Strona główna Kultura Świętowali społecznicy

Świętowali społecznicy

2856
25

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych świętowali społecznicy działający w stowarzyszeniach i fundacjach na terenie naszej gminy. Spotkanie z tej okazji odbyło się w poniedziałek, w Domu Kultury. Organizatorem wydarzenia była Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Przedstawiciele władz samorządowych podziękowali im za prace na rzecz naszej społeczności. Każdy z reprezentantów organizacji otrzymał specjalne podziękowania oraz kwiaty.

W naszej gminie działa wyjątkowo dużo organizacji. Pracują one w wielu obszarach, m.in. kultury, sportu, zdrowia, a także na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży. Należą do nich także jednostki OSP jak i koła gospodyń wiejskich.

W spotkaniu uczestniczyła trzemeszeńska poetka Teresa Fejfer, która zaprezentowała zebranym kilka swoich utworów.

fot. UM Trzemeszna

25 KOMENTARZE

 1. W tym czemesznie wiecznie jakieś imprezy świętowali to świętowali tamto. Nie lepiej zająć się problemami tej dziury? Ulicę chodniki dziurawe!

   • Wala, to takie typowe dla polaczków, czepiać się ortografii i interpunkcji. Potrafimy z mgr z prywatnej uczelni o poziomie nijakim skrytykować kogoś od głupka bo napisał gura zamiast góra 😆 mam mgr na jednej z 250 najlepszych uczelni na świecie. I mam w (dla ciebie specjalnie napisze ) dópie twoje płytkie horyzonty i kompleksy. Takie coś nie jest w stanie mnie obrazić.

  • Jesli ktos pisze komentarz w sprawach Trzemeszna a nie umie poprawnie napisac nazwy miasta to chyba jakis podstawiony anonim nie z Trzemeszna

 2. Działa dużo organizacji i rozumiem że mamy łatwy i szeroki dostęp fo kultury, sportu? Więc gdzie dzis może iść skorzystać ze sportu 14 latek z kolegami? I 17 latka ze znajomymi poobcinać z kulturą? Proszę o merytoryczna odpowiedź i propozycje. Bo póki co mlodziez nie ma gdzie nawet usiąść i piwka wypić żeby nie być krytykowana. Tak, piwka. Wy też byliście młodzi.

  • Gmina ma otworzyć jakiś bar czy o co Tobie chodzi? Trzemeszno to miasto biedaków. Nie widzisz ile jest pustych lokali w centrum tego miasta? Zejdź na ziemię a nie bujasz w obłokach. Piwko sobie wypij w domu skoro tak suszy.

   • Tak. Nie ma. Dzieciaki chcą się spotykać, nie mają gdzie. Nie mają gdzie robić ognisk, bo wszędzie domki pobudowane, góry Izydora juz nie ma. Jak mają dorosnąć jak wiecznie każecie im z mamusia i tatusiem w domu wszystko robić? Pic piwko tez mają w domu z rodzicami? To są nastolatkowie. Naturalne jest to, że chcą gdzieś wyjść, w grupie, wypić właśnie to bolące was piwko. Chcą kontaktów z rówieśnikami. Oczywiście prosty chłop a Trzemeszna, który co najwyżej wyjechał poza granice tej dziury – na pielgrzymkę, nie ma pojęcia i wyrozumiałości, czy tolerancji idnosnie innych. Widzi tylko swoj członek nosa. Swoje proste potrzeby. Zeżreć, obejrzeć, obgadać.

  • Od pifka są pijalnie albo knajpy. Można do kumpla do garażu, a nie żeby chlać gdzie popadnie i w koło wszystko obszczywać i syf robić.

 3. Towarzystwo wzajemnej adoracji..czas postawić na młodych kompetentnych ludzi. Męczą mnie już te same osoby, kawki, wręczanie dyplomów itd. Nic z tego nie ma i będzie!

  • Tak może powiedzieć osoba, która, nie interesuje się życiem spolecznikow w Trzemesznie. Twierdząc że są stale te same osoby, tak nikt społecznie nie chce pracować, organizacje potrzebują wolontariuszy, zgłoś się popracuj społecznie. Porozmawiamy po pół roku, wtedy może docenisz pracę tych ludzi. Ci spolecznicy nie mają parcia na rozgłos, robią to dla ludzi społecznie. Gratulacje pozdrawiam

  • Jak na mgr to pogratulowac kultury.Brawo nic nie stoi na przeszkodzie zebys sie anomnimie ujawnil i zajal sie jakas spoleczna praca i jak popracujesz kilkanascie lat tez taki anonim jak Ty napisze stale ci sami.Tak ci sami bo oni pracuja dla spoleczenstwa a tacy anonimowi nie majacy cywilnej odwagi ujawnic swojego wizerunku i danych potrafia krytykowac.
   Zabierac sie do roboty takich spolecznikow jak ci na zdjeciu potrzeba jeszcze w Trzemesznie.Mozesz tez byc Ty anonimie.

  • Byli. Na moje wszystkich zwolnić i zatrudniać na nowo. Na zasadzie co gmina zyska zatrudniając ciebie. Po roku rozliczenie co zyskała. Zyskała? Współpracujemy dalej, nic – rezygnujemy ze współpracy. Pieniądze nagle by sie oszczędziło i to nie malo. Układy, ukladziki. Gdzie młodzi? Nie mają szans.

  • Czlowieku kto organizowal nam w latach mlidosciBylo i jest harcerstwo sa inne stowarzyszenia.i jesli ktos chce to potrafi zoorganizowac sobie zajecia .

  • Mlodzi powinni sami sobie stwarzac jakies miejsca dla siebie.Maja glowy na karku to niech mysla a nie czekaja zeby wszystko dostali na tacy.Moga sami spolecznie cos zrobic dla siebie .Ludzie tak sie nauczyli ze od starych do mlodych nic nie zrobia za darmo a jesli ktos jest spolecznikiem i pracuje jako wolontariusz to krytyki takie jak w tych komentarzach..

   • mamy wiele do zaoferowania – tu mi sie przypomina scena z Alternatywy 4 sa kluby lokatora i wiele innych zajac np siłownia pod chmurką, np Psi Kojec do pobiegania, mamy tez w ofercie brudne jezioro gdzie co chwile plyna scieki zeby nie napisac gów..a. Ogolnie polecam kazdemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj