Strona główna Różne Świętowano w Ławkach

Świętowano w Ławkach

3568
3

Wiele atrakcji miało miejsce wczoraj w Ławkach. Wszystko to z okazji otwarcia kompleksu rekreacyjno – sportowego.

Efektem kilkuletnich prac są boiska do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, wiata i miejsce na grilla. Wszystko to w centralnym miejscu wsi, w sąsiedztwie świetlicy. Kompleks powstał dzięki wsparciu z programu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Koszt inwestycji to 53000 złotych.

Pieniądze to jednak nie wszystko. Jak nam powiedział sołtys Wojciech Jurgoński, w prace zaangażowali się mieszkańcy sołectwa, którzy wykonali wiele robót swoimi siłami i sprzętem. Dużą pomocą służyła miejscowa firma AVACO.

Wczoraj oprócz uczestnictwa w oficjalnym otwarciu, mieszkańcy mogli zabawić się na rodzimym pikniku. Przygotowano atrakcje dla dzieci, była grochówka, grill, kawa i słodki poczęstunek.

Można było podziwiać popisy młodych adeptów karate, a także pokibicować piłkarzom. Rozegrano bowiem mecz pomiędzy sołectwem i pracownikami AVACO. Odbyły się też rozgrywki w siatkówkę plażową w ramach Grand Prix gminy.

W organizację wczorajszej imprezy włączyły się aktywnie panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażacy. Ci ostatni nie zapomnieli jednak o swoich strażackich obowiązkach. Mimo sołeckiego święta, zastęp miejscowej OSP udał się do Kruchowa, aby uczestniczyć w akcji gaszenia pożaru zboża.

 

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacje do społeczności w Sołectwa Ławkach nie od wczoraj jesteście wielką wspólnotą, ziarno pracowitości posiał H. Cegielski. Tak trzymajcie , pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj