Strona główna Kultura Święto Niepodległości w przedszkolu nr 1

Święto Niepodległości w przedszkolu nr 1

1701
8

10 listopada w Przedszkolu nr 1 im „Chatka Puchatka” w Trzemesznie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dzieci pod kierunkiem pań przygotowały bogaty program, który był lekcją historii dotyczącą ważnych dla Polaków symboli narodowych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Władysław Dereziński, wiceprezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Trzemesznie, Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna, Andrzej Leśniewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Historycznych w Trzemesznie, Maciej Antas i Tomasz Lisiecki, żołnierze 33. Bazy Lotniczej w Powidzu oraz Andrzej Lisiecki, żołnierz 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu.

Przybyli goście z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Następnie pan Władysław Dereziński, który w swoich wierszach opisuje piękno naszej Ojczyzny, krótko przedstawił swój dorobek poetycki. Jego syn Krzysztof Dereziński odczytał kilka wierszy.

Wiersze autorstwa Pana Władysława Derezińskiego mówią o radości, szczęściu, miłości, rodzinie, przyjaźni, o człowieku, o przyrodzie, o przemijaniu, o patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Reasumując są one bliskie każdemu człowiekowi, czytając je każdy znajdzie w nich namiastkę siebie, swojego życia i chwilę zadumy nad przemijaniem.

Pan Władysław Dereziński to nasz lokalny trzemeszeński patriota, człowiek z duszą artysty, który umie patrzeć i spostrzegać to, co wokoło nas otacza, a jest to „Piękny Świat”, którego my niejednokrotnie nie zauważamy i nie doceniamy.

Kolejny gość pan Andrzej Leśniewski dał krótki wykład na temat niepodległości. Zaproszeni żołnierze, którzy czuwają nad bezpieczeństwem naszej Ojczyzny, opowiedzieli na czym polega ich służba.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła wszystkim gościom podziękowania, a przedszkolaki z paniami stanęły do wspólnego zdjęcia.

(Przedszkole nr 1)

8 KOMENTARZE

 1. Pan Leśniewski udaje wielkiego kustosza muzeum zabytków i pamiątek historycznych Trzemeszna. Wspierany jest przez gminę a muzeum od lat spakowane w kartonach, niszczeje w piwnicach SP nr 1. Wystawia się i gwiazdorzy, pisze książki wykorzystując historyczne materiały źródłowe realizując własny interes. Niech temu się przypatrzą przedstawiciela Rady Miasta.

   • no zabiega o dotacje z NASZYCH podatkow, ktore to „pierwszy” mu albo przydzieli albo i nie, sciga sie z szewcem od izby, jeden nie przepada za drugim i wazelinuja 4 litery jednemu tam panu ze zdjecia by jak najwiecej „wydoic” ot i cale trzemeszno a biedni ludzie placa wieksze i wieksze podatki i Remondis i koszty wody UP UP and UP 🙂

    a placcie sobie ludziska niemądre jak nie potraficie swoich racji dochodzic 🙂

  • W naszych szkołach podstawowych nic nie ma.Przedszkole pokazało jak się obchodzi tak ważne uroczystości. Gimnazjum walczy z truciznami wśród młodzieży. A w naszych szkołach podstawowych nic. Dom Kultury działa a te szkoły to lenie.

 2. A to przedszkolaki i opiekunki dały obraz jak należy pracować z dzieciakami. Takie maluchy a tak uroczyście zrobili i wyglądali. I dekoracje , ubiór, Chorągiewki, kotylony i kolory Polskie i ważni goście. Dyrekcja tu dobrze to organizuje to widać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj