Strona główna Kultura Świętowali strażacy

Świętowali strażacy

3800
9

Strażacy z całej Polski mieli wczoraj swoje święto. Obchody z okazji Dnia Świętego Floriana zorganizowano także w naszym mieście.

Mundurowi z całej gminy zebrali się o godzinie 15 w trzemeszeńskiej bazylice, gdzie odprawiono nabożeństwo w ich intencji.

Po nim strażacy – wraz z przedstawicielami samorządu oraz zaproszonymi gośćmi – przemaszerowali do remizy OSP w Trzemesznie.

Głos zabrali m.in. burmistrz Krzysztof Dereziński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka. Podkreślili oni nieocenioną rolę druhów w działaniach na rzecz mieszkańców gminy.

W salce trzemeszeńskiej strażnicy można było obejrzeć wystawę prac plastycznych, autorstwa dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka. Temat przewodni – straż pożarna.

Po części oficjalnej w garażu jednostki zorganizowano poczęstunek. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki oraz grillowania.

9 KOMENTARZE

  1. Niby tylu strazakow a trzy czwarte nawet na akcji nie bylo.to ja bedac krotko ochotnikiem bylem wiecej razy na akcjach niz Ci panowie na zdjeciach

  2. Całkowicie Pan Redaktor zapomniał o uroczystej mszy św. za Ojczyznę 3 maja o godz. 15.00. Czy jest to mniej znaczący fakt w naszej społeczności ?

    • To smutne że taka uroczystość a tak niewielu na Mszy Świętej,wybory samorządowe minęły więc dla niektórych nie opłaca się napinać i wypinać,to okropna rzeczywistość.Biegi może niektórych zmęczyły

  3. Wszystko co chińskie to lipne i podróbka. Czasy mistrzów rodem z ZSRR białorusi NRD czy Rumunii dawno minęły. W toruniu są lepsze zawody strażackie u udziałem strażaków z całego świata. Zapraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here