Strona główna Sport i rekreacja Sukcesy trzemeszeńskiego boksera

Sukcesy trzemeszeńskiego boksera

10003
13
Bartosz Kilian (z prawej)

Ma dopiero 18 lat, a na swoim koncie stoczone walki w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Wielkopolski. Wszystkie z wielkim sukcesem. Mowa o Bartoszu Kilianie – bokserze klubu „Boxing Trzemeszno”.

W tym sporcie droga na szczyt nie jest łatwa. Wymaga niesamowitej samodyscypliny, twardego charakteru i intensywnych treningów, niemal każdego dnia. Bartek swoją przygodę z boksem olimpijskim juniorów rozpoczął 5 lat temu, ćwicząc przez 6 dni w tygodniu. Po 2 latach mógł wyjść na ring.

Trzemeszeński bokser walczy z czołowymi zawodnikami Polski. Mając stoczonych w sumie 9 walk mierzył się z osobą, która odbyła ich niemal 100. Do dzisiaj na ringu był już w sumie 12 razy, docierając do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, zdobywając brąz w Pucharze Polski oraz srebro w Mistrzostwach Wielkopolski.

Teraz liczy, że odniesie podobne lub większe sukcesy w seniorach, gdzie będzie mógł walczyć od stycznia 2020 roku. Wtedy swoich sił próbować może w Mistrzostwach Europy, Świata lub na Olimpiadzie.

Przygodą z tym sportem „zaraził” go jego tata, Krzysztof Kilian, który w przeszłości sam pojawiał się na ringu (głównie jako kick-boxer), a teraz trenuje zawodników trzemeszeńskiego klubu. Jak jednak podkreśla w rozmowie z nami, wszystkie osiągnięcia to wyłącznie praca „juniora”. „Zawodnik na ringu jest sam. Porażek czy sukcesów nie można przypisywać komuś innemu. To on zadaje ciosy” – komentuje K. Kilian.

Ojciec młodego zawodnika dodaje, że w tym sporcie nie liczą się pieniądze. Jak mówi, wystarczą rękawice i kawałek sali do treningu. Sam wszystkie zajęcia w ramach klubu „Boxing Trzemeszno” prowadzi społecznie, nie pobierając żadnego wynagrodzenia. „Gdyby była kasa to byśmy się zmarnowali., bo każdy oczekiwałby wtedy nie wiadomo jakiej kariery” – kończy trener.

Klub „Boxing Trzemeszno”, z którym związany jest Bartosz, należy do Polskiego Związku Bokserskiego i działa od 1999 roku. Członkowie podlegają bezpośrednio oddziałowi w Poznaniu i dzięki niemu mogą walczyć na ringu.

Klubowe treningi odbywają się 2 razy w tygodniu w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, tj. w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 17:30. Dodatkowo w soboty przeprowadzane są ćwiczenia wytrzymałościowe. W szeregach „Boxingu” jest kilkanaście osób, w tym Panie. Dołączyć może każdy – wystarczy przyjść na zajęcia. Wstęp wolny.

Trener stowarzyszenia pragnie przypomnieć o osobach, związanych z „Boxing Trzemeszno” w przeszłości, a mających wkład dla jego rozwoju. „To m.in. Benedykt Kolczyński, boksujący w Pogoni Mogilno, autorytet dla młodzieży. Podobnie jak odnoszący olbrzymie sukcesy, obecny dyrektor Zakładu Poprawczego w Trzemesznie, Grzegorz Grzegorek.

B. Kilian z ojcem Krzysztofem

13 KOMENTARZE

  1. Brawa dla Bartosza i jego ojca – trenera. Sam chodziłem na treningi i trener wkłada wiele serca w rozwój młodych pasjonatów boksu 🙂

  2. Siedziałem z Bartkiem przy jednym stole na „18” u Zuzy , dobrze że 3malem język za zębami. Mógłbym cało nie wrócić do domu ;))) Fajnie że Junior chwycił tzw. bakcyla. Życzę dużo sukcesów i powodzenia na ringu 😉

  3. Pozdrowienia dla całego sztabu trenerskiego, w szczególności dla p. Krzysztofa i p. Benedykta. Klimatu tych niesamowitych treningów się nie zapomina, chociaż minęło od nich w moim
    przypadku już kilkanaście lat.

  4. Boks to bardzo ciężki sport, tym bardziej gratuluję sukcesów! 🙂

    Trenowałem w klubie przez całe gimnazjum i liceum. Fajnie, że są w Trzemesznie takie miejsca 🙂

    Pozdrowienia z Poznania 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj