Strona główna Kultura Święto Flagi w Trzemesznie

Święto Flagi w Trzemesznie

4138
7

Obchodzony dzisiaj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej był okazją, aby przypomnieć mieszkańcom Trzemeszna o znaczeniu symboli narodowych. Przechodnie, którzy w godzinach południowych przebywali w okolicy placu Hipolita Cegielskiego otrzymywali małe flagi – z jednej strony w barwach narodowych, z drugiej z herbem Trzemeszna.

Wręczał je napotkanym osobom burmistrz Krzysztof Dereziński, towarzyszyła mu pomysłodawczyni akcji – Edyta Kubiak z Urzędu Miejskiego.

Święto Flagi nie jest jeszcze tak zakorzenione w naszej świadomości jak inne święta. Myślę, że ta akcja uświadomi mieszkańcom, iż 2 maja pamiętamy o fladze. Zachęcam do wywieszania flag na swoich domach, bo jak widać flag jest dużo, ale jednak nie na wszystkich posesjach. Jak zauważyłem, przechodnie bardzo przychylnie odbierają tę inicjatywę, uśmiechają się, dziękują, dlatego też robię to z wielką przyjemnością” – powiedział K. Dereziński.

W dzisiejszej akcji był też akcent międzynarodowy. Jedną z pierwszych osób, które odebrały flagę była Martina – obywatelka Czech. Przemieszcza się ona na hulajnodze ze swojej ojczyzny na Litwę.

Od burmistrza Trzemeszna dowiedziała się m.in. o pochodzeniu naszego herbu, a także widniejącym na nim św. Wojciechu i jego czeskich korzeniach.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here