Strona główna Kultura Świerszcze wróciły z Paryża

Świerszcze wróciły z Paryża

1428
20

Od 8 do 15 sierpnia, dwie najstarsze grupy zespołu „Świerszcze”, przebywały na Top Art Festival Viva la France w Paryżu. Program imprezy był bardzo bogaty – wzięło w nim udział ponad 300 uczestników. W konkursie „Świerszcze” zaprezentowały się najpiękniej jak umiały.

Prezentacje naszego zespołu oceniono w następujący sposób:

I miejsce – Etiuda Art Dance w kategorii 17 – 20 lat

II miejsce – Show Dance w kat. 17 – 20 lat

III miejsce – Show Dance w kat. 14 – 16 lat

Sara Kaźmierska wystąpiła solo i zajęła:

I miejsce – Show Dance w kat. 17 – 20 lat

II miejsce – Etiuda Art Dance w kat. 17 – 20 lat

Oprócz udziału w konkursie dziewczynki zwiedzały Paryż. Zobaczyły m.in. wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Pałac Elizejski, Kościół św. Magdaleny, plac Vendome z domem, w którym zmarł Chopin, katedrę Notre Dam i Louvre, Cmentarz Montmartre oraz wiele innych, znanych miejsc.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu były pobyty w parkach rozrywki, gdzie uczestnicy przebywali przez 2 dni i szaleli do woli. Były również warsztaty taneczne, w czasie których tancerze z Włoch – Angela i Michael – uczyli naszą grupę. Nie zabrakło wspólnej dyskoteki, poprowadzonej także przez Włochów.

Podsumowaniem festiwalu był koncert, który odbył się w sali widowiskowej w przeddzień wyjazdu do domu. W jego trakcie zespół „Świerszcze” zaprezentował 3 układy choreograficzne, a Sara Kaźmierska jeden. Po nim odbyło się wręczenie nagród oraz nagranie dla telewizji ABC.

Top Art Festival stworzył możliwość zaprezentowania się przed jurorami i najlepszymi zespołami, pozwolił zwiedzić Paryż, pobyć w parkach rozrywki oraz zawrzeć nowe przyjaźnie. Festiwal dostarczył wielu niesamowitych wrażeń i doznań. Dziewczęta wróciły do domów zadowolone i szczęśliwe.

IMG_6367 IMG_6368

(ds)

20 KOMENTARZE

  1. Na to miasto pieniadze ma ,ale na bardziej i ważniejsze rzeczy to sie tłumaczy ze kasa miasta jest pusta.Ciekawe gdyby nie było w „Świerszczach” córek znanych urzędników to czy miasto by sfinansowało to drogą podróż?!

    • Świerszcze oczywiście maja swoich sponsorów, ale za każdy wyjazd na festiwal, podróż pobyt itp. Płacą z własnej kieszeni. Jedyne co widzę w takich komentarzach to zawiść i zazdrość.

    • Tego typu wyjazdy opłacają rodzice, nie miasto. Rozumiem, że zawsze ktoś musi wpisać komentarz pełen zazdrości i zawiści, ale niech ten komentarz będzie przynajmniej poparty faktami. Pozdrawiam

  2. Może ma ktoś linka do wyników tego konkursu? Troszkę szukałam i widze ze inne zespoły też wracały z pierwszymi miejscami i nic nie rozumiem…..

  3. Dziewczyny, Pani Danko – moje gratulacje :)) spisałyście się na medal, a raczej na puchar 🙂 zazdroszczę pobytu w Paryżu, pozdrawiam 🙂

  4. Liczy się lokata, a nie ile było zespołów, pierwsze miejsce to pierwsze choćby byli jedyni w danej kategorii, Swierszcze uwielbiam, ale do tych niebotycznych sukcesów mam odpowiedni dystans .Jakkolwiek było należą się Gratulacje.

  5. Pojechali. Wystąpili. Zajęli miejsca na podium. Zwiedzili. Wrócili szczęśliwie. A my cieszymy się z sukcesów trzemeszeńskich artystek i ich opiekunów a najwięcej chwały przynosi dyrektor artystyczna tego arcyartystycznego zespołu gwiazd najjaśniejszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj