Strona główna Kultura Sukcesy uczniów SP 1 w konkursie o Kresach

Sukcesy uczniów SP 1 w konkursie o Kresach

1900
0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego odnotowali spore sukcesy w ogólnopolskim konkursie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.”.

Trzy prace multimedialne zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Jedna z nich, pt. „Na straży wschodnich granic II Rzeczypospolitej – Korpus Ochrony Pogranicza”, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, w którym zajęła II miejsce. Autorami opracowania są uczniowie 8 klasy – Łukasz Bartz, Miłosz Kaniewski i Jakub Lisiecki. Warto dodać, że to nie pierwsze sukcesy Łukasza i Miłosza w konkursach historycznych.

Należy też docenić prace uczniów klas siódmych. Jedna z nich dotyczyła bohaterskiej obrony Grodna w 1939 r., a jej autorami są Antonio Głowacki, Bartłomiej Joszcz i Eryk Wilkowski. Druga to film Wojciecha Waltera o wybitnych naukowcach związanych z Uniwersytetem Lwowskim.

Opiekunem naukowym uczniów był Maciej Adamski.

Uroczyste podsumowanie konkursu planowane jest we wrześniu w Warszawie. Niestety, z uwagi na pandemię nie dojdzie najprawdopodobniej do wyjazdu na dawne Kresy, który miał być nagrodą w konkursie.

fot. SP nr 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj