Strona główna Kultura „Święto Pyry” w Trzemżalu

„Święto Pyry” w Trzemżalu

3681
15

W Trzemżalu po raz kolejny zorganizowano „Święto Pyry”. Spotkanie adresowane dla starszych i młodszych mieszkańców sołectwa zorganizowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Odbyły się gry i zabawy nawiązujące do tematyki święta. Sadzono ziemniaki w doniczkach, ścigano się z ziemniakami na łyżce, wykonywano stemple oraz rzucano bulwami do celu. Nie obyło się bez malowania twarzy i modelowania baloników.

Gospodynie przygotowały 7 różnych potraw z ziemniaków. Jak można się domyślić, dzieciom najbardziej smakowały frytki, starsi woleli skosztować „kluchów na pyrach”, obowiązkowo z kapustą.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało interaktywną zabawkę.

15 KOMENTARZE

    • Zorganizowały imprezę po raz kolejny, czyli kontynuują tradycje rozwiniętą przez stary zarząd. Gdzie tu widzisz coś nowego? Z tej zawiści to niektórzy oślepli aż.

  1. Z tego co widzę to zarząd jest nowy bo nie ma tej co rozwaliła stowarzyszenie swoją perełke którą stworzyła ale cóż woda sodowa uderzyła dość mocno karierowczka tylko kasa kasa he he

  2. A gdzie są te miłe,sympatyczne i USMIECHMIETE panie z kgw? Pytam gdzie? Bo ma foto widać że tylko Jola robi robotę A co z resztą?
    Nowy zarząd niech się wykaże- czymś nowym!!! Ojojjjjj

  3. Szanowne Panie. jestem mieszkanką Trzemżala i po prostu mi wstyd. Jakie to żenujące co Wy tu wyprawiacie. Obie strony. Wywlekacie brudy, ubliżacie sobie. Rozmawiam z innymi osobami i wielu myśli podobnie. Przecież tak łatwo się domyślić kto na kogo piszę. Wieś sie podzieliła, to fakt. Na tym tracimy wszyscy. Pomyślcie co o nas sądzą w gminie. A tak naprawdę to chodzi o wybujałe ambicje dosłownie kilku osób, Z obu stron tej dziwnej barykady. Nie sugerujcie się tym, że ktoś Was wspiera w rozmowie w 4 oczy. Za plecami to już różnie. Wystawiacie bardzo brzydkie świadectwo naszej wsi. Naprawdę nie stac Was na wyższy poziom dyskusji? Rywalizujcie, ale na na polu poprawy zycia mieszkańców a nie w złośliwych komentarzach. Zapewniam Was, dla mnie i dla wielu osób z naszej wsi jeśteście żenujące. Zaznaczam – obie strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj