZE

 1. Pomysł mega żenujący, po co utrudniać ruch, nie było wypadków nie było korków. Za to teraz wszystko jest robione po to żeby spowodować duże przestoje w ruchu. Np ktoś pojedzie wiecej niż 50km/h powiedzmy z innego miasta, uruchomi sie czerwone swiatło przez co np tir który jedzie za nim zimą będzie stał na drodze pokrytą lodem… Będzie więcej korków. Takie pieniądze mogły zostać inaczej wydane, 90.000zł to ogromna suma dla przykladu renowacja pkp kosztuje podobnie a niesie ze sobą bardzo dużo. POMYSŁ KATASTROFA

  • Ej, krytykanci, a ile pomyslow zglosiliscie do swoich radnych? A tez podoba mi się nie bylo wypadkow to po co? Dobra następnym razem poczekamy na trupa.

  • Żenujący pomysł dla idiotów, którzy zapieprzają tam więcej niż dozwolone 50km/h. Ktoś z obcego miasta pojedzie przepisowo, bo nie zna drogi, a łuk jest tam trochę niebezpieczny, więc każda istota rozumna tam zwalnia. Poza tym zastosowanie pętli indukcyjnej i przycisku dla pieszych wcale tam tego ruchu nie utrudni, ale żeby to zrozumieć, to trzeba trochę dalej wyjechać z Trzemeszna, a nie tylko do biedronki.

  • Ile masz tej zimy w roku? Tylko kilka, kilkanaście dni w roku może jest które są upierdliwe. Ogólnie jeżeli ma być to sygnalizacja inteligentna to nie jest aż tak źle.

  • Masakra jak bym cie ty k…. zawistna chwycil za ten ryj to byś się oduczył wiochy co mama w domu dała nieopodal jest osiedle ty głąbie i na tym osiedlu mieszkają rodziny takze to rozwiązanie problemu z buractwem typu Polak bmw muzyka i wyciskanie ostatnich potów z „aut” co jest naprawde wiochą ty buraku bylo bardzo dobrą inwestycją

  • Muszę coś Tobie przypomnieć . Wypadki na tym skrzyżowaniu niestety ale były . W jednym uczestniczył profesor z L.O. W kolejnym brał udział duchowny nie z naszego terenu . W pięciu pozostałych uczestniczyły osoby z Trzemeszna i okolic . Na całe szczęście nie było ofiar śmiertelnych . Chcę zauważyć , że to nie powód aby w tym miejscu nie zapobiegać być może kolejnym , bardziej tragicznym .

 2. Typowa inwestycja wyborcza. Nieważne czy potrzebna ale będzie się można pochwalić przed następnymi wyborami. Sygnalizacja niczego nie poprawi a na pewno utrudni. A piesi, mieszkańcy ulicy Sportowej szybko sie przekonają, że przejście zajmie teraz więcej czasu niż dotychczas.

  • Mega żenujące jest to,jak Pani radna opowiadała wszystkim na około jaka to z niej radna niezalezna będzie ,a teraz ją Peno z Matelskim po komisjach do domu odwożą.Pani Wiśniewska prosimy otworzyć szeroko oczy!!!

   • Panie Plotkarz,
    fajny bełkot Pan napisał, taki na poziomie niżej gimnazjalisty, jedna Pani drugiej Pani, jeden Pan, powiedziała, a Matelski to , a ten powiedział.
    Może by tak zająć się czymś a nie pierdoły po internecie wypisywać. A podobno to kobiety są plotkarkami, a fuj pierduśniku.

    • A może Szanowna Sąsiadka zajęłaby się pracą a nie przesiadywaniem w Internecie!!! I odpisywaniem w godzinach pracy!!!

     • Panie sąsiad , całe szczęście nie mój , bo to byłaby prawdziwa udręka, w pudelku takie bzdety o celebrytach wypisują, a w szmatławcach rzucają chamskimi oskarżeniami,
      to może lepiej tam się Pan przenieś.
      A jak zdrowie Szanownego Pana.

   • Panie 'Fryzjer i Panie Piekarz” czy to prawda ze odwizicie po komisjach ??? 🙂

    a nastepnym razem to wezcie jak juz jedziecie kominiarki zalozcie bo was obsmaruja o nilegalny transport osobowy 🙂 albo juz zeby zalegalizowac wycieczke to dajcie oferte na BLAblaCar 🙂 hehehe ale sie usmialem ;p
    jak zawsze Peno i Piekarz w roli glownej afery ;p Tandem aferzystow ??
    wezcie sie za gmine i burmistrza lepiej

 3. A nie można było tego zamontować na Toruńskiej (obok targu) na przejściu, po którym przechodzą dzieci do szkoły? Zamiast tych jakże skutecznych, migających, żółtych lampeczek?? Sygnalizacja koło cmentarza jest niepotrzebna…

  • Nie chcę się kłócić, że na Toruńskiej też potrzeba, bo pewnie tak, ale na sportowej też dzieci mieszkają i do szkoły chodzą, starsi ludzie czesto na cmentarz. Młodzież czesto na stadion idzie, bezpieczenstwo wszedzie wymagane i dobrzem, że się o ttm myśli.

 4. Idąc od strony dawnej zawodówki, przez mur cmentarza nie było widać nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów. Wcześniej było tam lustro, ale pewnego dnia zniknęło. Myślę, że to inwestycja na plus.

  • I nic się w kwestii nie zmieni. Jedziesz od miasta i chcesz w sportową. Masz czerwone stoisz, masz zielone, musisz i tak przepuścić pojazdy z naprzeciwka, które ciężko zauważyć. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo wjazd ograniczono barierkami. Taki suprise. Najbardziej ryzykowny manewr na tej krzyżówce jest nie rozwiązany. Oby nie było więcej dzwonów niż do tej pory. Nie było świateł, trzeba było myśleć. Teraz będzie, przeca zielone było.

   • Wdarło się nieporozumienie, Pan pisze o jeździe od strony miasta, natomiast ten Pan mówi „idę” , czyli z punktu widzenia pieszego.

    • Czyli co, wydajemy sporo kasy i ewentualnie poprawiamy ruch pieszych (jak będzie to pokaże praktyka), a ruch kołowy zostawiamy po staremu? To po co te pętle, AI etc. Dla funu? Dla pieszych wystarczyła by zwykła sygnalizacja na przycisk, bez tej całej inteligencji.

     • Ale o tym co lepsze to już drogowcy zadecydowali, ale dobrze, że pomyślano o pieszych. O zwiekszeniu bezpieczenstwa dla pieszych. Fachowiec taki projekt robi, fachowiec zatwierdza, no właśnie czas pokaże, natomiast nawet, jeżeli , jak Pan to napisał będzie dzwon, to i tak będzie to wina , któregoś kierowcy, a nie świateł, bo w przypadku dzwonu na światłach to albo łamanie przepisów, albo nieznajomość przepisów co na to samo wychodzi.
      Jeżeli chodzi o wywalanie pieniędzy bylby Pan wiarygodny ze swoją krytyką, gdyby wczesniej Pan napisał na co innego je przeznaczyć, teraz to tylko , to dobre slowo, „krytykanctwo”.

     • „Pan to napisał będzie dzwon, to i tak będzie to wina , któregoś kierowcy, a nie świateł, bo w przypadku dzwonu na światłach to albo łamanie przepisów, albo nieznajomość przepisów co na to samo wychodzi.”
      Czyli dokładnie tak samo jak, przed erą świateł 🙂
      co do krytykanctwa, sorry nie jestem wróżką. Wiedziałem że światła mają powstać, ale nie w jakiej formie.

     • W dalszym ciągu, nie zwraca Pan uwagi na pieszych, to o nich chodziło w tej inwestycji, to jak Pan wiedział to trzeba bylo zgłosić swoje propozycje, chociaż jak mi Pan powie, że pewnie by nie wzieli pod uwagę, to przyjmę, bo nie wiem czy jest Pan ekspertem. Ale szanuję Panskie zdanie do ktorego oczywiscie ma Pan prawo. Trochę akademicka ta nasza dyskusja może fajka pokoju? Ja też ze swojego zdania nie rezygnuję, i jestem pewna , że dzwonów będzie mniej, ale jeszcze raz chronimy pieszych. Ale mi Pan pojechał z tą wróżka, ale trochę to Pan jest bo wróży Pan , że będą dzwony – to żart.

     • Tylko dlaczego chodziło o wybranych pieszych, którzy mają możliwość wybrania bezpieczniejszego przejścia. Piesi z domków w okolicach Wyszyńskiego nadal muszą przechodzić kawałek dalej niebezpiecznym przejściem za zakrętem bez świateł.

     • Słusznie Pan zauważył i niestety jak na moje wypadków może być więcej, bo jadący z miasta zobaczy, że ma zielone i „straci’ czujność… Wiadomo – wina będzie jego, ale to chyba nie o to chodzi, żeby szukać winnych, ale żeby wyeliminować do minimum sytuacje niebezpieczne, a w przypadku tak 'zorganiozowanych”świateł największe zagrożenie nie zostanie wyeliminowane, a jeżeli by chodziło tylko o bezpieczeństwo pieszych, to wystarczyłoby zwykłe światła

 5. Chybiona inwestycja i pieniądze wywalone w błoto. Już widzę sytuację jak na oblodzonej drodze będą ruszać samochody spod świateł a szczególnie tir i pod górkę.

 6. Tak się działa dla mieszkańców brawo dla radnej.Kilkanaście lat temu mieliśmy pewnego radnego,który dla tego terenu nie zrobił nic zresztą jak i teraz dla całego miasta.

  • Tez tak uważam, lepiej działać na rzecz swojej lokalnej społeczności , a nie skupiać się na walkach , a o bezpieczeństwie w tym miejscu to już dawno się mówiło, przecież to nie nowość.

 7. Ciekawe jak zarzad drog bedzie dbal o ten odcinek przy tych smiesznych swiatlach zima z posypywaniem na oblodzonej jezdni jak tak jak teraz dbali to bedzie super chyba ze pan Matelski z pania Wisniewska beda jezdzili taczkami i posypywali poczekamy zobaczymy bedzie trzeba bedziemy interweniowac kto jezdzi co roku ta trasa zima to doskonale wie jakie byly sytuacje gmina chyba ma za duzo pieniedzy i wyrzuca w bloto powodzenia wszystkim kierowca zima na tym odcinku.

  • Kierowca zawodowy wie jak działają światła indukcyjne więc nie pieprzylby o lodzie, górce i innych, a jak pieszy jest na pasach to nie ma obowiazku się zatrzymać, czerwone światło bedzie tylko wtedy kiedy włączy je ktoś kto chce przejść , tylko , jak nie ma pieszego to jest zielone, chyba , że ktoś zapieprza powyżej 50, a to jest niezgodne z przepisami, zrozumiano.

 8. A co z rowerzystami jadącymi od ulicy Sportowej? Będą czekać na zielone światło aż jakiś pojazd przyjedzie? Bo te pętle i czujniki to działają dobrze na samochody, a rowerem to można się naczekać – tak samo jak na skrzyżowaniu koło Tesco jeżeli chce się przejechać wieczorem kiedy to niewiele pojazdów jedzie od Niewolna.

 9. Dajcie spokój Pani Wiśniewskiej! Po co jej dokuczacie? Przecież ta radna już wyraziła swoje stanowisko głosując przeciw udzieleniu burmistrzowi absolutorium, ten sprzeciw oznacza niezgodę na taki styl sprawowania władzy w Trzemesznie!
  No to każdy jej wyborca, przy zdrowych zmysłach, z góry wie, że ta niezależna od nikogo radna zagłosuje za referendum , żeby dać Trzemesznu szansę na normalność!
  Tej Pani ufamy, że nas nie zawiedzie i nie ma sensu jej psuć zdrowia takimi podejrzeniami o przekupienie!
  Odczepcie się od nie.

  • No to trochę inteligentniejsze , ale mające to samo na celu, co poprzednie te prymitywne. naprawdę głupich nie ma ,
   a sąsiad ze sportowej to pierduśnik i po co dorabiać , daleko idącą i w sumie nieetyczną ideologię.

 10. Ale kasa jest podatnikow nie rozumiesz i trzeba dysponowac rozsadnie a nie rozpierdzielac na lewo prawo nie w tym rzecz jak sie nie wydaje swojej kasy rozrzutnosc zero pojecia o wydawanie pieniedzy .

 11. Ja nie wiem jakie tam „kierowniki” z sportowej mają umiejętności, bo znam tylko jednego. A on problemów z wyjazdem nie ma żadnych. Ja zresztą też nie. Problemem był wjazd w sportową, od strony centrum. I teraz niech mi specjaliści wytłumaczą, skąd ta AI będzie wiedziała że chcę w sportową, a nie kontynuować jazdę po wyszyńskiego? W rozwiązaniu jakie jest, tylko ruch wahadłowy umożliwi bezpieczny wjazd w sportową, ale to trochę koliduje z tą przepustowością i otwartością ciągu wyszyńskiego.

  • swiatla przy cmentarzu i kolo alumnatu zrobic bo ten prob zwalniajacy to za niski jest ! 🙂

   wezcie sie Panie Burmistrzu i Vice za naprawde wazne sprawy za komunalke, za niezgodnosci za zwrot VATu jak gmina bedzie sama sciagac VAT to takich swiatelek za te pieniadze co placisz pan kancelarii to sobie 10 swiatelek moze w przetargu kupisz

   Ludzie czy wy liczyc nie umiecie ? czy uwazacie ze spoleczenstwo jest zacofane ?

   co na to RADA szanowna i ci krzykacze z rady ? przed wyborami bedziecie krzyczec ??? dajcie spokoj to juz smieszne sie robi jak dzieci ! jak dzieci !

 12. Cos nie do końca pomysł z tą sygnalizacją przemyślany. Jedno przejście z sygnalizatorem, a kolejne kawałek dalej bez. Problem lewoskrętu w Sportową nadal będzie. Na dobrą sprawę to wystarczyłoby walnąć tylko jeden sygnalizator dla samochodów, który zatrzymywałby tych szybko jadących – ustawić na 40 km/h i finito

  • Chyba jako pierwszy zwróciłeś uwagę na to, ze te światła mają chronić pieszych, piesi będą bezpieczniejsi i to jest najważniejsze, pierwszy raz się spotykam z tym, że nie podoba się , że coś zrobiono, najlepiej mają tacy co to nic nie robią, ale wszędzie tak jest. Te koszty to oczywiscie przez pół, gmina połowę zapłaciła, remont calego skrzyzowania, światła jakie by nie były i będzie bezpieczniej, no i to wjazd do miasta, wizytówka. Zamontowanie, czy to tylko przycisku dla pieszych, czy tylko ograniczenia do 40 km/h razem z remontem też by kosztowalo, natomiast tak, jest rozwiązanie docelowe-calosciowe.

 13. Jednak gmina jest bogata ze rzuca kasa lewo prawo by lepiej sie zajeli wjazdem do samego Trzemeszna a nie panu Lipinskiemu sni sie chodnik do Magnoli i odswierzenie budynku pkp a plac WOJCIECHA to co pijalnia tez czeka na przebudowe jeden z ostatnich lepiej niech pan glosu nie zabiera jesli sie na czyms nie zna trzeba w teren ruszyc chodnik smieszne a zobacz pan jak wyglada nawierzchnia w Trzemesznie tu potrzeba remontu do Magnoli jak potrzeba to i samochodem djedzie pozdr…..

 14. Pan Lipiński niech zmieni decyzję i powróci do tematu bezpłatnych szczepień dla dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy. W Polsce w wielu gminach takie szczepienia przeprowadzono. W naszej gminie opinia lekarzy została odrzucona, a radni przegłosowali farmazony Lipińskiego. Moją córkę zaszczepiłam. A inne dziewczynki?
  A chodnik do Magnolii niech poczeka.

 15. Panie x można pomyśleć o Dworcu PKP dlaczego nie, ale pozostaje kwestia dogadania się właśnie z PKP, powiatem , żeby partycypowali w kosztach,może z instytucjami, które troszczą się o „zabytki”, może z funduszy europejskich, co do kosztów nawierzchni są dużo większe, ale ….. .

 16. wnoszę aby Pan Piekarz zaproponowal burmistrzowi na najblizszej radzie zakup taczek albo my to zrobimy ! Pan Vice niech sie nie chowa w cien tylko aktywnie prosze zaczac dzialac mniej mowic a wiecej robic prosze Pana Vice,chyba ze do emerytury przemowieniami pan chcesz doczolgac sie ?

 17. Na ulicy Toruńskiej rozwiązanie migające światła nie zmieniło niczego samochody jadące od strony Biedronki wymijająco ludzi którzy przechodzą na pasach

  • Policja to powinna w Trzemesznie sporo na mandatach zarobić, a takiego co po pasach z ludźmi jeździ to , jak to ktoś wczesniej pisał takie buractwo.

 18. Ciągle Wam się coś nie podoba. Jak coś robią źle, jak nic nie robią jeszcze gorzej. Wszyscy tacy mądrzy na forum internetowym, ale jakby przyszło co do czego to nikt z Was by palcem nie kiwnął, a jak się nie podoba to sami zostańcie radnymi i zrobicie to lepiej…ręce opadają jak czytam te komentarze.

  • To niech robią dobrze, a nie źle. Nikt ich tam końmi nie zaciągał. Do roboty! My się tam nie pchaliśmy i swojej gęby na słupach i drzewach nie obnosiliśmy. Do roboty! W wolnym czasie czytać komentarze zatroskanych wyborców!

 19. Jak ktoś ma problemy z wjazdem z ul. Wyszyńskiego na ul. Sportową ma alternatywne rozwiązanie . Wjazd od ul. Orchowskiej . I o co to łamanie kopii ?
  Z drugiej zaś strony władze lokalne mogą zmienić organizację ruchu na Oś. Sportowym i dostosować je do skrzyżowania , ku zadowoleniu maruderów .
  Jest Pani radna wystarczy do niej złożyć wniosek i po sprawie .

  • Panie Kaskader, ma Pan rację, można do Pani Radnej, można do Zarządu Dróg, Można do Urzędu Miejskiego, tylko tam trzeba się podpisać.

   • No to do roboty . W czym problem . Ja nie biadolę .
    A jeżeli komuś się nie podoba oficjalna forma wystąpień to ,,buźki w kubeł,, .

 20. A ja jadąc od strony miasta chciałbym wjechać do posesji (wjazd między barjerkami tymi nowymi i starymi)i co?LIPA linia ciągła trzeba zrobić wycieczkę gdzieś nawrócić,żeby prawa nie łamać i mandaciku nie zapłacić.To dopiero działanie upiększające życie:-(

 21. Panią radną Wiśniewską uprzejmie uprasza się o doedukowanie mieszkańców osiedla przy stadionie. Byłam dziś świadkiem sceny następującej: przechodzień „włącza” sobie zielone światło na przejściu dla pieszych (klika, czeka, przechodzi na zielonym) – po czym, będąc już po drugiej stronie, „WYŁĄCZA” zielone światło, czyli klika raz jeszcze. Poszedł, i już nie widział, że auta z dwóch stron po chwili znów stoją, zatrzymane ponownie, bez powodu. Metropolia rządzi się swoimi prawami 🙂

 22. Droga Pani, spokojnie, po co te nerwy, z czasem wszystko będzie wiadomo, a samemu nie można było wytłumaczyć, no chyba , że musiała Pani te chwilę poczekać w aucie. Proszę sobie nie kpić z ludzi , nie każdy taki światowy, To dopiero kilka dni, a osiedle może nie metropolia, ale mieszkańcy nie są jakimiś cwokami , i proszę z nich takich nie robić. Jak miało być zabawnie, to niestety wyszło jak zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj