Strona główna Kultura Świątecznie w Sołectwie Lubiń

Świątecznie w Sołectwie Lubiń

1217
22

W ubiegłą sobotę (19 grudnia) Sołectwo Lubiń zorganizowało wigilię dla swoich mieszkańców. Wzięli w niej udział dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich liczne atrakcje.

W ramach niespodzianki, dorośli wystawili dla swoich milusińskich Jasełka. Jak przystało na wigilię, nie zabrakło poczęstunku oraz wspólnego kolędowania. Na koniec do najmłodszych uczestników przyszedł gwiazdor, który wręczył prezenty. 

Świąteczny klimat w Sołectwie Lubiń czuć już jednak od kilku dni. 18 grudnia w miejscowości odbyły się bowiem warsztaty bożonarodzeniowe, w trakcie których dzieci ubierały choinkę wykonanymi przez siebie ozdobami.

22 KOMENTARZE

 1. Inne sołectwa organizują dla dorosłych,kurs samoobrony czy wycieczki dla siebie i koleżanek zapominając że można sprawić ogromną przyjemność maluchom i młodzieży robiąc choć trochę dla nich bo to nasza przyszłość.Proszę nie pisać że robię w swoje gniazdo,taka jest prawda.

  • to przyjdż i się też włącz a nie się czepiasz w dzień wigili takie żale wesołych świąt i radości na przyszły rok a jest się z czego radować pzdrawim panią M

  • Ciekawe,gdzie byłeś „Anonimie” jak w Trzemżalu od 2007 organizujemy „Święto pyry”- festyn rodzinny – z dziećmi!!! Załatwiłeś wyjazd do miejsc kultury,pamięci,aby dzieciaki z wioski mogły zobaczyć dziedzictwo po pradziadch lub poszaleć w basenach na Malcie??Zastanów się co piszesz, bo Trzemżal zawsze był pierwszy w wielu inicjatywach i skuteczny w pozyskiwaniu środków finansowych właśnie dla najmłodszych.A w 2015 bal przebierańców, wycieczki z udziałem dzieci?? Nie wiedziałeś ,a szkoda??? Co w tym złego ,że młodzież a nawet starsi się nie nudzą a pożytecznie spędza czas w świetlicy?? I tu ponownie Cię zaskoczę ,że i w tym przypadku Trzemżal jako pierwsza wioska zorganizowała warsztaty z samoobrony w cały powiecie gnieźnieńskim.A po nas dopiero inni(wiemy to od Instruktora).
   Dla przypomnienia – od 1992 roku wiele imprez i różnych projektów realizujemy w Trzemżalu w tym szczególnie dla dzieci były skierowane (2005/06 aż trzy gdzie wizytowała TV Poznań w Trzemżalu !!!!!).Gdzie byłeś,niewiedziełeś nie widziełeś tego ??Więc proszę nie wytykać ,że tym razem było coś dla dorosłych. Trzemżal w wielu przypadka był pierwszy np. przystąpienie do Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Obecnie wszystkie sołectwa po latach są na liście .My byliśmy pierwsi i wygraliśmy środki ,z których korzystają wszyscy, tym dzieci. Wiele sołectw zaczęło po nas i bardzo się cieszymy i im kibicujemy, bo wiemy ile trzeba zaangażowania mieszkańców,ab sprawić radość dzieciom.Oby jak najwięcej się działo w sołectwach na rzecz osób w różnym wieku.Pozdrawiam wszystkie sołectwa,bo każda społeczność wie czego potrzebuje.Nie zniechęcajcie się takimi wpisami, bo są głupieeee.

 2. SWIDEL PRZEWODNICZACEGO RADY .PRUBA PRZEKAZANIA POD OBRADY W OSTATNIEJ CHWILI KOMISJI WYDZIERŻAWIENIA GRUNTÓW ROLNYCH W TRZEMZALU ZELENIU BEZ PRZETARGU DOTYCZY TO ROLNIKÓW PRZYDUPASOW SOŁTYS TRZEMZALA A GDZIE JEST PRZETARG HANBA Andrzeju zdrada kolegów

 3. Wycieczka pani Mądrej nic nie przyczyniła się do odnowy wsi.Ale bądż sprawiedliwa/y i włóż link z głosowania nad sprzedażą udziałów komunalki.

  • Anonim”” i ponownie muszę Cię sprostować. Wycieczka była nagrodą dla nielicznych sołectw w tym dla Trzemżala właśnie za pozyskanie środków w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Może masz pomysł jak odnowić wieś??? Chętnie się dowiem!! Mieliśmy okazję zobaczyć dobre praktyki m.in LEADER-a.

   …a może moje głosowanie dot. działek na Pl. św. Wojciecha ,dot. sprawy Pań. Robaszkiewiczów itd, itd??? Jakoś tego nie proponujesz,nie komentujesz, co się stało??Dlaczego się nie czepiasz innych Firm z obcym kapitałem??? Gdyby nie kapitał zagraniczny,to gdzie by mieli mieszkańcy pracę?? No chyba ,że dojazdy po Poznania o godz.4,00 lub okoliczne miasteczka by zostały ale ich mieszkańcy zazdroszczą nam ,że je mamy.Nie moja wina,że świat jest otwarty i każdy bez względu na narodowość może lokować swoje pieniądze tam gdzie chce?? Zmienisz to??Powstrzymasz??Może masz pomysł???
   Nie chcę już polemizować (bo mam ważniejsze bieżące sprawy) ,ale jest takie staropolskie przysłowie „jak chcesz kogoś uderzyć, to kij zawsze się znajdzie”. Pozdrawiam.

 4. Dzięki „zainteresowany”,sama nie prowadzę takiego rejestru. Chociaż muszę pomyśleć czy nie warto tego zacząć robić.Jeszcze raz dziękuję i miło było poczytać…
  Pozdrawiam.

 5. Leonora jak pamiętamy to miałaś wizję komuńalki i co sprzedalas za wiatroczka ty masz jakieś uprzedzenia i jesteś naj madrzejsza z nazwiska

  • ….może uda mi się Tobie załatwić??? Widziałeś ,że wzięłam ten nurtujący Cię wiatraczek??? Co Cię boli ten wiatraczek……???
   ….a co z długopisami i innymi gadżetami różnych firm polskich i zagranicznych ,to też coś złego, gdy je otrzymujemy???Te Twoje uwagi stają się nudne i nie na dzisiejsze czasy globalizacji..Daj już spokój,bo to żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj